Raceala la bebelusi

Chestionar intrebare: In care dintre aveti mai multa incredere?
Alegere Voturi Statistici
Nurofen 20 50%
Eferalgan 1 2%
Panadol 8 20%
Calpol 2 5%
Paracetamol supozitoare 9 22%

Options Raceala la bebelusi
Subiectul anterior · Subiectul urmator
danab
Postat: Sunday, September 24, 2006 10:22 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Eu ii dau Mirunei si papa cu placere cate o feliuta de lamaie, si nu am avut probleme pana acum (a curs doar usor nasucul ca am trasnpirat in masina si afara cam adia vantul). Abia astept sa pot sa-i dau kiwi, pt ca are mult fier si vit C.
misha
Postat: Sunday, September 24, 2006 10:55 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Leut, Alina, Miri...multumim ptr grijipupici pupici pupici ...din pacate cred ca voi face a 3-a noapte alba.Maria abia respira, nici sa suga nu poate, iar eu cu durerea de burta...cry
danab
Postat: Sunday, September 24, 2006 11:37 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
misha wrote:
Leut, Alina, Miri...multumim ptr grijipupici pupici pupici ...din pacate cred ca voi face a 3-a noapte alba.Maria abia respira, nici sa suga nu poate, iar eu cu durerea de burta...cry

Sunt la farmacie niste capsule cu un ulei pt desfundat nasul, nu mai tin minte cum se cheama, cu K... se sparg si se scurge uleiul pe o batistuta si se pune alaturi de bebe sa inspire aroma. Desfunda nasul foarte bine.
Sanatate, Mariuca!angel pupici
misha
Postat: Monday, September 25, 2006 7:22 AM

danab wrote:

Sunt la farmacie niste capsule cu un ulei pt desfundat nasul, nu mai tin minte cum se cheama, cu K... se sparg si se scurge uleiul pe o batistuta si se pune alaturi de bebe sa inspire aroma. Desfunda nasul foarte bine.
Sanatate, Mariuca!angel pupici

Draga Dana...esti o dulce!...din pacate am folosit in trecut aceste capsule KARVOL si nu am fost multumita de ele in ceea ce o priveste pe Marycry ...in schimb functionau cu succes la minesic
leut
Postat: Monday, September 25, 2006 12:46 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Of, Misha, macar nu mai face febra, asa-i?
uff
misha
Postat: Monday, September 25, 2006 3:42 PM

Am fost la medic si ce credeti? Dragul meu copil are otita bilaterala, dupa spusele d-nei dr, ceea ce eu nu cred nici in ruptul capului...copilul nu-mi plange cand o palpez la urechi, nu duce manuta la ureche, nu are vreo scurgere din urechiuse...si bineinteles ca mi-a dat acelasi antibiotic pe care mi l-a dat si pentru stomatita aftoasa:claritromicina.Ce crede ca fata mea e cobai sa-i dau antibiotic cand i se scoala ei?! (scuze ptr expresie, dar am niste nerviangry) .Mi-a mai dat vitamine, dar nu tu ceva ptr raceala sau febra, in caz ca ar fi nevoie...a trebuit sa cer eu...in alta ordine de idei, am sa ma interesez serios sa-mi schimb medicul cu unul competent, daca exista asa ceva...
leut
Postat: Monday, September 25, 2006 3:44 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Misha, draga mea, iti recomand unul si crede-ma ca sunt tare atenta la alegera dr. de cand cu tampita mea de dr. Il chema Baciu, are cabinet la Ancora, aproape de mine, si e doctor pediatru in Spitalul de copii. El m-a scos din ceata cu Alex. Am mare incredere in el.
Daca te hotarasti sa mergi cu Mariuca, sa-mi dai de veste. Sanatate!
misha
Postat: Monday, September 25, 2006 3:57 PM

Leut, stiam de Baciu...am si fost la el cu alta ocazie, dar sincer nu mi-a lasat o impresie prea buna (probabil ptr ca se grabea ca erau multi copiii)-eu m aasteptam sa mi-o ia la analizat din cap pana in picioare, dar a facut o consultatie sumara . Am auzit ca e un dr bun, dar eu speram sa gasesc pe cineva care sa-mi fie si dr de familie...multumesc, oricumpupici pupici pupici
sousourel
Postat: Monday, September 25, 2006 9:44 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Multumim pentru urari pupici Din fericire vestile sunt bune. Dupa o usoara stare subfebrila, aseara, V si-a revenit, am pus picuri in nasuc si l-am desfundat si ne-am reamintit si de pompita plans. In rest, suc de lamaie, kiwi, vit C si e maine renuntam si la Panadol.

Multa sanatate Mariucai!
Miri
Postat: Monday, September 25, 2006 9:47 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Draga mea, ma bucur ca Victor e mai bine!bravo pupici
taki
Postat: Monday, September 25, 2006 9:57 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Sanatate tuturor bolnaviorilor!
kali
Postat: Thursday, September 28, 2006 9:30 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14339
Si noi, dupa ce am dovedit un rosu in gat, ne luptam cu o viroza pacatoasa. Avem parte de tot tacamul, inclusiv nopti nedormite, maraiala si lipsa poftei de mancare.
Multa sanatate piticilor bolnavioripupici
Kiki
Postat: Thursday, September 28, 2006 9:39 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
kali wrote:
Si noi, dupa ce am dovedit un rosu in gat, ne luptam cu o viroza pacatoasa. Avem parte de tot tacamul, inclusiv nopti nedormite, maraiala si lipsa poftei de mancare.

Multa sanatate, Alexia! Multa rabdare, Oana!
Miri
Postat: Thursday, September 28, 2006 9:50 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Oana, multa sanatate Alexiei iar tie iti doresc nopti linistite!
Misha, ce mai face Maria?Cum se mai simte?
taki
Postat: Thursday, September 28, 2006 9:50 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
kali wrote:

Alexia, insanatosire grabnica iti dorim!

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed