Propuneri - partea a doua

Options Propuneri - partea a doua
Subiectul anterior · Subiectul urmator
snowdrop
Postat: Thursday, February 25, 2010 10:40 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/26/2007
Postari: 1462
Locatia: Ro. Bzzzz
Nu stiu unde sa scriu ...

In segmentul Despre copii 2-4 ani, subforumul cu Poze ... este vizibil tuturor vizitatorilor. Scrie ca e privat, dar nu e! Nu stiu ce sa zic!
fdianamaria
Postat: Monday, June 7, 2010 11:14 AM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
am sa propun sa se urmareasca mai atent anunturile de la bazar, sa se "dea drumul" la ele si sa se inchida in timp util. Poate ar fi o idee buna sa se puna mai multi moderatori inclusiv din cei activi pe forum. Mersi
fdianamaria
Postat: Monday, June 7, 2010 11:17 AM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
aaaa....inca ceva...va rog urmariti functionalitatea lui "SEARCH" am patiti de nenumarate ori ca nu mi-a aratat nici un rezultat la lucruri care imposibil sa nu existe in forum. Mersi
mikaela
Postat: Friday, October 29, 2010 7:34 PM

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Buna fetele! Nu vreau sa credeti ca ma aflu si eu in treaba, dar am descoperit astazi ca nu se mai pot sterge fotografiile din postarile vechi. Este oare posibil sa ramana la discretia fiecarui membru ce face cu fotografiile sale, deci sa aiba acces la mesaj, chiar daca este mai vechi? In acest fel, nu se "incarca" moderatorul/administratorul cu sarcini suplimentare, si fiecare membru are acces la informatia proprie.
In alta ordine de idei, daca acest lucru este dificil de realizat sau chiar imposibil (desi nu cred, poate din motive pe care nu le cunosc!) se poate recurge la securizarea fotografiilor spre a nu fi copiate? Cred ca majoritatea imi vor raspunde ca fiecare isi asuma responsabilitatea, si asa si este, dar sunt sigura ca masura va avea efecte pozitive si multi membri o vor imbratisa. Multi posteaza fotografii personale si in timp se razgandesc dar nu au posibilitatea de a le modifica/sterge/schimba decat cu ajutorul administratorului/moderatorului. Nu am postat nimic compromitator dar ca masura de precautie, vreau sa aflu daca se pot lua masuri sau va trebui sa evit postarea fotografiilor personale.
shirel
Postat: Friday, October 29, 2010 8:46 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11790
Locatia: israel
mikaela wrote:
Buna fetele! Nu vreau sa credeti ca ma aflu si eu in treaba, dar am descoperit astazi ca nu se mai pot sterge fotografiile din postarile vechi. Este oare posibil sa ramana la discretia fiecarui membru ce face cu fotografiile sale, deci sa aiba acces la mesaj, chiar daca este mai vechi? In acest fel, nu se "incarca" moderatorul/administratorul cu sarcini suplimentare, si fiecare membru are acces la informatia proprie.
In alta ordine de idei, daca acest lucru este dificil de realizat sau chiar imposibil (desi nu cred, poate din motive pe care nu le cunosc!) se poate recurge la securizarea fotografiilor spre a nu fi copiate? Cred ca majoritatea imi vor raspunde ca fiecare isi asuma responsabilitatea, si asa si este, dar sunt sigura ca masura va avea efecte pozitive si multi membri o vor imbratisa. Multi posteaza fotografii personale si in timp se razgandesc dar nu au posibilitatea de a le modifica/sterge/schimba decat cu ajutorul administratorului/moderatorului. Nu am postat nimic compromitator dar ca masura de precautie, vreau sa aflu daca se pot lua masuri sau va trebui sa evit postarea fotografiilor personale.

Daca postezi fotografiile prin photobucket stergele acolo si vor disparea automat de pe forum.Asa cel putin procedez eu!
mikaela
Postat: Friday, October 29, 2010 8:49 PM

Shirel, multumesc, e o idee buna. Din pacate nu folosesc photobucket-ul ci incarc direct de pe calculator. Mai sunt fete care cred ca ar trebui sa ai acces la butonul "edit" si "attach" la mesaje mai vechi? Sau care incarca foto din pc?
t-mihaela
Postat: Saturday, October 30, 2010 3:24 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Nu mai incarca poze personale cu "attach", ar fi bine daca butonul asta ar disparea pentru ca cei noi nu stiu ca e un buton capcana, tot ce incarci cu el aleluia, aici ramane,nu mai poti sterge.Fa-ti cont pe albumuri online, photobuchet e un exemplu bun si asa poti sterge si edita cand vrei .
mikaela
Postat: Saturday, October 30, 2010 4:07 AM

Pai uite, ca asta nu se specifica nicaieri in regulament sau intr-o sectiune destinata noilor veniti. Multumesc de sfaturi fetele.pupici Noroc ca am realizat inainte de a pune cine stie ce bazaconii de foto alcool
mikaela
Postat: Saturday, October 30, 2010 7:38 AM

Nah, ca m-am desteptat si am gasit in sfarsit raspunsuri aici http://forum.7p.ro/butonul-edit.aspx?g=posts&t=3224&p=4.
Problema veche se pare uff
raly
Postat: Thursday, December 16, 2010 10:16 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Am si eu o propunere in ceeea ce priveste avatarul!Am observat ca daca incarci din calculator o imagine .gif ea se "transforma " in .jpg adica nu misca,nu sclipeste.Se poate face ceva ca sa ramana .gif?Sau daca nu se poate sa se puna la avatar o imagine direct de pe net?
roxinthya
Postat: Monday, March 7, 2011 11:23 AM

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7205
Locatia: Bucuresti
Nu vreau sa supar pe nimeni si mentionez ca si eu m-am alaturat acestui forum cautand cate ceva de la sectiunea "lucru de mana"
Am vazut ca deja au fost discutzii despre acest subiect la alt topic asa ca m-am gandit sa vin si cu propuneri. Administratorul forumului poate stii daca sunt si viabile solutziile la care m-am gandit eu:

1. sa se restranga subiectele - de ex: caciuli - i acolo sa gasim si caciuli tricotate si crosetate si pt. copii , si pt. femei si pt. barbati si in forma de girafa, cal , catzel , bereta, sapca, sepcutza, rosie , albastra , alba , etc, pulovere - pt. copii, femei, barbatzi - vara, toamna, tricotate , crosetate - ati prins ideea.
2. sa existe 2 butoane de subiecte active: unul pt. lucru de mana si unul pentru restul forumului
3. sa fie anumite subiecte care sa se activeze in functie de dorinta user-ului (exprimata prin pm eventual sau intr-un topic separat) in "subiecte active" - adica mai precis sa alegem noi ce subiecte sau sectiuni forum sa se activeze in subiecte active

Ce ziceti? Am exagerat sau sunt posibile propunerile mele?
miriam
Postat: Monday, March 7, 2011 2:05 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4984
Locatia: bh
roxinthya wrote:

2. sa existe 2 butoane de subiecte active: unul pt. lucru de mana si unul pentru restul forumului

nu ma prea pricep in domeniu, si nu stiu daca se pot separa sau cum, dar sant de acord cu acesta idee.
au si fetele dreptate, cele care nu fac lucru de mana,trebuie sa le respectam si lor terenul,pt ca acum sant fete care strict doar pt lucru de mana intra pe forum.sorry
danab
Postat: Monday, March 7, 2011 2:14 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Reiau propunerea de la nervi ras - sa poata deschide un topic nou membrul care are macar 50 de postari (ca la pm).
miriam
Postat: Monday, March 7, 2011 2:23 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4984
Locatia: bh
danab wrote:
Reiau propunerea de la nervi ras - sa poata deschide un topic nou membrul care are macar 50 de postari (ca la pm).

si eu am fost incepatoare si am deschis un topic din greseala, dar eu as pune mai mult de 50, chiar 150.pt ca nu numai la lucru de mana, ci si la alte subiecte, se deschide un topic pt o intrebare?
Tzepii
Postat: Monday, March 7, 2011 2:30 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/13/2006
Postari: 1829
Locatia: Romania-Bucuresti
Propunerile sunt utile. Din pacate necesita modificari in codul forumului si nu stiu cat de curand vom avea timp sa le implementam. Oricum, intr-un viitor mai apropiat sau mai indepartat vom implementa propunerile voastre.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed