Profecund

Options Profecund
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ilie Valentina-Alexandra
Postat: Monday, March 27, 2017 2:13 PM

Nivel: Membru

Intrat: 3/24/2017
Postari: 56
Locatia: Bucuresti
Fetelor este vreuna dintre voi graviduta dupa ce a luat Profecund?
lixandra_alexandra
Postat: Monday, March 27, 2017 3:58 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/4/2016
Postari: 688
Ilie Valentina-Alexandra wrote:

Eu am ramas gravida la 2 luni dupa ce am inceput Profecund. Acum am inceput sa iau din nou.
Nu stiu daca m-a ajutat, dar eu zic ca da.
Andia
Postat: Monday, April 10, 2017 7:23 PM

Intrat: 8/21/2014
Postari: 910
Hm, tocmai ma gandesc si eu sa iau, dar nu stiu daca este bun sau nu si daca exista ceva si mai bun eventual...
lixandra_alexandra
Postat: Monday, April 10, 2017 8:21 PM

Intrat: 11/4/2016
Postari: 688
Andia wrote:
Hm, tocmai ma gandesc si eu sa iau, dar nu stiu daca este bun sau nu si daca exista ceva si mai bun eventual...

Eu am luat fara prescriptie medicala. Dar cand i-am spus medicului, a zis ca foarte bine ca iau. Mai ales ca are si acid folic. Rau nu are ce sa-ti faca, nu stiu de altceva pt ca nu am luat. Eu iau si in momentul de fata de mai bine de o luna. Cheek Kiss
Anadragut
Postat: Sunday, May 14, 2017 9:59 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/14/2017
Postari: 102
Locatia: Pitesti
Ilie Valentina-Alexandra wrote:

Eu am fost la ginecolog si mia prescris profecund e bun in tratarea ovarelor polichistice reglarea cm si automat reglarea ovulatiei iau de 5 saptamani însa fara niciun efect momentan ia si so?ul meu profecund B este un supliment alimentar fara prescrip?ie medicala poti sa încerci
Andreea M
Postat: Wednesday, May 17, 2017 11:56 AM

Nivel: Membru

Intrat: 5/17/2017
Postari: 1
Locatia: constanta
Buna fetelor. Eu sunt Andreea si imi pare bine sa va cunosc pe toate!

Am si eu o intrebare.. a luat cineva profecund si pt reglarea ciclului ? si am vazut ca ati vorbit si dsp ovare polichistice..asa am si eu.. o fi bun? nu intentionez sa raman graviduta acum dar pt reglarea ciclului as incerca..

eu am ciclu o luna da 5 nu ... si tot asa.. si m-ar interesa si efecte adverse ceva gen ingrasare?

O parere? :) Va multuu :*
maria2013
Postat: Wednesday, May 17, 2017 2:45 PM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 690
Andreea M wrote:

Am si eu o intrebare.. a luat cineva profecund si pt reglarea ciclului ? si am vazut ca ati vorbit si dsp ovare polichistice..asa am si eu.. o fi bun? nu intentionez sa raman graviduta acum dar pt reglarea ciclului as incerca..

eu am ciclu o luna da 5 nu ... si tot asa.. si m-ar interesa si efecte adverse ceva gen ingrasare?

O parere sincera: nu un medicament de la reclamele TV te ajuta în SOP, ci analizele hormonale,plus un doctor bun!
maria2013
Postat: Wednesday, May 17, 2017 2:47 PM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 690
Medicamentul acesta e un mix de vitex, maca si acid folic, deci...
Anadragut
Postat: Thursday, May 18, 2017 9:49 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/14/2017
Postari: 102
Locatia: Pitesti
Andreea M wrote:

Eu am 6 saptamani de cand iau profecund le-am luat cu acela?i gând pt reglarea ciclului pt ovare polichistice si pt o sarcina momentan nu mi-a dat niciun rezultat am 2 zile de întârziere la cm..eu l-am luat la îndrumarea ginecologului dar poti sa le iei si fara prescrip?ie medicala
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed