Produse speciale pt perioada sarcinii

Options Produse speciale pt perioada sarcinii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bulinutza
Postat: Friday, July 10, 2009 9:44 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Oana draga, te rog mult, daca ai timp sa ne povestesti un pic despre produsele pe care le putem folosi in sarcina. Am fost la farmacie si mi-au recomandat mai multe marci: Mustella, Sanosan si altele. Tu ce parere ai? Ce ne recomanzi???

Aaaa...si inca ceva...de cand sunt insarcinata imi apar cosuri pe decolteu...cum n-am prea avut cosuri niciodata , nu stiu ce as putea folosi pt a le face sa dispara, fiindca imi lasa urme colorate urate...nervi
vanina
Postat: Friday, July 10, 2009 11:10 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
Eu am folosit o crema antivergeturi de la Chicco pt burtica, si chiar nu am nicio vergetura pe burta. In schimb am vreo 3 pe fese si mai multe pe sani (zone pe care nu le-am dat cu crema si imi pare rau). Si ca sa nu ti se lase sanii in timp (de la alaptat sau ingrasat) si sa nu faci vergeturi e bine sa folosesti din timp produse speciale. Dupa ce am nascut mi-am luat si o crema de la Mustela pt sani-care se foloseste si in timpul sarcinii si in timpul alaptarii(pt sustinere si vergeturi) care mi se pare buna, insa nu prea am folosit-o si iar imi pare rau plans . Trebuie sa te tii neaparat de cremuit ca sa arati bine dupa toate transformarile prin care treci datorita sarcinii. Pupici pupici
P.S.: stiu ca asteptai sa iti raspunda Oana, dar nu strica si experienta altora :018:
Ely
Postat: Friday, July 10, 2009 11:45 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
La prima sarcina am folosit Mustella ,tare mult as vrea sa folosesc si acum ca m-am simtit tare bine cu ea ,dar deocamdata in farmacii mi-au recomandat crema de la Vichi si nu sunt incantata .Am sa mai caut sa vad ,sigur trebuie sa gasesc si alte marci.
Bulinuta eu am avut o explozie de acnee pe fata la prima sarcina ceea ce nu am avut niciodata si am ramas si cu ceva semne.Si de data asta mi-e teama sa nu patesc la fel ca asa rau este offf.pale ;Am folosit produsele Avene si inca le folosesc.pupici
bulinutza
Postat: Friday, July 10, 2009 12:33 PM

vanina, ely, multumesc mult fetelro pt pareri...

vanina...stiam ca asta e domeniul Oanei de aceea m-am adresat ei...dar sunt mai mult decat binevenite orice fel de idei, mai ales de la mamici care au experimentat anumite produse...

ely...mai precis ce produs de la Aven ai folosit??? Il pot aplica si pe piept???uff
sorry sorry sorry dar chiar sunt "in aer" la subiectul asta...eu nu am avut niciodata cosuri si n-am folosit lotiuni pt asa ceva. Acum am o explozie de cosuri mici cu punctuletze albe pe piept si parca si pe frunte...daca le storc ramane locul colorat si parca un mic semn...nu stiu ce sa fac...nervi nervi nervi

Heeeeeeeeeeeelp!!!plans plans plans plans
mommy
Postat: Friday, July 10, 2009 1:04 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Bulinutza, chiar daca arata cam nasol, nu te atinge de ele, lasa-le asa. Si fereste-te de soare, mai ales daca le-ai stors. Soarele favorizeaza aparitia petelor, iar in combinatie cu excesul de hormoni face numai rau. Stiu ca e greu pe caldurile astea, dar acopera-ti pielea pe cat posibil. pupici
bulinutza
Postat: Friday, July 10, 2009 1:26 PM

Miru wrote:
Bulinutza, chiar daca arata cam nasol, nu te atinge de ele, lasa-le asa. Si fereste-te de soare, mai ales daca le-ai stors. Soarele favorizeaza aparitia petelor, iar in combinatie cu excesul de hormoni face numai rau. Stiu ca e greu pe caldurile astea, dar acopera-ti pielea pe cat posibil. pupici

Offffffffffffffffff............plans plans plans plans
Ely
Postat: Friday, July 10, 2009 4:04 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Bulinuta nu cred ca merge sa dai cu crema pe piept ,si eu zic ca este tot hormonal si sa le lasi asa.Pe fata am mai umblat si eu si mi-au ramas semne.Eu folosesc o solutie de demachiat fara sapun Cleanance plus crema cu protectie 20 plus ,inainte foloseam o crema light hidratanta tot de la ei dar pe timp de iarna mai mult.Si mai folosesc si fond de ten ,dar mai rar, tot Avene.pupici
Andia
Postat: Saturday, April 1, 2017 4:01 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/21/2014
Postari: 253
Locatia: Bucuresti
Eu ma intreb daca exista creme depilatoare ce pot fi folosite si in sarcina fara probleme.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed