Probleme cu stomacul

Options Probleme cu stomacul
Subiectul anterior · Subiectul urmator
marivic
Postat: Wednesday, December 28, 2011 5:27 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13404
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
OANA,multumesc.Maine ma duc la farmacie,..ca dr.mea nu este pana dupa sarbatoriuff
oanamaria
Postat: Wednesday, December 28, 2011 5:38 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Mari chiar nu ai nimic de dureri de stomac in casa ?Stiu ca-s groaznice ca si eu am avut si cu un Omez se rezolvau si cele mai crunte dureri in cateva minute .Poate ai Nos=Pa sau ceva sa te mai linisteasca .
Maine i-ati o cutie de Omez si s-o ai mereu la tine daca stii ca ai probleme cu stomacul .La inceput fa macar 10 zile de cura 1 dimin pe stomacul gol si una seara .Eu am facut prima data o luna la recomandarea medicului si apoi am mai repetat primavara si toamna cand mi se reactiva problema .
Multa sanatate draga mea !
florian
Postat: Wednesday, December 19, 2012 11:46 AM

Nivel: Membru

Intrat: 12/19/2012
Postari: 1
Buna ziua,

Sunt un baiat de 23 de ani si am probleme foarte mari cu stomacul. A trebuit sa merg in Spania si inaite sa plec cu 2 saptamani am avut zilele de cosmar. M-am tot gandit cum o sa fie pe drum, ca sunt sensibil cu autovehiculele, ma gandeam multu cum o sa ma acomodez cu oameni de acolo (am mers sa ingrijesc o femeie invarsta), ma gandeam mereu cum vor reactiona copiii femeiii si tot asa ganduri dinastea tinute in mine. Si asa au inceput problemele: o durere de stomac nu foarte tare dar continua(ca niste crampe), pofta de mancare foarte scazuta, greata, si nu puteam stapani sentimentele de parca asi fi indragostit, stresat, ingrijoratnervi . Mentionez ca sunt o persoamna sensibila (mai rusinoasa) si asta ma face sa ma pierd total. Inaite am avut probleme cu fiara dar am avut tratament. Am citit mult pe internet in ultimele zile legat de tema asta si am vazut ca multi tineri(si nu numai) se confrunta cu asemenea probleme.
Multumesc pentru intelegere
mirela74chris
Postat: Wednesday, December 19, 2012 12:42 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Poate ar fi bine sa mergi sa te vada un medic.Nu e cazul sa stai asa.
Lilly of the valley
Postat: Monday, September 8, 2014 9:21 AM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
ori m-am pricopsit iar cu heliobacter pilory, ori gastrita mea isi face de cap.
vineri am servit micul dejun undeva la pranz, desi inghitisem vreo 2 cafele. sambata am fost ocupata cu stransul din gradina si am uitat sa mananc, cand am mancat, am mancat repede si mult. am facut o aerocolie de toata frumustea, o resimt si acum. am o burta de parca sunt insarcinata in 5 luni.
dar durerea din capul pieptului si senzatia de greata ma dau total peste cap!
o sa merg pe omeran si regim si daca nu-mi revin, joi cel tarziu, imi fac programare.
monica irimia
Postat: Monday, September 8, 2014 6:05 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1943
Multa sanatate, Lilly! DistanceKiss Sa nu fie nimic grav. angel Helicobacter pylori e tare al dracului si dureros. uff
Anelise
Postat: Monday, September 8, 2014 6:08 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Sanatate multa, Lilly! pupici
mirela74chris
Postat: Monday, September 8, 2014 7:33 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Lily nu e neaparat stomacul.Durerea in capul pieptului, senzatia de greata si imbalonarea pot fi date si de o colecistita.Poti face un echo sa te lamuresti.Sanatate multa.Cheek Kiss
raly
Postat: Monday, September 8, 2014 9:22 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Lily pe langa Omeran ia si cate un Kebene plus,elibereaza rapid aerul din intestine si debaloneaza rapid,crede-ma si incearca!hearts
dana_h
Postat: Monday, September 8, 2014 9:41 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/14/2014
Postari: 1737
Locatia: craiova
pentru a elibera aerul din intestine e bun si ceaiul din foi de dafin cu putina lamaie,dar la mine cel mai repede face minuni o jumatate de lingurita de bicarbonat in un pahar cu apa.imediat ragai ca un purcelus si elimin aerul ras
bereea
Postat: Tuesday, September 9, 2014 8:55 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
Lili, sananate.Sper ca esti mai bine astaziCheek Kiss
Lilly of the valley
Postat: Tuesday, September 9, 2014 9:11 AM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
multumesc fetele!hearts
raly, luasem degasil. sarumanaCheek Kiss

Acum nu mai sunt balonata, dar durerea persista. Imediat dupa ce mananc imi vine sa urlu de durere, la fel si cand mi-e foame. eu eram rezistenta la foame.Cray Azi e a treia zi cu omeran, sper sa ma simt mai bine.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed