probleme cu respiratia....

Options probleme cu respiratia....
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bebis
Postat: Friday, March 21, 2008 2:43 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
bb-ul meu nu respira cum trebuie. are momente in care se sufoca, tuseste si incepe sa planga.
medicii spun ca nu se poate face nimik si ca trebuie sa asteptam sa se faca mai mare. dupa spusele lor este o problema cu laringele. ma poate ajuta cineva???
banghead este foarte grau sa vezi ca se sufoca nu sa nu poti sa faci nimik
dya
Postat: Friday, March 21, 2008 2:53 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Pai la ce medic ai fost???what oare Nu mi se pare normal raspunsul lorangry (unii chiar se joaca cu vietile oamenilor si cel mai trist ca se joaca cu vietile unor copilasi nevinovatibanghead nervi ),mai exact ce diagnostic au pus si de cind persista problema astauff .De exemplu poate sa fie o pneumonie sau multe alte boli care au tratament. Eu zic sa nu stai asa si sa mergi eventual cu el la o clinica de pediatrie unde sunt posibilitati de ai face niste investigatii mai amanuntite decit la un spital normal sau la un cabinet privat.
Iti doresc multa sanatate pentru puiul tau si bine ati venit. pupici flowers
Kiki
Postat: Friday, March 21, 2008 3:19 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
bebis wrote:
bb-ul meu nu respira cum trebuie. are momente in care se sufoca, tuseste si incepe sa planga.
medicii spun ca nu se poate face nimik si ca trebuie sa asteptam sa se faca mai mare. dupa spusele lor este o problema cu laringele. ma poate ajuta cineva???

Cum sa astepti sa se faca mare? banghead banghead banghead banghead Nu te supara, dar medicul cred ca nu e normal la cap! Du-te mami la un alt medic si vezi ce are bebelusul!
oanalaurisa
Postat: Friday, March 21, 2008 3:31 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
bebis wrote:

Ce varsta are? Cum e nasucul,se infunda? Cum e atmosfera in camera in care doarme? E aer uscat?
Ce temperatura e in camera in care doarme?
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, March 21, 2008 3:53 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Si Tudor a avut probleme cu laringele cand era mic. Avea stridor laringian. Adica scotea un suier ingrozitor cand respira. Medicii mi-au explicat ca e vorba de o "nedezvoltare" a laringelui care nu e suficient de calcifiat. Pentru ca nu avea calciu, la fiecare respiratie, laringele se extindea la inspiratie si isi revenea la forma initiala la expiratie, provocand si suierul cu pricina. Solutia a fost aceeasi: sa astept sa creasca. Pe masura ce au trecut lunile, suierul s-a diminuat, si intr-un final a disparut cu totul. Mi s-a spus ca Tudor va ramane cu o sensibilitate la nivelul cailor respiratorii, fapt ce pana acum nu s-a confirmat. In 2 ani si 3 luni Tudor a avut febra de vreo 3-4 ori, iar de 2-3 ori a fost de la dinti sau de la vaccin. E mult mai sanatos decat multi ani copii, asa ca acum problemele de atunci cu laringele au fost uitate.
Bebis, eu zic sa intrebi exact medicii care este diagnosticul. Dara e stridor laringian, va trebui sa astepti sa creasca puiul tau. Ce varsta are? Dar daca e altceva, poate ar fi bine sa mai consulti un medic.
Multa sanatate va dorim!pupici
Rody
Postat: Friday, March 21, 2008 5:10 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Ce medic tembelalcool what
sousourel
Postat: Friday, March 21, 2008 8:53 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Si Victor avea stridor laringian si intr-adevar a disparut cu timpul. Despre asta e vorba si in cazul vostru?
mitzulina1984
Postat: Wednesday, June 4, 2008 12:55 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 5/4/2008
Postari: 113
asa patea bebe al meu cand era foarte racit iar mucozitatile ii invadau nasul si gura si reusea sa respire normal abia dupa ce ii aspiram nasul si ii curatam gura.Acum nu stiu despre ceeste vb in cazul vostru.Oricum mai bine consulta si alt medic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed