Prezenta paduchilor la copii in gradinite

Options Prezenta paduchilor la copii in gradinite
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ana
Postat: Friday, November 26, 2010 11:31 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Mela sa auzim de binehearts !!!Lara sa fie curatica sa dispara tot infractorii!!duel
Mela
Postat: Saturday, November 27, 2010 9:30 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Anabella,sa stii ca Lara e curata si poate tocmai de-aia s-au inmultit in capul ei,am vazut pe Discovery un documentar,mai demult,se pare ca paduchii prefera parul curat si nu cel imbacsit.

Bereea,am citit ca paduchii sufera mutatii,se adapteaza asa de ajung sa nu moara nici de la lotiuni si sampoane...na,ai ei au disparut complet dupa ce a stat ieri cateva ore cu o lotiune contra lor in cap.oricum,o s-o mai dau eu cu asa ceva.

Ingeras,iti dai seama cum mi s-a facut mie pielea cand i-am vazut puker
Ely
Postat: Saturday, November 27, 2010 9:37 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Anul trecut a mea fetita nu a scapat nici ea .Deci nu mai am incredere in produsele de farmacie,nu a dat rezultate.asa ca educatoarea a anuntat mamicile sa le dam cu otet de mere pe par uscat si sa stea jumatate de ora cu o casca pe cap, asa mor ouale si apoi pieptanat cu pieptane special de la farmacie in asta am mare incredere.Si uite asa a scapat fetita mea foarte repede.De cand a inceput gradi sunt in fiecare saptamana cu acel pieptene in capul ei sa prevenim in caz ca sunt in gradi si se anunta cand deja e prea tarziu.Asa ca Mela pe langa faptul ca sunt chimice nu stiu cat efect o sa aiba ,poate la voi sunt alte produse eficiente.Ar mai fi uleuil de arbore de ceai, ceva de genul asta care ajuta.Chiar sunt curioasa Mela daca da rezultate tratamentul de farmacie.Eu una nu o sa-l mai incerc,otetul da roade si face si parul frumos,este si indicat ca pieptenul pentru indeprtarea oulaelor sa fie dat prin apa si otet ca asa se dezlipesc repede plus spalat lenjerie de pat,pijamale,pieptene,tot ce a intrat in contact cu ea ,ce nu se poate spala la 60 de grade sae da afara pentru 24 de ore si verifica parul manual in fiecare zi sa fi sigura,e de munca....Pup si speram sa scapati de griji cat mai repede.pupici
Mela
Postat: Saturday, November 27, 2010 10:03 AM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Ely,cu lotiunea a stat in cap 4 ore,cand a pieptanat-o Mircea cu pieptenele special au iesit cativa,toti erau morti.ar trebui sa o mai dau peste o saptamana...apoi am spalat-o cu sampon si am limpezit-o cu otet,azi am mai dat de 3 oua,erau uscate toate,o s-o mai fac cu otet.hainele le-am spalat ieri,la 80 de grade,sa fiu sigura ca pier toti.
ma mir ca Mihaita n-are nimic,parul lui era destul de mare,ieri l-am tuns periuta,sa evitam macar la el,atat cat putem.
multumesc de sfaturi,Ely computerlove
Ana
Postat: Saturday, November 27, 2010 11:05 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Mela wrote:
Anabella,sa stii ca Lara e curata si poate tocmai de-aia s-au inmultit in capul ei,am vazut pe Discovery un documentar,mai demult,se pare ca paduchii prefera parul curat si nu cel imbacsit.
Mela nu m-am referit ca Lara nu ar fi curata Doamne-fereste nu interpreta gresit ma refeream sa scape de ei,sa aiba capusorul curat(adica fara acesti infractori)pupici .
bereea
Postat: Saturday, November 27, 2010 12:31 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22720
Bine ca a scapat , mititica.Si mie mi-au zis in farmacie ca domnii paduchi prefera curatul acum.
Maria & Mario
Postat: Saturday, November 27, 2010 4:57 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Mela, aici spune ca tratamentul trebuie repetat dupa 7 zile , ca daca raman oua , ajung la maturitate intr-o saptmana ..... si ca sa fii sigura , sincer , ti-as sugera sa folositi si pentru Mi ! Ca doar sunt impreuna non stop si acasa si la gradi !
Spor la tratament !
shirel
Postat: Saturday, November 27, 2010 7:02 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
Exact,Mela si eu ti-as recomda sa-l folositi si la Mitza cat si la voi.Noi tratamentul il repetam mereu nici nu se poate altfel doar asa putem fi siguri ca scapam de ei,plus ca si la gradi chiar daca sunt nu se mai prind de ei .Aai sa vezi ca -i ve-ti invinge ,noi deja i-am alungat eu inca ramanand cu senzatia ca am ceva in cap .....obsesia asta din trecut ma omoara hohot hohot alcool banghead
Doinita Topala
Postat: Wednesday, April 16, 2014 11:14 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/16/2014
Postari: 2
Copilul meu a luat de la gradinita paduchi si nu stiam cum sa scap mai repede de ei si imi era si rusine.
Am zis sa caut ceva natural impotriva paduchilor si ouale lor care sa nu ii afecteze scalpul sensibil copilului sau sa ii faca vreun rau parului.

Dupa cateva cautari pe internet am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la mesaj editat de moderator. Produsul e foarte eficient, mi-a eliminat complet paduchii si ouale lor din parul copilul. Pe langa ca am scapat de paduchii complet, cel mai mult mi-a placut la gel ca a venit deja cu un pieptan special de paduchii si nu am mers la farmacie sa caut pieptan.
Il recomand mai departe, foarte puternic si eficient impotriva paduchilor. Pup
IoanaAlexandra
Postat: Tuesday, April 29, 2014 11:48 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/21/2012
Postari: 324
Locatia: ...Maramures...
...si noi am avut probleme...am scapat de ei...va dau un pont pentru prevenire...eu in fiecare dimineata ii pun la ceafa doua picaturi de ulei esential de lavanda(levantica)...de cand folosesc aceasta metoda "prietenii" nu ne-au mai vizitat...ulei il puteti gasi in farmacii sau magazine naturiste...

alexandradana33
Postat: Tuesday, October 7, 2014 8:25 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/7/2014
Postari: 1
Am auzit si eu de acest pont cu 2-3 picaturi de ulei, dar eu stiam de ulei din arbore de ceai, care se pun in sampon pentru prevenire.
Prietena mea cu care stau in casa lucreaza la gradinita si a luat paduchi si dupa multe chinuri a reusit sa scape de ei, atunci cand a inceput sa foloseasca un gel natural impotriva paduchilor si lindinilor pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la thursday plantation. De atunci ea mereu foloseste aceasta sticluta de ulei, pune 2-3 picaturi in sampon la o spalare sa fie sigura. Acuma de curand am vazut ca a schimbat tehnica si si-a cumparat tot de la firma aia direct sampon si balsam pe baza de ulei din arbore de ceai.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed