Preturi medii pentru diverse operatiuni

Options Preturi medii pentru diverse operatiuni
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Dr. Mihnea cafadaru
Postat: Saturday, February 23, 2008 11:04 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/19/2008
Postari: 123
Locatia: Timisoara
" Amaraciunea calitatii proaste persista multa vreme dupa ce dulceata unui tratament ieftin a fost uitata"
Dr. Gary B. Carr

daca e prea ieftin...mai ganditi-va!

Dr. Cafadaru Mihnea
Roxanel
Postat: Monday, February 25, 2008 9:49 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
As vrea sa stiu si eu cat costa in Romania un porcelain veneer pentru un singur dinte. Nu stiu care e traducerea in romaneste dar dvs fiind de specialitate veti intelege. Multumesc.
g_nicoleta2000
Postat: Monday, February 25, 2008 1:12 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Eu parca stiam de 85 euro cu tot tratamentul. Acum probabil preturile variaza si de la o locatie la alta.
Dr. Mihnea cafadaru
Postat: Monday, February 25, 2008 7:40 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/19/2008
Postari: 123
Locatia: Timisoara
Roxanel wrote:
As vrea sa stiu si eu cat costa in Romania un porcelain veneer pentru un singur dinte. Nu stiu care e traducerea in romaneste dar dvs fiind de specialitate veti intelege. Multumesc.

Seara buna!

Un porcelain veneer costa in functie de materialul utilizat si de cat de laborioasa este tehnica in sine! Preturile variaza intre 90-250 euro! Eul e recomand pe cele mai scumpe, deoarece stiu sigur ca sunt din cel mai bun portelan ( ceramica). Eu in cabinet le fac la 220 euro...e un pret corect...nu e putin, insa rezultatele au fost spectaculoase!
Mela
Postat: Monday, March 10, 2008 11:29 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
am fost azi la dentist,am stat pe scaun in jur de o ora si 10 minute.sincer,nu stiu exact ce-a facut,ma lua cu ameteli numai cand vedeam acele ras in mare,mi-a curatat canalele,mi-a pus tot felul de solutii si plombat.mi-a cerut 120 de lei.
pentru cata munca a facut saracu om,nu mi se pare exagerat.
MNiko
Postat: Monday, March 10, 2008 11:35 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
sami wrote:
am fost azi la dentist,am stat pe scaun in jur de o ora si 10 minute.sincer,nu stiu exact ce-a facut,ma lua cu ameteli numai cand vedeam acele ras in mare,mi-a curatat canalele,mi-a pus tot felul de solutii si plombat.mi-a cerut 120 de lei.
pentru cata munca a facut saracu om,nu mi se pare exagerat.

Cam asa e pretul si la stomatologul meu.
Kiki
Postat: Tuesday, March 11, 2008 7:31 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
O punte dentara de portelan pe mine m-a costat 15.000.000 lei vechi. Nicio diferenta: culoare, forma cu dintele original...Super! Sunt foarte incantata love love
mamadematei
Postat: Tuesday, February 22, 2011 4:37 PM

" Amaraciunea calitatii proaste persista multa vreme dupa ce dulceata unui tratament ieftin a fost uitata"
Dr. Gary B. Carr

Foarte adevarat. Sotul meu a simtit-o pe propria piele. E adevarat ca nici faptul ca un lco este cel mai scump din oras nu garanteaza faptul ca este si cel mai bun.
Dar, intr-adevar,in stomatologie e cel mai bine sa te gandesti de doua ori inainte de a hotara daca pretul este criteriul primordial dupa care iti alegi locul unde mergi.
Cum am mai spus pe aici, noi am avut noroc, datorita (daca pot sa spun asa!) problemei nu mici, pe care a avut-o Matei cu o cariuta si am descoperit Imperial Dent, o clinica destul de noua (adica e de vreo 3-4 ani) cu preturi nu mici dar nici daramatoare (http://www.imperialdent.ro/preturi_clinica_imperial_dent-14.html) dar unde doctorii fac minuni.
Dupa ce am descoperit stomatologul pentru a-m hotarat si eu sa-mi pun 2 implanturi aici si am descoperit ca se poae si fara durere si repede (ambele in aceeasi sedinte) si fara sa stai cu gaura in gura si ....dupa doi ani sa nu ai nici o problema cu ele.
Lady Dilly :x
Postat: Sunday, March 6, 2011 10:45 PM

Eu am stomatolog la scoala - gratis .hearts
giulia_mamik
Postat: Friday, March 11, 2011 7:51 AM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Si eu imi fac dantura de ceva vreme.Iar preturile par cam la fel.
Mi-a scos nervul la un dinte si cu obturatia pe canal am platit 100lei.Plomba defintiiva la dinte a fost de 70 lei,pt o masea costa 50 lei.
O extractie costa 50 lei,detartraj cu ultasunete-50 ron arcada.Oricum la noi sunt preturile accesibile fata de tarile mai bine dezvoltate.Macar cu atat ne putem lauda si noi....alcool
Mela
Postat: Friday, March 11, 2011 8:32 AM

Giulia,legat de preturi,ai dreptate.
sa va dau un exemplu:sotului meu i-a cazut un toc de pe un dinte,chiar marti am fost la dentist,i-a cerut 950 de euro pe altul nou alcool in tara,la dr nostru, costa cam 100...
giulia_mamik
Postat: Friday, March 11, 2011 12:48 PM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Pai Mela ,tu te referi la stift?Dinte cu surub,nu ?De ala de se infileteaza in radacina dintelui?Daca e asa,nu se poate cimenta la loc?Si eu am asa ceva si mi-a cazut de 3 ori in 5 ani.Am fost si mi l-au cimentat la loc.20 lei cimentarea.Aaaa si dintele asta cu surub ajunge intre 300-600lei,depinde de tipul de material ales.Daca veniti in Romania anul asta ,eu zic ca sotul tau sa isi rezolve probema aici,fiindca cu atatia banii iti pui vreo 10 bucatihohot sic
Mela
Postat: Friday, March 11, 2011 1:47 PM

nu,nu cu surub,un dinte simplu,tras peste alt dinte.
cel vechi l-a tinut vreo 18 ani,nici nu-ti dadeai seama ca nu e dintele lui...
ANI78
Postat: Sunday, March 20, 2011 9:00 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/10/2010
Postari: 449
Locatia: Oradea
am inceput si eu la dentist, curatat carie si plomba definitiva=100 lei, extras masea=70lei si detartraj si pus mai multe solutii dupa=80lei
Kmy
Postat: Tuesday, March 22, 2011 8:49 PM

Intrat: 9/13/2006
Postari: 1653
Locatia: SV
Mela wrote:
nu,nu cu surub,un dinte simplu,tras peste alt dinte.
cel vechi l-a tinut vreo 18 ani,nici nu-ti dadeai seama ca nu e dintele lui...

Daca e imbracat cred ca se poate lipi din nou doar sa nu fie crapat si sa aiba doctorul bunavointa.Oricum dupa 18 ani s-ar putea sa fie uzat...
Eu mi-am imbracat doua masele in ianuarie de portelat- 400 ron maseaua adica cam 100 € in total vreo 850 de ron pt ca mi-a facut... un pic de anestezie la pilireuff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed