Premiile la viitoarele concursuri!

Chestionar intrebare: Cum doriti sa fie premiile la viitoarele concursur
Alegere Voturi Statistici
ca si pana acum, cu poze la premiile primite 16 28%
ca si pana acum, dar fara poze la premiile primite 1 1%
fara nici un premiu 2 3%
premii cu o limita impusa (max 400gr) cu poze 0 0%
premii cu o limita impusa (max 400gr) fara poze 3 5%
doar felicitare sau diploma 34 60%

Options Premiile la viitoarele concursuri!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ildi
Postat: Thursday, January 10, 2013 3:55 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
tunderke wrote:
Eu nu demult am intrat pe acest forum, lucrez cu drag pentru familie si nu lucrez cu fire scumpe, mi-as dori si eu fire mai bune dar cand o sa-mi permit sa cumpar, nu sa primesc ca premiu si apoi sa-mi fac griji ca trebuie sa trimit si eu la altcineva.
Daca toata lumea lucreaza de dragul de a lucra, si de ce are nevoie, atunci de ce unii insista pe premiu?

Ildi parerea mea e sa pui concursul tau fara premiu, sa vedem cati o sa participe. Am citit pe aici ca daca s-ar face concurs fara premiu atunci nu ar mai fi participanti. Atunci s-ar vedea concret pentru ce se concureaza, de drag sau pentru premiu. Eu una incerc sa particip.

bravo!newclap newclap newclap
ptr a 2 a parte,am mai spus si mai sus,lumea a intrebat deja daca e cu premiu sau nu,concursul.
ildi
Postat: Thursday, January 10, 2013 4:00 PM

carmenalina wrote:
s-a incins discutia poate mai mult decat trebuia, dar eu cred ca daca nu iti permiti sa oferi un cadou, nu-ti permiti nici sa cumperi fire ca sa participi la concursuri....Si apoi daca iti doresti un lucru pentru tine, sa-ti demonstrezi ceva, intri in hora si joci, ca nu vei sti niciodata daca tu esti cel mai bun dansator sau vecina de langa tine...Si cum s-a mai spus, se poate discuta in privat detaliile. Si daca trimit o felicitare sau o diploma, nu tot costa? Ne invartim in jurul cozii, si nu mai lucram, ca de fapt asta era si intentia forumului, sa facem o sezatoare virtuala, ca in real nu prea ne putem vedea... Iar eu nu stiu sa se fi specificat in vreun regulament ca se da un premiu asa in mod explicit....Spor la lucru!!!majoreta majoreta majoreta majoreta

premiul a devenit o traditie,o obligatie morala...vreau sa vad persoana care va spune ca nu acorda premiul...
ildi
Postat: Thursday, January 10, 2013 4:03 PM

georgyana wrote:
Ildi cu toate stim ca nu locuim toate in aceiasi tara .
.Daca nu vrem sa ne impovaram numai participam ....sau sa nu se mai organizeze concursuri cu premii .
Eu nu trebuie sa ma interesez de nici o taxa pt ca sunt constienta si am trimis in alta tara ma costat mai mult decat premiu in sine dar am stiut in tot acest timp ca suntem imprastiate in toate colturile lumi si nu m-am speriat computerlove

georgyana,ma repet,ptr a mia oara,
scopul e de a da oportunitatea tuturor fetelor de a participa la concursuri,multe nu mai participa tocmai din motive economice,ptr ca nu-si pot permite onorarea unui premiu.daca nu,ajungem la concursurile care zicea diana....
georgyana
Postat: Thursday, January 10, 2013 6:33 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 12/9/2009
Postari: 4771
Locatia: constanta
Atunci faceti concursurile cum credeti fiecare sa specificati cu sau fara premiu ...si fiecare participa unde doreste pupici
totusi imi pare exagerat chestia cum ca nu ar participa nimeni daca nu ar exista premiu ...nu stiu daca X sau Y trimite fire scumpe sau nu daca despre asta este vorba ...Sa fim serioaseras
Eu lucrez de multi ani am lucrat si fire scumpe si de proasta calitate si fire ieftine dar bune calitativ ...Eu personal am organizat cred ca 2 concursuri fara a castiga alt concurs si am avut placerea de a premia se putea ca atunci sa castige o fata din stie ce tara
Deci am facut-o constient pt ca si eu la randul meu am primit din alta tara premiu deci daca mie mi-a placut sa primesc asa imi si place sa daruiesc daca m-am simtit in stare ca pot ...pupici
Sa intamplat o data ca la un concurs organizat de mine sa castige Flori si ma refuzat frumos pe motiv ca este posta scumpa cu toate ca a insistat i-am respectat decizia deci sunt cazuri si cauze diferite ..Asa ca cel mai bine cred ca ar trebui specificat la inceputul concursului cum va fi premiul sau daca va exista un premiu ..Diploma sau o felicitare ..fiecare cum credecomputerlove
georgyana
Postat: Thursday, January 10, 2013 7:12 PM

carla wrote:
Daca nu s-a inteles ce am scris nu e cazul de ironii si bataie de joc,pot sa mai explic o data,sunt obisnuita.
Am scris ca e frumos sa primesti premii,te poate stimula (e frumos si sa oferi,bineinteles).Cine nu poate sa-si permita un premiu,poate sa discute in particular cu persoana respectiva.Poze se pot pune dar nu e obligatoriu,le poate pune persoana care trimite premiul.
Iar fetele din strainatate ar fi bine sa dea o adresa din tara unde poate fi trimis premiul pentru a nu fi taxele postale atat de mari.

Regulament pentru concursuri
1.Fiecare persoana care deschide un nou concurs isi poate face propriul regulament(decide singura daca e concurs cu premii sau cu altceva dupa preferinte).
2.Poate participa orice membru inscris pe forum care a mai postat ceva lucrat de el.
3.Este permisa orice tehnica de lucru cu conditia ca produsul sa se inscrie in tema propusa.In caz contrar,organizatorul concursului il poate elimina.
4.Se posteaza minim doua poze din timpul lucrului.
5.Perioada de concurs:-...se poate prelungi daca sunt mai multe persoane care din motive obiective doresc asta.
6.Perioada de votare:-...
7.Premiile se pot poza dar acest lucru nu este obligatoriu.
8.Cei din alte tari sunt rugati sa dea o adresa din tara pentru expedierea premiului.
9.Certurile sunt interzise.Orice nelamuriri,sugestii,critici se pot expedia pe PM.

Daca aveti comentarii,sugestii,critici sau orice la acest regulament,le asteptpupici ,apoi il voi pune intr-un topic separat

Cred ca mai clar decat atat nici ca se poate Fiecare sa decida ce si cum va fi concursul cu sau fara premiu ..Fire avem toate mai mult sau mai putine ...mai scumpe sau mai ieftine mai de calitate sau nu le lucram cu drag pt ca asta ne place sa facem ..atata tam -tam dupa atatia ani ras Sa aveti spor fetele si succes la toate Concursurile cu sau fara premiu daca se poate numi asa .Niciodata nu l-am considerat un premiu ..Ma repet Premiu se numeste acela ce nu ve-i mai da la randul tau in schimb alte fire sau Materiale ras
carla
Postat: Thursday, January 10, 2013 7:33 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Multumesc Georgyanapupici ,se pare ca orice am scris discul e fixat pe aceeasi muzica.
La scoala explic de multe ori,pentru multe feluri de oameni,unii inteleg din prima,unii mai tarziu,unii nu-si bat capul cu explicatiile mele,depinde de fiecare.Am sa dau cateva exemple:
1.Deschid un concurs in care premiul este oferit de cutare si consta in cutare...poza,etc..,eventual caut sponsori (din timp)
2.deschid un concurs si anunt sus si tare ca premiul consta intr-o felicitare electronica si in Hip-hip ura,bucuria si mandria de a fi cel mai bun,tra-la-la
Stabiliti deci,concursuri fara premii,daca vreti;dar daca deschide una concurs cu premii,ce faceti?Nu participati?
georgyana
Postat: Thursday, January 10, 2013 7:38 PM

hohot hohot hohot Carla ce mai facut sa rad de una singura de se uita copii la mine oare ce a patit mamialcool
carla
Postat: Thursday, January 10, 2013 7:43 PM

georgyana wrote:
hohot hohot hohot Carla ce mai facut sa rad de una singura de se uita copii la mine oare ce a patit mamialcool
eu am scuza,e ziua lui Bogdan si e plina casa de copii care mi-au mancat creierii
georgyana
Postat: Thursday, January 10, 2013 7:46 PM

La multi ani sa fie sanatos si sa o asculte pe mami !!!coeur
carla
Postat: Thursday, January 10, 2013 7:47 PM

georgyana wrote:
La multi ani sa fie sanatos si sa o asculte pe mami !!!coeur
Multumim!!!computerlove
ildi
Postat: Thursday, January 10, 2013 7:50 PM

carla,am inteles perfect ideea.dar era mai buna o hotarire unanima,toti la fel,nu unul,cu premiu,altul,fara.si va spun sigur,nimeni nu va organiza concursuri fara premii de rusine,de jena,de ce vreti voi...
carla
Postat: Thursday, January 10, 2013 7:52 PM

Daca ar fi sa completez nu de alta dar imi fug gandurile in toate directiile posibile,premiul nu e musai sa fie in fire sau alte materiale,poate fi un obiect crosetat de noi,o caciulita,un fularel,un colier crosetat,o revista,un iepuras....chiar daca croseteaza persoana respectiva nu cred ca nu s-ar bucura de un cadou personalizat.
carla
Postat: Thursday, January 10, 2013 8:05 PM

ildi wrote:
carla,am inteles perfect ideea.dar era mai buna o hotarire unanima,toti la fel,nu unul,cu premiu,altul,fara.si va spun sigur,nimeni nu va organiza concursuri fara premii de rusine,de jena,de ce vreti voi...
si eu am inteles-o pe a ta
t-mihaela
Postat: Thursday, January 10, 2013 8:06 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5124

Nici nu trebuie sa te justifici de ce nu trimiti premiu, uite asa , ai dreptul asta prin regulament .Nu esti obligat tu personal.Nu stiu , e kestiune de mentalitate sau ce nu se pricepe aici...rusine ,jena pentru ce? .Mai bine am invata sa mergem dupa reguli asa scapam si de rusine si de jene inutile.Cui nu-i place pa, pe alte forumuri.Concursuri sunt peste tot.
Icepe sa ma oboseasca topicul asta .
Edit,mie imi plac nasturii, eu daca castig ceva prefer premiu un set de nasturi, il pui in plic si il arunci incoace...si sunt atatea premii mici care se pot face daca chiar vrei sa faci premiu.
georgyana
Postat: Thursday, January 10, 2013 8:13 PM

t-mihaela wrote:

Nici nu trebuie sa te justifici de ce nu trimiti premiu, uite asa , ai dreptul asta prin regulament .Nu esti obligat tu personal.Nu stiu , e kestiune de mentalitate sau ce nu se pricepe aici...rusine ,jena pentru ce? .Mai bine am invata sa mergem dupa reguli asa scapam si de rusine si de jene inutile.Cui nu-i place pa, pe alte forumuri.Concursuri sunt peste tot.
Icepe sa ma oboseasca topicul asta .
Edit,mie imi plac nasturii, eu daca castig ceva prefer premiu un set de nasturi, il pui in plic si il arunci incoace...si sunt atatea premii mici care se pot face daca chiar vrei sa faci premiu.
newclap newclap Idem banghead
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed