preaviz

Options preaviz
Subiectul anterior · Subiectul urmator
danamaria
Postat: Friday, May 14, 2010 7:02 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
Diana draga, Cartea de munca trebuie sa ti-o elibereze de indata, termenul de 30 de zile (cel de obicei legal) nu este aplicabil in aceste cazuri.
daca incepi munca la alt angajator, cei 200 ron ii primesti pina in momentul in care copilul face doi anisori, e alocatia copilului.
program de 6 ore poti avea in situatia in care aduci adeverinta medicala de la medicul copilului ca alaptezi.
sper ca informatiile te vor ajutailoveyou
fdianamaria
Postat: Friday, May 14, 2010 11:46 AM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
mersi mult fetelor !!!! pupici pupici pupici pupici

Sper doar sa fie cazul sa aplic ce mi-ati spus, sa nu fiu silita sa ma vad eu cu preavizul de la ei in decembrie...Alternative sa ma tina in plus sunt nule. uff

PS Cartea mea de munca e la Bucuresti, la "mama" locului meu de mca, asa ca probabil va dura. Tipa care imi tinea locul a pleca in 1 decembrie si nici acum n-a primit-o. De aceea intrebam daca ii pot sili cumva...
zaza_
Postat: Friday, May 14, 2010 5:30 PM

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Eu dupa CIC mi-am dat demisia de la locul de munca, m-am reangajat in alta parte. Cartea de munca a fost la Craiova, eu locuiesc in Valcea. De la Craiova nu poti sa-ti ridici cartea de munca de la ITM decat personal, dar eu nu am avut timp sa ma duc s-o ridic. Este vreo problema?
alina_nicoleta
Postat: Monday, January 30, 2012 12:38 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/9/2008
Postari: 229
Locatia: romania
Cu noul cod al muncii mai este valabil ca in perioada de preaviz sa poti absenta 4 ore?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed