Pot fi oare insarcinata?

Options Pot fi oare insarcinata?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ANDREEA123r
Postat: Saturday, September 29, 2018 12:04 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/29/2018
Postari: 4
Locatia: Arad
hey mamici aspirante ??
Am o mica dilema si mi.as dori foarte mul un sfat de la voi ??
Acum 3 luni eu si sotul meu am intretinut contacte neprotejate dar cu terminare inafara, dupa ceva timp menstruatia mia venit dar numai 2 3 zile in loc de 7 (am o menstruatie regulata la 39 de zile fix) testul de sarcina mi.a iesit cu o liniuta pala si abea vizibila.
Insa acum au trecut deja aproape 2 luni de cand am facut acel test mai precis 53 de zile iar menstruatia mea inca nu a aparut, si nici sindrom premenstrual nu am avut in acest timp..NuImiPasa
In ultimile 2 saptamani am observat ca sunt balonata continu, burtica este mai mare ca acum 3 luni si pe langa asta merg sa urinez si de 15/20 de ori pe zi dar in schimb am o constipatie continua..
Credeti ca ar putea fi un bebelus? Nu vreau sa imi alarmez sotul degeaba ??
delia.c.yaya
Postat: Saturday, September 29, 2018 12:24 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/4/2017
Postari: 1629
Locatia: IT (Bt)
Mai repeta un test sau fuguta sa faci o analiza la sange. majoreta
M2m2m2
Postat: Saturday, September 29, 2018 2:22 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 6/30/2018
Postari: 293
ANDREEA123r wrote:
hey mamici aspirante ??
Am o mica dilema si mi.as dori foarte mul un sfat de la voi ??
Acum 3 luni eu si sotul meu am intretinut contacte neprotejate dar cu terminare inafara, dupa ceva timp menstruatia mia venit dar numai 2 3 zile in loc de 7 (am o menstruatie regulata la 39 de zile fix) testul de sarcina mi.a iesit cu o liniuta pala si abea vizibila.
Insa acum au trecut deja aproape 2 luni de cand am facut acel test mai precis 53 de zile iar menstruatia mea inca nu a aparut, si nici sindrom premenstrual nu am avut in acest timp..NuImiPasa
In ultimile 2 saptamani am observat ca sunt balonata continu, burtica este mai mare ca acum 3 luni si pe langa asta merg sa urinez si de 15/20 de ori pe zi dar in schimb am o constipatie continua..
Credeti ca ar putea fi un bebelus? Nu vreau sa imi alarmez sotul degeaba ??

Buna nu.inteleg fraza cu testul : a iesit 2 linii dintre care una fff slaba???
ANDREEA123r
Postat: Saturday, September 29, 2018 3:00 PM

M2m2m2 wrote:

Buna nu.inteleg fraza cu testul : a iesit 2 linii dintre care una fff slaba???

da au iesit 2 liniute, dar una din ele pala

M2m2m2
Postat: Saturday, September 29, 2018 3:54 PM

ANDREEA123r wrote:
[quote=M2m2m2]

Buna nu.inteleg fraza cu testul : a iesit 2 linii dintre care una fff slaba???[/quo
te]da au iesit 2 liniute, dar una din ele pala

Esti gravida de atunci de la acel test.Felicitari si fuguta la medic.

Orice test cu 2 linii: chiar daca una era pala era sarcina la inceput ..
Mai repeta un test si fuguta la medic trebuie sa faci analize dar iti va spune medicul!topai
ANDREEA123r
Postat: Saturday, September 29, 2018 6:33 PM

am sa fac un test cat de curand, ma gandeam ca e ceva ineregula ca totusi acea de a doua linie o puteam vedea dar nu am bagat deseama... numai acum cand imi intarzie menstruatia mi.am dat seama
M2m2m2
Postat: Saturday, September 29, 2018 8:23 PM

ANDREEA123r wrote:
am sa fac un test cat de curand, ma gandeam ca e ceva ineregula ca totusi acea de a doua linie o puteam vedea dar nu am bagat deseama... numai acum cand imi intarzie menstruatia mi.am dat seama

Pai 2 luni intarziere e mult ..mergi sa vezi daca bebe e bine
Si ai grija de tine !
Felicitari!
ANDREEA123r
Postat: Saturday, September 29, 2018 11:41 PM

Am sa merg sa fac un comtrol. Cea ce ma pune pr ganduri e ca sotul meu a terminat inafara si totusi sa existe o sarcina... imi e frica sa nu fie vorba de alt cevauff
Nic@
Postat: Monday, October 8, 2018 12:49 PM

Intrat: 10/8/2018
Postari: 7
Buna!Sunt noua aici pe forum.De cateva zile ma confrunt cu o problema si mi as dori tare mult sa aud parerea voastra fetelor!coeur Am ciclu de 35-36 de zile,ultimult fiind pe 16 septembrie.Cum in ultima perioada imi verific mucusul cervical si stiu cand ovulez...pe 29 sept.as fi ovulat.Contanct sexual am avut zilele
28, 29,30 si 3,4,oct.
Problema mea este ca jn ziua 6 si 7 oct. Am avut secretii care la inceput erau de culoare roz..apoi un pic maroniu slab cantitativ...Credeti ca ar putea fi nidatia???
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed