postnatal

Options postnatal
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mariutza_mea
Postat: Wednesday, December 3, 2008 3:38 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/5/2008
Postari: 766
Locatia: Suceava
fetelor ati auzit de asa medicament? mie mi-a zis doctorul(mi-a scris reteta) sa iau postnatal si fier. insa culmea cand am fost la farmacie sa vad cat costa mi-a zis tipa de acolo ca nici nu a auzit de asa medicament. iar la alta farmacie ca nu stie sigur. si cum e perioada retetelor gratuite si compensate va dati seama ce cozi sunt la farmacii, iar eu nu pot cu doi bebe sa stau sa astept sau sa umblu prea mult. ca oricum nu te lasa nimeni sa intri mai in fata si sincer mi-e si jena cand vad batranei de 80 de ani la coada de ore bune poate si eu sa ma bag in fata sorry1 in fine..ati auzit de medicament? stiti ceva?
S.ELENA
Postat: Thursday, December 4, 2008 12:08 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
Mai, eu stiam de Prenatal, care se ia atat inainte de nastere, cat si dupa, in perioada de alaptare.
De Postnatal nu am auzit si nu cred sa existe!!!
Poate te lamureste mai bine Oana (Oanalaurisa) caci tine de domeniul ei!!!pupici
raly
Postat: Thursday, December 4, 2008 7:14 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Asa este medicamentul se numeste Prenatal,uite mai multe informatii aici

http://www.pcfarm.ro/produs/624/PRENATAL
mariutza_mea
Postat: Thursday, December 4, 2008 8:23 AM

de prenatal stiu..dar doctorul pe reteta a scris postnatal..de aceea eram bulversata ca nici eu nu auzisem de medicamentul asta.. ms de raspunsuri
carla
Postat: Thursday, December 4, 2008 8:47 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
mariutza_mea wrote:
de prenatal stiu..dar doctorul pe reteta a scris postnatal..de aceea eram bulversata ca nici eu nu auzisem de medicamentul asta.. ms de raspunsuri

Eu am luat Prenatal si in sarcina si-n alaptare pentru ca sunt vitamine si ai nevoie.
S.ELENA
Postat: Friday, December 5, 2008 12:05 AM

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
mariutza_mea wrote:
de prenatal stiu..dar doctorul pe reteta a scris postnatal....

Poate se gandea ca tocmai ai nascut si esti in perioada "postnatala".sic
oanalaurisa
Postat: Saturday, December 6, 2008 4:49 PM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
S.ELENA wrote:

Poate se gandea ca tocmai ai nascut si esti in perioada "postnatala".sic

Asa cum a zis Elena,intr-o postare anterioara,in perioada postnatala se pot lua in continuare vitaminele prenatale,mai ales ca ajuta si in timpul alaptarii.
Nu stiu ce vitamine ai luat in timpul sarcinii,dar poti sa le iei in continuare,insa iti zic si cateva variante,pe care le poti folosi : Elevit,Centrum Materna,etc.
mariutza_mea
Postat: Saturday, December 6, 2008 9:37 PM

oanalaurisa wrote:

Asa cum a zis Elena,intr-o postare anterioara,in perioada postnatala se pot lua in continuare vitaminele prenatale,mai ales ca ajuta si in timpul alaptarii.
Nu stiu ce vitamine ai luat in timpul sarcinii,dar poti sa le iei in continuare,insa iti zic si cateva variante,pe care le poti folosi : Elevit,Centrum Materna,etc.

multumesc de informatii pupici pupici am cumparat deja prenatal de la cosmopharm sunt mai ieftine dar am inteles ca sunt destul de bune...multumesc inca o data
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed