Posibila sarcina?

Options Posibila sarcina?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Iryna01
Postat: Tuesday, July 3, 2018 9:03 PM

Nivel: Membru

Intrat: 7/3/2018
Postari: 2
Buna tuturor,

Va rog mult sa ma ajutati cu ceva pareri in legatura cu patania mea:

Pe 26 iunie, am avut ingrozitorul ghinion sa mi se rupa prezervativul (fix la final, cu tot tacamul). Evident, m-am panicat toata si l-am trimis rapid pe iubitul meu dupa pastila de a 2-a zi (Escapelle) pe care am si luat-o in maxim 10 min. Ultima menstruatie a fost intre 19-21 iunie, iar ciclul menstrual nu este chiar regulat (27-28-30-31 zile). Care sunt sansele sa fi ramas insarcinata dupa aceasta patanie? Nu am vreo varsta frageda, insa pur si simplu ma ingrozeste gandul la a ramane insarcinata acum, nu simt ca este momentul si nici nu vreau ca asta sa se intample dintr-o greseala.

Multumesc!
Alle.p
Postat: Tuesday, July 3, 2018 10:24 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/13/2018
Postari: 997
Locatia: Petrila
Buna Irina,
Nu cred ca erai la ovulatie atunci, fiind a 9-a zi a ciclului menstrual. In plus ai mai luat si pastila de a doua zi. Eu cred ca este improbabil sa fi ramas, sansele fiind minime.
Iryna01
Postat: Monday, July 23, 2018 2:54 PM

Nivel: Membru

Intrat: 7/3/2018
Postari: 2
Multumesc frumos pentru raspuns, Alle.p!

Am facut 3 teste de sarcina pana acum, toate negative (ziua 18, 25 si 26 de la contactul cu pricina). As mai avea motive de ingrijorare? Exista posibilitatea sa nu fie detectat inca hormonul sarcinii?
M2m2m2
Postat: Monday, July 23, 2018 5:01 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/30/2018
Postari: 510
Locatia: Arad
Iryna01 wrote:
Multumesc frumos pentru raspuns, Alle.p!

Am facut 3 teste de sarcina pana acum, toate negative (ziua 18, 25 si 26 de la contactul cu pricina). As mai avea motive de ingrijorare? Exista posibilitatea sa nu fie detectat inca hormonul sarcinii?

Si eu zic ca nu, sanse minime de a ramane ,daca esti tot in dubi fa test de sange beta hcg ai rezultatul repede, de la pastila poti avea deregleri de menstra sa nu te speri.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed