Ponta sau Iohannis in turul 2?

Chestionar intrebare: Cu cine votati in turul 2?
Alegere Voturi Statistici
Iohannis 29 76%
Ponta 7 18%
Nu votez 0 0%
Anulez votul 2 5%

Options Ponta sau Iohannis in turul 2?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
aurishta
Postat: Tuesday, November 18, 2014 10:18 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
bulibuli wrote:
.... Daca nu, voi spera iar peste 5 ani... sanatosi sa fim.
Bravoo Bravoo Bravo pentru optimism!Bravoo Bravoo
bulibuli
Postat: Wednesday, November 19, 2014 6:16 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
aurishta wrote:
cool Gata, ti-a ajuns "la os"?

Da, e de mult acolo.. incins si rasucit periodic..
Anelise
Postat: Wednesday, November 19, 2014 6:45 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17380
Locatia: Ro
Buli, de acord cu fiecare cuvintel! thumright
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, November 19, 2014 8:48 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
bulibuli wrote:
De cand visez sa aiba tarisoara asta un presedinte pe care sa-l iubeasca si sa-l respecte... mi-am pus multe sperante in votul asta, stiu ca nu va merge totul ca pe roate, dar poate macar pe ici pe colo se va vedea cate ceva (macar sanatatea si invatamantul, da Doamne!!!). Daca nu, voi spera iar peste 5 ani... sanatosi sa fim.

daca nu ar mai fi speranta ...
aurishta
Postat: Wednesday, November 19, 2014 12:34 PM

Lilly of the valley wrote:

daca nu ar mai fi speranta ...
Eu recunosc....n-am nici acum speranta....ca sa am, ar trebui sa fie o baza...poate ca exista, dar eu n-o cunosc!
Aaaaa, si ca sa "barfesc" un pic....am citit ieri ca dl Johannis este religie protestanta....asta ar explica pozitia B.O.R. care a recomandat pe dl. Ponta! Daca este asa, urat din partea lor fiindca propulseaza pe cineva in cea mai inalta functie pe criteriul asta!
carmenalina
Postat: Wednesday, November 19, 2014 4:03 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 12/3/2008
Postari: 2197
Locatia: Arad
N-are nicio legatura cu religia, e vb doar de bani, acum 5 ani, cand conduceau aia din spatele lui Iohannis, bisericile sfatuiau sa voteze cu portocaliul, ca banii erau la ei, acum sa voteze cu astia ca banii sunt la ei. Cine-si inchipuie ca va fi mai bine pt ca e vb de Iohannis se inseala, ca binele asta trebuie facut si de noi, si cum suntem romani greu de urnit, mi-e imposibil sa ma astept la schimbari. Mi-a displacut total discursul sau de a doua zi, ca sa dai ordine si sa impui anumite reguli, intrece orice dorinta a mea de a crede in asa zisa schimbare promisa. Dar cum nu a putut sa ma convinga nici inainte de vot, acum cu atat mai putin. Vrea puterea in Romania, pt ACL, in conditiile in care el nu tb s afaca politica si a cerut votul ca sa nu ia puterea toata PSD, el ce va face? Are probleme cu justitia, poate tb intai sa-si clarifice treburile si apoi sa intre in jocul asta. Cu ce difera el de ceilalti, cand ai cel putin 3 dosare in instanta, probabil ca asteapta imunitatea de presedinte pe care CCR i-o si da vineri validand alegerile. Si unde-i atunci diferenta dintre el corectul, si ceilalti mafioti din politica? Nu cred ca poate sa-mi spuna nimeni, pentru ar insemna sa recunoasca eroarea comisa punand un vot pe el....
aurishta
Postat: Wednesday, November 19, 2014 5:42 PM

carmenalina wrote:
... ar insemna sa recunoasca eroarea comisa punand un vot pe el....
Nu este tocmai o eroare...mai mult o loterie!ras Nici dl Ponta nu era lozul castigator...ce sa mai vorbim! Pana la uram, cred ca a contat mai putin persoana dlui Johannis....oamnii au votat, de fapt, dorinta de schimbare, speranta, cum spuneau fetele mai sus! Nici un politician nu este pur si neintinat...nu? Fiecare candidat a reprezentat interesele unui grup politic....in cazul dlui Johannis, oamenii spera ca si interesul lor va fi luat in considerare! Sa vedem acum daca vor fi sau nu dezamagiti!
kali
Postat: Wednesday, November 19, 2014 6:50 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14272
Asa este... multi au votat pro Iohannis dar si mai multi anti-Ponta. Adica anti-plagiator, anti-mincinos, anti - " jmecher ", anti-marioneta, anti-frauda, anti-bataie-de-joc, anti legea gratierii si amnistiei, pro DNA, anti-manipulare, anti-traseism, etc...

Mai bine nu ne va fi, ca nu ai cum sa faci primavara cu o floare, insa cu Ponta presedinte si cu un guvern PSD-ist ar fi fost vai si-amar de noi!

Majoritatea dintre noi nu suntem implicati in politica deci nu am votat pro USL ci pentru un relativ echilibru.

Mie chiar mi-a placut discursul de a doua zi in care a rugat si partial s-a si rezolvat - drept dovada - , ca romanului pana nu-i spui ferm ce sa faca o lasa de maine pe poimaine pana-i trece si gata.

Cu ce difera el? Prin sustinatori si atitudine. Nu va suparati dar daca primarul meu ar fi candidat zau ca nu l-as fi sustinut; de iesit in strada nici atat. Si, da, avem nevoie si de o schimbare de atitudine in tara asta. Daca Ponta nu a facut nimic notabil de cand e la guvernare nu ar fi facut nici de acum inainte insa Iohannis merita sa i se dea sansa. Ca o fi, ca n-o fi... nu are rost sa anticipam. Suna dubios, oricum, ceea ce sustii; dupa parerea ta hai sa punem un mafiot de care suntem siguri ca-i mafiot ca oricum si ceilalti inca necondamnati sunt tot la fel de mafioti si daca nu, vor ajunge la fel, deci nu are rost sa ne mai complicam ( mai pe romaneste hai sa punem un hotz ca poate a furat destul ).
bereea
Postat: Wednesday, November 19, 2014 7:02 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22608
Eu nu inteleg agresivitatea celor care l-au sustinut pe Ponta. A facut o campanie marsava a chdltuit bani j nemuita, a aprofitat de orice a putut. Ma bucur ca nu a devenit presedinte pentru ca ar fi distrus tara. Si-mi doresc sa ramana prim-ministru ca sa vedem cate din promisiunile electorale vor fi respectate, vreau sa vad de unde va scoate banii cheltuiti pentru campania electorala.

Iohannis imi place tocmai pentru ca este un om decis. Da ordine? Si care ar fi problema? Are 3 cu dosar penal? Pe langa cei 38 a lui Ponta e aproape egal cu zero. Eu ii acord incredere. Timpul va hotari daca am gresit sau nu.
aurishta
Postat: Thursday, November 20, 2014 5:20 PM

Am citit acum ca diferenta dintre dl Ponta si dl Iohannis a fost de peste un milion de voturi , iar in strainatate au votat cca 376000 de cetateni(pt ambii candidati)! Concluzia este ca nu diaspora a hotarat presedintele, cum sustin unii!
bulibuli
Postat: Saturday, November 22, 2014 8:52 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
kali wrote:

Cu ce difera el? Prin sustinatori si atitudine. Nu va suparati dar daca primarul meu ar fi candidat zau ca nu l-as fi sustinut; de iesit in strada nici atat. Si, da, avem nevoie si de o schimbare de atitudine in tara asta. Daca Ponta nu a facut nimic notabil de cand e la guvernare nu ar fi facut nici de acum inainte insa Iohannis merita sa i se dea sansa. Ca o fi, ca n-o fi... nu are rost sa anticipam. Suna dubios, oricum, ceea ce sustii; dupa parerea ta hai sa punem un mafiot de care suntem siguri ca-i mafiot ca oricum si ceilalti inca necondamnati sunt tot la fel de mafioti si daca nu, vor ajunge la fel, deci nu are rost sa ne mai complicam ( mai pe romaneste hai sa punem un hotz ca poate a furat destul ).

Exact asta mi-am zis si eu, cu toate ca gurile rele ziceau ca nu a facut mare lucru ca primar ca Sibiul era oricum frumos si dezvoltat, bla bla.... am vazut ca sibienii il iubesc si il sustin. Pai daca ar fi candidat primarul Iasului va zic eu ca iesenii aruncau cu oua in el. Ieseau in strada si-l huleau. La fel mi-am dorit si pentru Iasi, un primar iubit, respectat, sa ne mandrim cu el.. dar n-am avut noroc. Si asistam de 8 ani cum orasul nostru frumos, poate mai frumos ca Sibiul, e distrus si golit de istorie.. asta sub psd.. mai corupti ca astianu exista.. nuau nicio limita..
aurishta
Postat: Saturday, November 22, 2014 1:19 PM

bulibuli wrote:

Pai daca ar fi candidat primarul Iasului va zic eu ca iesenii aruncau cu oua in el. Ieseau in strada si-l huleau.
Dar daca ar fi candidat primarul Constantei?Hilar Hilar De cel al Bucurestilor nici nu mai zic...nu cred ca ar fi trecut de primul tur!Bye2
Ma gandeam la dl Iohannis....oricat de bine intentionat ar fi, nu stiu cat de mare influenta ar putea avea, dat fiind ca la putere este PSD-ul iar presedintele are atributii limitate! Chiar sunt curioasa sa vad daca va gasi o solutie de colaborare cu dansii !topai
giulia_mamik
Postat: Saturday, November 22, 2014 4:17 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Mai in gluma,mai in serios,primarul Bacaului nici nu ar fi putut candida chiar daca ar fi dorit acest lucru Big Laugh !Este arestat de ceva vreme pt luare de mita(vreo 2 milioane de euro,doar atatBig Surprise )si alte "manareli"...
aurishta
Postat: Saturday, November 22, 2014 6:00 PM

hohot hohot Greu de gasit un primar prezidentiabilhohot hohot , cu atat mai admirabil devenind dl IohannisBravoo Bravoo
leila
Postat: Saturday, November 22, 2014 9:59 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/16/2014
Postari: 641
Primarul nostru ( mazare) il reprezinta cu succes pe plagiatorul-mincinos Ponta. A declarat sus si tare ca daca iese Iohannis Presedinte el se retrage din primarie. Dupa alegeri a spus ca nu a declarat niciodata ca se retrage :))))
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed