Polipi nazali

Options Polipi nazali
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dari
Postat: Friday, August 13, 2010 12:51 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 12/27/2009
Postari: 3468
Locatia: Arad
Am venit acasa astazi yes Operatia a decurs bine,a fost operata de dr.Smoc Boris din Timisoara,un medic extraordinar,insa am venit cu un gust amar din spital.Cand ne-am programat ne-au spus ca operatia costa 290 Euro iar cu jumatate de ora inainte de interventie i-a pus contractul in fata sotului meu si ne-au anuntat ca ne costa 395 Euro si 40 leipale .Nu mi s-a parut cinstit felul in care te fura pe fata.Spunea ca ziua de internare costa 100 Euro.Ca o paranteza ,mama mea s-a operat de fiere si hernie ombilicala in urma cu 3 saptamani la o alta clinica privata din Arad si medicul i-a spus ca poate sa ramana internata pana cand este capabila sa mearga pe picioarele ei fara sa plateasca nimic suplimentar indiferent de numarul de zile de spitalizare.Sa revin la peripetiile noastrenervi .Ieri seara Daria a inceput sa planga ca ii este foame iar medicul a spus ca poate sa manance supa si compot si ce credeti?am mers si i-am cumparat de la alimentara.La 100 Euro ziua ce ne-a oferit?Eu ca insotitor am platit si nu am primit nici o coaja de paine nu ca as fi avut nevoie ca oricum am mers acasa sa mananc si a ramas sotul meu cu ea dar am platit si nu am primit nimic in schimb.O cunostinta a nascut saptamana trecuta la ei si i-a spus ca nasterea costa 700Euro iar dupa ce a nascut au anuntat-o ca mai trebuie sa plateasca si cele 5 zile de spitalizare adica inca 500 Europlans Nu recomand nimanui sa mearga la acel spital,nu am sa ii dau numele sa nu fie considerata reclama,oricum reclama este negativatuneteScuzati ca am scris atat de mult dar sunt atat de suparata,ma simt furata pe fatanervi
oanamaria
Postat: Friday, August 13, 2010 1:10 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Dari ma bucur ca Daria e bine ,cat despre furtul asta pe fata nu am cuvinte.Offfff!De nu ar fi vorba de sanatate si de chestii urgente cred ca multi ar pleca fara sa se uite inapoi,dar cand esti strans cu usa dai banul,dar sa fie bine.
Refacere rapida si pupici !computerlove
dari
Postat: Friday, August 13, 2010 1:41 PM

Oana MULTUMIM ! pupici pupici pupici pupici
mirela74chris
Postat: Friday, August 13, 2010 2:13 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Chiar nu imi vine sa cred!Si mai ales ca puteati pleca acasa in aceeasi zi,nu am inteles pentru ce v-au tinut...
Sanatate Dariei!Macar operatia sa fie cum trebuie!pupici
dari
Postat: Friday, August 13, 2010 2:25 PM

mirela74chris wrote:
Chiar nu imi vine sa cred!Si mai ales ca puteati pleca acasa in aceeasi zi,nu am inteles pentru ce v-au tinut...
Sanatate Dariei!Macar operatia sa fie cum trebuie!pupici

Multumim pt. uraripupici
Din cate am intrebat in stanga si in dreapta si la spitalele de stat se ramane inca o zi internat pt. a preveni eventualele riscuri post-operatorii cu toate ca Daria la cateva ore dupa operatie colora si se juca cu papusile
monicaiulia
Postat: Friday, August 13, 2010 10:11 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/18/2009
Postari: 175
Locatia: Oradea
Bine ca fetita este o.k., in rest ce sa zic? traim in" Romanica" si cu asta am spus tot! din pacateplans fool
dari
Postat: Friday, August 13, 2010 10:14 PM

Ai perfecta dreptate Monica,pana se schimba ceva in bine in tara asta....mos
raly
Postat: Saturday, August 14, 2010 8:25 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Ma bucur ca Daria e bine,in rest ce mai conteaza?hearts hearts
alimami
Postat: Saturday, August 14, 2010 11:59 AM

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
Bine ca e Daria ok acum,dar sa stiti ca asta de polipi e o operatie usoara.Pana si 290euro era enorm,dapoi 400-500euro. Nu e operatie complicata,cu asa riscuri, nu necesita cine stie ce tratamente scumpe,ustensile deosebite sau aparatura nemaipomenita. Deci intr-adevar e o mare hotie sa ceri atatia bani pt ea.Si nu le-ati dus televiziunea pe cap?Cred ca eu as fi facut chestia asta,desi nu sunt o fire otv-ista(ras ).
picuri
Postat: Saturday, August 14, 2010 12:51 PM

Intrat: 5/12/2010
Postari: 143
monicaiulia wrote:
Bine ca fetita este o.k., in rest ce sa zic? traim in" Romanica" si cu asta am spus tot! din pacateplans fool

eu as putea spune ca traim in romania si asta ne mananca toti banii.tunete tunete tunete

dari sincer ma bucur pentru voi. acum e important ca fetita sa fie bine si sa nu mai fie nevoie vreodata sa mai fie re operata de polipi. am auzit si de varianta ca pot reaparea.
sanatate si insanatosire grabnica.dance

dari
Postat: Sunday, August 15, 2010 5:10 PM

picuri wrote:
dari sa auzim numai de bine de la tine . eu luni dimineata pe 16 am programare
trebuie sa fiu la iasi cu baiatul la ORL la dr rusu daniela. sper ca nu ma voi speria acum inainte de plecare.

dari multa sanatate.

Din cate am auzit pe aici referitor la sumele date medicilor sunt:100 euro medicul ORL-ist,50 Euro anestezistului,100 lei asistentei principale.Dosarul cu analize iarasi te costa,de exemplu pe noi numai analizele ne-au costat 150 lei deoarece nu mai aveau fonduri si trebuia sa mai asteptam o luna daca vroiam sa nu platim iar filmul la plamani inca 35 lei,in spital i-au facut si cardiograma si altele care le-am platit din plincry
Un lucru te sfatuiesc sa fii cu mare luare aminte,nu vreau sa te sperii,intereseazate cine este anestezistul care ii va face interventia deoarece cele mai multe...nu imi gasesc cuvantul...tragedii se datoreaza lor.Aceasta am aflato de la anestezistul care a operat-o pe Daria,si neaparat sa fie anestezist pediatru.
Andreia sa va ajute D-zeu sa treceti si peste aceastapupici pupici pupici pupici pupici

andrada74
Postat: Sunday, October 17, 2010 10:48 PM

Intrat: 11/25/2006
Postari: 137
Locatia: iasi
iata ca se pare ca intram si noi in hora cu polipii!! Momentan suntem la inceput. Cum am inceput gradi a si venit prima raceala. Nimic grav, nu febra, nu tuse, insa a ramas cu probleme de respiratie, mai ales noaptea, respira greu, se enerveaza, se chinuie sa respire pe nas, nu poate. Acum a picat a doua raceala, ce mai, respira numai pe gura, ii mai curge si un ochi (apropo, stie cineva ce sa fac pt. problema asta cu ochiul?).
Saptamina viitoare mergem la ORL, dar deja dr. pediatra ne-a avertizat ca probabil sunt polipii. Totusi parca nu l-as opera asa de repede, poate totusi scapam (are 2 sapt. de cind ne chinuim). Tot am citit de tratam. homeopat, insa nu am gasit nimic concret. Stie cineva vreun dr. homeopat bun pt copii in IASI? Pina la operatie as incerca si asa ceva. Cind vad cite medicamente bag in el ma ingrozesc, atitea chimicale!!!
andrada74
Postat: Monday, October 25, 2010 10:47 PM

Intrat: 11/25/2006
Postari: 137
Locatia: iasi
se pare ca am ramas singuri pe acest forum cu aceasta problema! Sanatate tuturor!
dari
Postat: Monday, October 25, 2010 11:38 PM

Multa sanatate puiutului tau pupici ,si noi am incercat cu homeopatele dar pana la urma am ajuns tot la bisturiu cu Dariauff
bereea
Postat: Tuesday, October 26, 2010 8:21 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22720
Eu am polipi d ecand ma stiu, dar nu m-am operat si nici nu o voi face.Dar nu asta vroiam sa spus.Un doctor orl-ist mi-a spus ca in ziua de azi polipii se pot mumifiza cu laser, nu ar mai fi nvoie de operatie.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed