Polipi nazali

Options Polipi nazali
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andi&Mariuca
Postat: Thursday, June 11, 2009 7:06 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
noi am fost azi la un control la ORL si in iulie ne operam de polipi. e musai ca se tin virozele si racelile de noi ca scaiul! maseluta vom face analizele necesare si in cateva saptamani ne operam.

maine mergem la un consult homeopatic si vom incepe un tratament de imunizare. le-am pus gand rau microbilor si virusurilor!guns bataus
victor
Postat: Saturday, May 29, 2010 3:18 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Cum decurge operatia de polipi? Este dureroasa pentru copil?hearts Polipii ii sunt extrasi pe gura sau pe nas?
monique
Postat: Saturday, May 29, 2010 8:31 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Polipii sunt extrasi pe gura din ce imi amintesc eu de acum doi ani. Daca se face cu anestezie generala (pe care nu o recomand, pt ca nu e cazul) nu simte nimic copilul. Daca nu, Alexandrei i-a dat o pastiluta care a cam dus-o in lumea viselor (adica datorita ei nu si-a mai amintit nimic dupa jumatate de ora de somn, dupa operatie) si i-a dat cu spray (anestezic cred) in gat. DUpa 5 minute mi-a dus-o in sala de operatie, toata operatia a durat maxim un minut, astfel incat dupa 4 minute era inapoi cu mine in salon. E dureroasa, pt ca Alex a tipat destul de tare, insa e fff scurta si apoi, dupa cum scriam, nu isi mai aminteste nimic. La doua ore dupa operatie ne-a dat drumul acasa iar fetita mea a fost vesela si nu s-a mai plans deloc de durere in ziua respectiva. Asa ca iti doresc mult curaj si multa sanatate!
cristinaflorina
Postat: Saturday, May 29, 2010 9:54 PM

Intrat: 1/12/2008
Postari: 1309
Locatia: bucuresti
Si noi am fost joi la ORL si ce crezi Edy are polipi. Dar a zis dr ca e prea mic sa il operam acum undeva dpa 3 ani 3/5 ani. Offff
picuri
Postat: Wednesday, August 11, 2010 5:45 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 5/12/2010
Postari: 143
eu am fost la control in iunie la orl la iasi si m-a programat pe 16 aug la operatie de polipi cu baiatul. eu am vb cu dr rusu daniela. stie cineva ceva de ea ca medic ?
daca merg cu trimitere de la medicul de familie la ea in spitalul Sf Marie de pediatrie cat ar trebui sa-i dau si la doctorita pentru operatie? are cineva vreo idee.
alimami
Postat: Wednesday, August 11, 2010 8:00 AM

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
picuri wrote:
eu am fost la control in iunie la orl la iasi si m-a programat pe 16 aug la operatie de polipi cu baiatul. eu am vb cu dr rusu daniela. stie cineva ceva de ea ca medic ?
daca merg cu trimitere de la medicul de familie la ea in spitalul Sf Marie de pediatrie cat ar trebui sa-i dau si la doctorita pentru operatie? are cineva vreo idee.

Cred ca mai bine postezi intrebarile astea acolo la medici si pe la sumele pt medici.
Referitor la operatia de polipi, eu am facut o astfel de operatie cand eram prin generala.Contrar celor afirmate pe aici de mamici ai caror copii au facut astfel de operatii, eu imi amintesc perfect de operatia aia si dupa peste 20 de ani. Mi s-a facut ceva anestezie locala,dar imi amintesc de parca as fi facut operatia ieri.Mi-au tras polipii cu ceva instrumente,parca imi smulgeau creierii.M-au tinut vreo 2asistente cu gura in sus deschisa si abia mai puteam respira.A durat intr-adevar ff putin,asa cum ziceau pe aici celelalte,dar a fost oribil.Imi amintesc pana si sangele care mi-a curs atunci pe camasa aia alba "de fortza". Am plecat acasa in aceeasi zi,probabil dupa cateva ore..dar NU am uitat nici pana in ziua de azi.
delfinasa
Postat: Wednesday, August 11, 2010 4:28 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Alimami, dar tie nu ti-au facut nici o anestezie locala macar? Ce brutal, chiar daca a fost scurt!
Apropo, Alexandra, fetita Monicai, avea 3 ani cand a avut operatia si de-aia nu-si mai amintesteangel.
dari
Postat: Wednesday, August 11, 2010 10:51 PM

Intrat: 12/27/2009
Postari: 3468
Locatia: Arad
Maine o operam pe Daria de polipiplans plans plans .Ieri am fost la un control pre-anestezic si i-au intocmit si dosarul cu toate analizele.Operatia o vom face la un spital privat,costul operatiei este de 290 euro unde este inclusa si o zi de spitalizare.In spitalul nostru ORL au fost in ultimul timp niste cazuri cu final tragic(decese) si NU am avut curajul sa mergem acolo.
Anelise
Postat: Thursday, August 12, 2010 5:09 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Dari, multa sanatate angel si sa treaca totul repede si usor! majoreta pupici
raly
Postat: Thursday, August 12, 2010 6:21 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Dari sa auzim de bine!Sanatate multahearts
mirela74chris
Postat: Thursday, August 12, 2010 8:23 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Dari cum se simte Daria?Sper ca esti deja acasa cu ea si e bine!pupici
monicaiulia
Postat: Thursday, August 12, 2010 10:37 PM

Intrat: 10/18/2009
Postari: 175
Locatia: Oradea
V-ati operatuff ? E bine fetita?topai topai topai
koko2008
Postat: Friday, August 13, 2010 7:02 AM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Daria multa sanatate. pupici
oanamaria
Postat: Friday, August 13, 2010 7:15 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Dari asteptam vesti bune de la voi!Refacere rapida !
picuri
Postat: Friday, August 13, 2010 11:13 AM

Intrat: 5/12/2010
Postari: 143
dari sa auzim numai de bine de la tine . eu luni dimineata pe 16 am programare
trebuie sa fiu la iasi cu baiatul la ORL la dr rusu daniela. sper ca nu ma voi speria acum inainte de plecare.

dari multa sanatate.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed