Poftele in timpul sarcinii

Options Poftele in timpul sarcinii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dyenutza67
Postat: Tuesday, January 31, 2012 3:27 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 1/30/2012
Postari: 101
Locatia: romania
koko e bina ca la tine sarea lumea sa te serveasca. mie nu mise intampla prea des dar odata un domn si cu nevasta lui iesisera dintr-un magazin cu o sacosa de mere. domnul vazandu-mi burtica ma servit cu un mar la care nevasta lui il intreaba: da ce faci draga? pai ii dau un mar ca poate io fi pofta. dar nevasta spune indignata:daca io trebuit copkil sasi faca poftele singura
:|:|:|:| na. ma rog. poate ea a uitat c a fost gravida... daca o
fi fost
bebeluci_1
Postat: Friday, May 18, 2012 7:38 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/18/2012
Postari: 1
Locatia: Bucuresti
eu sunt la prima sarcina si vreau sa va spun ca poftesc foarte mult la fructe. acum au aparut ciresele dupa care sunt innebunita si burtica mea mai asteapta piersicile k imi sta gandul la ele...si rosii as manca intruna.cand mi-e foame rosii cu paine as manca hohot
IoanaAlexandra
Postat: Monday, May 21, 2012 2:18 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/21/2012
Postari: 324
Locatia: ...Maramures...
...eu sunt la a doua sarcina...la prima sarcina am mancat de toate cu exceptia carnatilor(mi se facea rau de la miros)...acum nu pot bea apa minerala...are un gust ciudat...dar de poftit poftesc...am mancat deja 3 kg de cirese(si acum sunt scumpe)..capsuni...si banane...(dar nu multe)...as manca niste lebenita (pepene rosu) copt bine si dulce...in locul lui insa astept pepenele galben si nectarinele(sapt viitoare sunt la reducere)...pofte ciudate nu am...am doar perioade...la inceput as fi mancat doar prajituri cu crema...si savarine...si covrigi...si acum abia astept sa ajung in Romania sa mananc cas si urda proaspata...cu ceapa si rosii...gata nu ma mai gandesc...ca mi-e prea pofta...
Denyy
Postat: Friday, June 1, 2012 9:37 PM

Intrat: 5/22/2012
Postari: 11
Locatia: Drobeta turnu severin
Eu la prima sarcina aveam pofte ciudata , cateodata doar drumul si munca era ca dupa ce o vedeam pe masa imi pierea toata pofta . Iar barbata-miu inebunea cand vedea ca il fâtâi de colo-colo si cand era sa mananc , pauza hohot .
La prima sarcina am fost foarte sensibila , trebuia sa am grija ce mananc , ca daca mancam ceva ce nu imi pria imi era foarte rau .
In schimb , la a doua sarcina , puteam pana orice . Intr-o seara (pe la 20:00-20:30) imi venise o pofta nebuna de rosii cu branza , de unde branza ? l-am trimis pe barbata-miu la alimentara (unde au lactate , carne etc..) sa imi cumpere branza . Dar parca mai lipsea ceva ... cola . L-am trimis din nou , cred ca la a doua sarcina l-am inebunit , daca nu aveam ceva si chiar imi era pofta , inebuneam ...
mmm00
Postat: Saturday, July 21, 2012 2:11 PM

Intrat: 5/14/2012
Postari: 40
buna.
citisem un articol despre pofte in timpul sarcinii cum ca poti ghici sexul copilului dupa poftele pe care le ai.
de exemplu, daca poftesti dulciuri e fetita iar daca poftesti acrituri e baiat.
eu nu am mai mancat ceva dulce de cand am ramas insarcinata, avand in vedere ca nu rezistam daca nu mancam ciocolata si tot felul de prajituri. in schimb mancanc incontinuu castraveti murati, fructe, cartofi prajiti si salate. asta e tot ce mananc de 15 saptamani si in loc sa pun pe mine am si slabit 2-3 kg.

la voi cum a fost? e adevarat articolul?
roxinthya
Postat: Saturday, July 21, 2012 2:20 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
cam asa am patit si eu ca tine
,ancam o gramada de cartofi prajiti i fripturi, pe urma rosii cu branza dar am mancat si cioco.
si a fost baiat ras
alimami
Postat: Saturday, July 21, 2012 3:16 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
mmm00 wrote:
buna.
citisem un articol despre pofte in timpul sarcinii cum ca poti ghici sexul copilului dupa poftele pe care le ai.
de exemplu, daca poftesti dulciuri e fetita iar daca poftesti acrituri e baiat.
eu nu am mai mancat ceva dulce de cand am ramas insarcinata, avand in vedere ca nu rezistam daca nu mancam ciocolata si tot felul de prajituri. in schimb mancanc incontinuu castraveti murati, fructe, cartofi prajiti si salate. asta e tot ce mananc de 15 saptamani si in loc sa pun pe mine am si slabit 2-3 kg.

la voi cum a fost? e adevarat articolul?

Mie nu mi se pare adevarat.E doar o poveste.Eu am mancat numai chestii acre-mere acre,compot de visine..etc.Si e fata!!
koko2008
Postat: Saturday, July 21, 2012 4:36 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Ei uite ca la fata mancam acrituri si acum dulce....devorez o cioco in 5 minute (eu care uram ciocolata)
Nu cred ca are legatura cu sexul copilului sic
magduta
Postat: Tuesday, November 6, 2012 9:44 PM

Intrat: 10/6/2012
Postari: 92
eu nu prea poftesc de fel, si nici in sarcina nu am poftit, cu o singura exceptie: intr-o seara as fi mancat o prajitura cu ciocolata si frisca, de-mi lasa gura apa! nu ma puteam gandi decat la ea! asa ca sotul meu drag a plecat sa-mi cumpere!ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed