Poftele in timpul sarcinii

Options Poftele in timpul sarcinii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanamaria
Postat: Monday, January 2, 2012 2:33 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Noi nu bem decat la ocazii cola sau sucuri,dar acum mi-a fost atre pofta si mi-am luat si o savurez ,ce buna e !!!!!!!!!!
koko2008
Postat: Monday, January 2, 2012 2:46 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Mi e pofta de struguri albi si de o pizza buna ras
oanamaria
Postat: Tuesday, January 10, 2012 10:50 AM

Eu zilnic am cate o pofta acum am dat-o pe fructe si legume -zilnic mi-e pofta de rosii Chery si castraveti mancati cu sare ,kiwi cate 2 odata ,mere erc.
Bine ca nu mi-e pofta de ciocolata.ras
De compoturi nu m-am mai atins si mai am vreo 6 borcane pe stoc.
Petronella
Postat: Tuesday, January 10, 2012 11:50 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/14/2010
Postari: 942
Locatia: Timisoara
Eu nu am nici un fel de pofte, doar am început sa manânca un pic mai mult ca de obicei.
myha84
Postat: Wednesday, January 11, 2012 6:55 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/6/2009
Postari: 2162
Locatia: Baia Mare
Cu Ale nu am avut pofte deloc, imi placeau dulciurile ceva mai mult, Insa bebe mic m-a terminat cu ele, am avut si niste ciudatenii de pofte, de ex paine cu Nutella si castravete murat , acuma imi vine sa puker cand ma gandesc dar atunci a fost delicios, plus ca mi-am golit butoiul cu muraturi, eu care mancam foarte rar asa ceva.
oanamaria
Postat: Thursday, January 19, 2012 4:51 PM

Eu am terminat-o cu compoturile si am trecut la dulceata cu unt si paine .hohot
bulibuli
Postat: Friday, January 20, 2012 11:20 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Sa va zic ce-am patit ieri... ma duc la cantina la serviciu sa pap (fac asta de cate ori am ocazia/timp - adica destul de rar - ca e mancarea f buna, gatita ca la mama acasa, si mai ieftina). Comand eu (ciorba radauteana si varza calita) si vad ca au si mamaliguta si ar merge numai bine. Mi s-a facut pofta instant... comand si o portie de mamaliguta, la care tanti care servea imi raspunde acra ca mamaliga are putina si o serveste doar la sarmale, pt varza sa iau paine (eu paine nu mananc de regula)... o vad ca-i acritura si o las in pace... ma duc la casa sa platesc si-i zic doamnei de la casa mai susotit, ca era mamaliga langa ea si parea femeie de treaba: "doamna, platesc o portie de mamaliga, dati-mi numai jumate sau un sfert sa nu fac paguba prea mare si sa-mi fac pofta" asta scotand burta la inaintare sa para cat mai marehohot... aia.. "car, mar.. nu stiu ce sa zic"... apare un domn si intreaba care e problema (am aflat ulterior ca e directorul cantinei, ca nu stiam) ii zice aia ca doamna a comandat mamaliga dar nu avem destula bla bla... la care el zice "nu se poate asa ceva", ia o farfurie si imi pune cu manuta lui o portie mare de mamaliga, si cateva sarmalute, din partea casei cu scuzele de rigoare hohot m-am simtit ca un tigan, dar asta e... odata sunt gravida, da-o-ncolo de treaba... noroc, ca nu eram singura la masa si am avut cui sa ofer sarmale, ca nu puteam manca atat!!
roxinthya
Postat: Friday, January 20, 2012 11:45 AM

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7205
Locatia: Bucuresti
Doamne buli ce-am mai ras! hohot hohot
Foarte tare! Si mie mi-a adus un coleg slaninutza cu boia ca intrebasem pe la toata lumea cine a taiat porcul si a fcaut! ras
oanamaria
Postat: Friday, January 20, 2012 11:50 AM

Eu nu mai intru aici ca voi imi faceti pofta de totce mancati!
Buli si eu as fi facut la fel !computerlove
kali
Postat: Friday, January 20, 2012 11:57 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14333
Sa stiti ca barbatii sunt mult mai atenti la nevoile unei gravidute! Femeile parca au uitat cum e... unele sunt atat de rautacioase!
Buli, cam asa am mancat si eu cei mai buni struguri din lume, de si acum umblu dupa ei si... neam!! Niciunii nu mai sunt ca aia!
bulibuli
Postat: Friday, January 20, 2012 12:26 PM

kali wrote:
Sa stiti ca barbatii sunt mult mai atenti la nevoile unei gravidute! Femeile parca au uitat cum e... unele sunt atat de rautacioase!

si eu am observat asta, pt ei suntem ca niste bombe cu ceas.. o femeie stie probabil ca nu patesc nimic daca poftesc prea tare, dar pt barbati (bine, care-s mai educati ca am vazut si badarani) e un mister total si sunt foarte impresionati de toata corvoada asta prin care trecem noi - observ asta si la sotul meu care noaptea sare din pat ca ars de cate ori ma ridic sa ma duc la baie sa vada daca am patit ceva..

kali wrote:
Buli, cam asa am mancat si eu cei mai buni struguri din lume, de si acum umblu dupa ei si... neam!! Niciunii nu mai sunt ca aia!

deci stii ce ai de facut hohot hohot hohot hohot

oanamaria wrote:
Eu nu mai intru aici ca voi imi faceti pofta de totce mancati!
Buli si eu as fi facut la fel !

nah... eu n-am vrut sa fac tam-tam, am incercat sa fiu cat mai discreta (se facuse si coada la casa in urma mearas) dar daca a iesit si asa... nu-i rau, m-am simtit si eu oleaca importanta sic sic

cu pofta am patit-o iar aseara ca nu stiu cine m-a pus sa ma uit la academia lui Horia alcool
oanamaria
Postat: Friday, January 20, 2012 12:33 PM

Eu care sunt pofticioasa prin definitie am acum o noua preocupare -caut retede de diverse pe net .Aseara mi-am salvat retete de pastrav la cuptor si eram lesinata de pofta de ce vedeam si citeam.hohot
Apropos de pofte eu daca -mi ofere cineva ceva iau ca stiu cat sunt de pofticioasa si apoi stau cu gandul .Intr-o zi am trecut prin fata usii unei vecine si a deschis usa sa vorbeasca cu mine si mirosea a sarmale de lesinai si i-am zis -Ati facut sarmale?!Miroase de lesini si mai sunt si insarcinata !Si m-am ales cu 2 sarmale cele mai bune imediat .
bulibuli
Postat: Friday, January 20, 2012 12:58 PM

haha newclap ce bine ca nu sunt singura hohot
koko2008
Postat: Tuesday, January 31, 2012 2:45 PM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
La prima sarcina nu trebuia sa salivez langa ceva sau sa cer....cine ma vedea cu burtica ma servea imediat...mai ales ca ma uitam ca pisoiul din Shrek ras
Acum astept sa creasca burtica sa ma ia lumea in serios bounce
dyenutza67
Postat: Tuesday, January 31, 2012 3:10 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 1/30/2012
Postari: 101
mamaaaaa....... eu pofteam continuu. dar ce am poftit cel mai mult a fost inghetata de vanilie care pana sa raman gravida nici nu vroiam s-o vad si ciorba foarte foarte acra. dar ce ia pus capac sotului meu a fost cand l-am trezit intr-o noapte la sfarsitul lui noiembrie ca vreau capsuni:))
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed