Poftele in timpul sarcinii

Options Poftele in timpul sarcinii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
irina21
Postat: Wednesday, March 30, 2011 8:30 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/9/2011
Postari: 523
Locatia: Ploiesti
Atunci sotul meu nu trebuie sa stie astaras
Va multumescpupici
aurishta
Postat: Wednesday, March 30, 2011 8:36 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Asta da motiv! E momentul sa ne alintam cand avem burtica. Dar daca nu ne putem satisface o pofta, nu-i nimic! Eu cred ca ideea asta a aparut din nevoia de a explica pierderea unui copil, mai cu seama ca, la majoritatea acestor cazuri triste,nu se poate da o explicatie precisa!
irina21
Postat: Wednesday, March 30, 2011 8:46 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/9/2011
Postari: 523
Locatia: Ploiesti
aurishta wrote:
Asta da motiv! E momentul sa ne alintam cand avem burtica. Dar daca nu ne putem satisface o pofta, nu-i nimic! Eu cred ca ideea asta a aparut din nevoia de a explica pierderea unui copil, mai cu seama ca, la majoritatea acestor cazuri triste,nu se poate da o explicatie precisa!

pupici pupici
bulinutza
Postat: Thursday, March 31, 2011 7:27 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Mai dragelor, am invatat si eu in facultate ca poftele astea sunt doar un mit...Profu' de gineco zicea ca nu au nicio baza stiintifica, ca sunt numai fitze...Bun!...

Dar oare exista vreo gravidutza fara pofte???uff uff uff uff

Eu de exemplu am trecut ieri pe langa o Kebaberie...Nu mi-am cumparat kebabul ca era mierucri si eu tin post...dar ce sa va spun ca dupa ce am facut turul orasului si mi-am rezolvat treburile i-am zis lui sotzulache sa ne oprim sa-mi iau un Kebab ca salivam excesiv si parca simteam in gura gustul lui....

Asa ca mi-am luat unul pe care l-am mancat pe nerasuflate...sorry1
Ange blanc
Postat: Thursday, March 31, 2011 8:30 AM

Intrat: 4/11/2010
Postari: 4221
Locatia: Belgique
bulinutza wrote:
Dar oare exista vreo gravidutza fara pofte???uff uff uff uff

Oare sunt singura exceptie?
La prima sarcina am vrut o singura data pofta de lebenita in luna februarie, dar am refuzat sa-mi satisfac moftul numai ca sa demonstrez ca nu se intampla nimic, iar la celelalte doua nu mi-a fost pofta de nimic special. Poate ca sunt un pic alcool
bulinutza
Postat: Thursday, March 31, 2011 8:39 AM

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Irinuta wrote:

Oare sunt singura exceptie?
La prima sarcina am vrut o singura data pofta de lebenita in luna februarie, dar am refuzat sa-mi satisfac moftul numai ca sa demonstrez ca nu se intampla nimic, iar la celelalte doua nu mi-a fost pofta de nimic special. Poate ca sunt un pic alcool

Mai...pofta cu pepenele in februarie e mai ciudatzica...:018:

Dar in afara de asta nu cred ca n-ai vazut vreo placinta si nu ti-ai cumparat sau vreun fruct, sau...na...pofte de chestii obisnuite...uff Pe care ti le-ai satisfacut probabil si fara sa-ti dai seama...
Ange blanc
Postat: Thursday, March 31, 2011 9:29 AM

bulinutza wrote:

Mai...pofta cu pepenele in februarie e mai ciudatzica...:018:

Dar in afara de asta nu cred ca n-ai vazut vreo placinta si nu ti-ai cumparat sau vreun fruct, sau...na...pofte de chestii obisnuite...uff Pe care ti le-ai satisfacut probabil si fara sa-ti dai seama...

Senzatie de foame da, dar nu preferinte. In perioada sarcinilor, ma enerva toata lumea care insista sa ma serveasca cu ceva. N-am luat nimic de la nimeni, poate tocmai din cauza "folclorului" care zice ca daca nu mananci pierzi sarcina. N-am fost niciodata de acord cu teoria asta si poate de aceea am fost asa. Pana la urma e o chestie de autosugestie si pofta asta.
brunetica
Postat: Tuesday, April 26, 2011 7:01 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
ras hhhhhh nu stiu ce sa zic de pofte.....poate si de ce sunt la inceput cu sarcina.....;cand eram in ro auzeam femeile k le e pofta, k trebuie sa manance ce le e pofta sa nu se intample ceva grav;o fi adevarat????????eu nu prea cred;aici medici spun k asta e un moft la femei dar nu e nimic dak au pofta si nu mananca ..........da totusi dak cu asta avem lumea la picioare de ce sa nu o facemras
ingerash
Postat: Tuesday, April 26, 2011 7:20 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Au si poftele astea un rost...citeam ca poftele alimentare au la baza nevoia organismului pentru anumite vitamine... http://www.sfatulmedicului.ro/Alimentatia-sanatoasa/poftele-alimentare-si-nevoile-organismului_7208 ieri am avut pofta de pepene si am savurat cu placere,cu toate ca am vizitat toaleta de multe ori pe zihohot
oanamaria
Postat: Tuesday, November 29, 2011 10:27 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Eu sunt o pofticioasa prin definitie-nu trebuie sa fiu insarcinata .
Asa ca aproape orice pofta o am incerc sa mi-o satisfac -bine ca nu am cine stie ce pofte extravagante .
Acum cand mi-e greata nu ma tenteaza nimic toate mi se par cah!
oanamaria
Postat: Saturday, December 3, 2011 4:45 PM

Eu am o pofta nebuna de compot asa ca mi-am facut provizii de toate neamurile -de visine ,de cirese,de prune si de piersici-delicioase!
Ange blanc
Postat: Saturday, December 3, 2011 5:07 PM

Oana, m-as bucura sa zici ai burticuta roz. pupici
oanamaria
Postat: Saturday, December 3, 2011 5:40 PM

Si eu ard de nerabdare sa stiu ce minune am in burtica ,dar mai am vreo 2luni de asteptat si pana atunci imi satisfac poftele .angel
Ana
Postat: Saturday, December 3, 2011 5:48 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Vai Oana ce pofta mi-ai facut de compot de visineplans si cum nu am,am desfacut unul de piersici,acuma il savurezlove love
oanamaria
Postat: Saturday, December 3, 2011 5:51 PM

Ana sa ai pofta .Nici eu nu aveam mai devreme si l-am trimis pe Sorin si mi-a luat 10 borcane sa ma satur .ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed