pneumonie

Options pneumonie
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Postat: Sunday, November 4, 2007 7:43 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
aha, multam Miri!pupici
la capitolul medicamente is grea de capmaseluta mi-e frica si de umbra mea, si pana nu stiu tot nu ma las.
am un verisor, de aceeasi varsta cu mine si din cauza ca a primit medicamente in mod incorect, acum are creierasul facut terci si gandeste ca un copil de 4-5 aniplans de asta suflu si in iaurt si ma gandesc de 10 ori inainte de a administra ceva, mai ales fara prescriptie medicala.
oanapupici pupici pupici imi intelegi reticienta?
Miri
Postat: Sunday, November 4, 2007 7:45 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Mariuta, cu mare placere, draga mea!
pupici
mommy
Postat: Sunday, November 4, 2007 7:54 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Miri, Mariuta, multumim!pupici pupici
Mihaita a facut deja 6 injectii si parca respira mai bine. Maine mergem din nou la doctor.
Miri
Postat: Sunday, November 4, 2007 7:56 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Multa sanatate lui Mihaita si sa fie totul bine, maine, la controlul medical!pupici
mommy
Postat: Monday, November 5, 2007 5:05 PM

Mihaita a scapat de injectii! yes Respira mult mai bine, continuam cu tratamentul oral, Ceclodyn-ul il ia cu Danonino, din fericire!yes
MNiko
Postat: Monday, November 5, 2007 5:23 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Miru wrote:
Mihaita a scapat de injectii! yes Respira mult mai bine, continuam cu tratamentul oral, Ceclodyn-ul il ia cu Danonino, din fericire!yes

Ma bucur mult pentru voi. Sanatate multa in continuare.pupici
Ely
Postat: Monday, November 5, 2007 5:30 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Bravo Mihaita ma bucur tare ca ai scapat de injectiidance pupici.Mami cum il dai cu danonino il amesteci in tot iaurtelul de 125g sau il pui deasupra cumva.Ca vreau si eu sa aplic metoda .Din cate imi aduc aminte parca laptele diminua efectul medicamentului ,dar nu sunt sigura.oare .Chiar si asa as vrea sa incerc cu iaurt, deoarece Karina are acelasi comportament ca al lui Mihaita la luat medicamenteuff
Lilly of the valley
Postat: Monday, November 5, 2007 6:20 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Multa sanatate puiut!pupici
taki
Postat: Monday, November 5, 2007 7:24 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Sanatate multa si din partea noastra! angel
Fluturas
Postat: Monday, November 5, 2007 9:49 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
multa sanatate mihaita
Kiki
Postat: Monday, November 5, 2007 9:55 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
MIhaita, sa te faci bine pui. Sa te faci bine ca sa ne intalnim cat de curand, sa sarbatorim asa, ca-ntre sfinti hohot hohot hohot
mommy
Postat: Monday, November 5, 2007 10:18 PM

Miri, Miha, Ely, Mariuta, Taki, Butterfly, Kiki, multumim din suflet pentru urari! pupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici

Ely wrote:
Bravo Mihaita ma bucur tare ca ai scapat de injectiidance pupici.Mami cum il dai cu danonino il amesteci in tot iaurtelul de 125g sau il pui deasupra cumva.Ca vreau si eu sa aplic metoda .Din cate imi aduc aminte parca laptele diminua efectul medicamentului ,dar nu sunt sigura.oare .Chiar si asa as vrea sa incerc cu iaurt, deoarece Karina are acelasi comportament ca al lui Mihaita la luat medicamenteuff

Ely, ii dau medicametele intr-un borcanel mic de danonino branzica cu fructe (este foarte mic, vreo 80 g, verific maine ca acum nu cred ca mai avem). Le amestec bine-bine cu branzica, sa nu simta copoiul vreun iz dubios ca imediat returneaza borcanul... il duce singur inapoi in frigider...nervi Daca reduce efectul medicamentelor nu stiu, dar doctorita a zis sa i le dam in orice, pana la urma important este sa le ia. Eu pana acum nu prea i-am dat iaurturi/branzica cu fructe, am preferat sa il obisnuiesc cu lactatele in forma lor naturala, dar deja Mihaita a crescut, a vazut la alti copii, a cerut si ii plac mult, pt el sunt ca un desert, un "dulce". Oricum sunt excelente pt a ascunde gustul dulceag-amarui al medicamentelor. Eu zic ca mai bine sa ii dai medicametele intr-o cantitate mai mica de iaurt, ca sa fii sigura ca il mananca pe tot si ia intreaga cantitate prescrisa de medicamente.

Kiki wrote:
MIhaita, sa te faci bine pui. Sa te faci bine ca sa ne intalnim cat de curand, sa sarbatorim asa, ca-ntre sfinti hohot hohot hohot

Kiki, mai sa nu imi pice fisa cu "sfintii", ma gandeam eu: "dar parca pe Dav nu il cheama si Mihaita..." oare hohot hohot hohot
Chiar daca nu ne facem bine pana de "sfinti", sper sa ne revedem cat mai curand. pupici
MNiko
Postat: Monday, November 5, 2007 10:55 PM

Miru wrote:
Kiki, mai sa nu imi pice fisa cu "sfintii", ma gandeam eu: "dar parca pe Dav nu il cheama si Mihaita..." oare hohot hohot hohot
Chiar daca nu ne facem bine pana de "sfinti", sper sa ne revedem cat mai curand. pupici

hohot hohot hohot Ma inscriu si eu in clubul celor care se prind greu(trebuie sa mai mancam niste lapteras ). Eu ma gandeam: "da, Dav e Gabriel, dar ce are de sarbatorit intre sfinti cu Mihaita?"
Kiki
Postat: Monday, November 5, 2007 11:09 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Haideti ca m-am distrat! hohot hohot hohot

Mihaita, abia astept! Cristinica, te bagam si pe tine in club, vrei? hainoroc hainoroc hainoroc
MNiko
Postat: Monday, November 5, 2007 11:15 PM

Kiki wrote:
Haideti ca m-am distrat! hohot hohot hohot

Mihaita, abia astept! Cristinica, te bagam si pe tine in club, vrei? hainoroc hainoroc hainoroc

Cum sa nu?! Vin imediat!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed