Plecam la maternitate - Bagajul pentru spital si nu numai

Options Plecam la maternitate - Bagajul pentru spital si nu numai
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ninetem
Postat: Wednesday, September 9, 2009 10:00 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/19/2007
Postari: 1404
Locatia: Bacau
Anabella, imi amintesc cand am plecat si eu la maternitate, ce gentoaica am avut! Mami, nastere usoara!
raly
Postat: Wednesday, September 9, 2009 10:46 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Anabella,deja?sic Uite ca a venit si randul tau!Nastere usoara draga mea!majoreta majoreta
miriam
Postat: Wednesday, September 9, 2009 11:00 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4986
Locatia: bh
nastere usoara Anabela!
Anca
Postat: Friday, September 11, 2009 10:17 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/26/2006
Postari: 291
Locatia: Arad
Am mai adaugat ceva la bagajul in continua crestere stop: o perinita de acasa, imi aduc aminte ca nu m-am odihnit bine pe perina lor mare, o manusa de prosop pentru spalat bebelusul, daca va fi nevoie sa il spal si eu si un cearceaf mic pentru patutul lui. Ar mai trebui sa-mi iau si un capot sau halat, dar nu am decat gros si ala imi ocupa o gramada de spatiu. Ma intreb oare ce "sanse" am sa primesc de la ele unul cat de cat purtabil?
Ana
Postat: Friday, September 11, 2009 10:51 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Si eu tre sa mai adaug la bagajel ceva tutine mai grosute ca noaptea e totusi rece aici...plus papuceii de casa...ca am uitat de eihohot ...si sosetele albe
Andi&Mariuca
Postat: Tuesday, October 20, 2009 8:41 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
ma tot gandesc si eu ce sa imi pun in bagaj?!bounce cum voi merge la o clinica privata, unde nu am nevoie de mare lucru, o sa iau probabil chestiile uzuale de igiena personala, vreo doua camasi de noapte si pijamale cu nasturi, pentru alaptat, tampoane de san, papuci, chiloti de unica folosinta (pe astia ii am deja) si hainutele pentru printesa plus scutece. coeur in rest...oare uit ceva?

mamici care ati nascut recent, ce ar mai fi nevoie? ce ati luat la voi si ati considerat foarte util?
kali
Postat: Tuesday, October 20, 2009 9:09 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Andismom wrote:
ma tot gandesc si eu ce sa imi pun in bagaj?!bounce cum voi merge la o clinica privata, unde nu am nevoie de mare lucru, o sa iau probabil chestiile uzuale de igiena personala, vreo doua camasi de noapte si pijamale cu nasturi, pentru alaptat, tampoane de san, papuci, chiloti de unica folosinta (pe astia ii am deja) si hainutele pentru printesa plus scutece. coeur in rest...oare uit ceva?

mamici care ati nascut recent, ce ar mai fi nevoie? ce ati luat la voi si ati considerat foarte util?

Aparatul foto si termometru!
In rest, nimic- daca nasti la clinica privata.
Aaaa, si prosop, totusi. Eu nu stiu de ce nu m-am simtit ok sa le folosesc pe alea de acolo, mai ales la dus.
Andi&Mariuca
Postat: Tuesday, October 20, 2009 9:24 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
prosoape clar de acasa! termometru pentru ce?
kali
Postat: Tuesday, October 20, 2009 9:48 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Am ramas cu sechele.
Ele aveau termometru pt.ureche care nu lua bine temperatura (ori nu stiau sa-l foloseasca corect). Cert e ca am facut febra dupa operatie si daca nu aveam eu termometru (normal, digital) sa le arat ca am febra... nu-mi administrau antitermice (iar la 38.6-39 iti dai seama ce stare aveam si cum nu-mi ardea de glume).
In fine, mie mi-a fost de mare ajutor pentru ca se incapatanau sa foloseasca tot termometrul din spital, desi le-am spus ca nu afiseaza corect.
Ely
Postat: Monday, January 25, 2010 2:34 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Am facut si eu bagajul ,mai am cate ceva de pus sper sa nu uit ceva si sper sa fie sotul sa ma ajute in caz ca uit ceva.topai
cute_babies_of_mine
Postat: Monday, January 25, 2010 3:01 PM

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Ely, incep eu sa am emotii pentru tine!pupici pupici pupici pupici pupici
tiramisu
Postat: Monday, January 25, 2010 8:32 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/4/2009
Postari: 488
Locatia: Ardeal
Eu iti spun ce mi-am pus si au fost in plus:

-camasa de noapte si halat de baie gros (la clinica in care am nascut imi dadea catr o camasa curata, calcata si foarte moale in fiecare dimineata, asa ca nu mi-am scos-o a mea din bagaj)

-reviste (nu mi-am putut lua ochii de la micut nici macar o clipa, asa ca revisteleduse de mine au ramas nemiscate)

-ruj, rimel si alte farduri (nici macar nu stiu de ce le-am mai pus cu mine)

Si acum de ce nu m-asi fi putut lipsi:

-aparat foto, camera video si un carnetel in care mi-am notat primele impresii de proaspta mamica)

-balsam de buze (nu stiu de ce dar mi sau uscat buzele extrem de tare)
Mult succes,suntem alaturi de tine!
ingerash
Postat: Monday, January 25, 2010 11:11 PM

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Ely wrote:
Am facut si eu bagajul ,mai am cate ceva de pus sper sa nu uit ceva si sper sa fie sotul sa ma ajute in caz ca uit ceva.topai

Elycomputerlove computerlove computerlove computerlove in curand vine bebica!yes yes yes Nastere usoara si recuperare rapida!Bebica sa fie sanatos,papacios si cuminte!iloveyou iloveyou iloveyou pupici
myha84
Postat: Tuesday, January 26, 2010 6:55 AM

Intrat: 2/6/2009
Postari: 2162
Locatia: Baia Mare
Ely nastere usoara si bebica sanatoasa!!!computerlove pupici
raly
Postat: Tuesday, January 26, 2010 7:07 AM

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Ely,deja bagajul!Ce a trecut timpul!Nastere usoara!majoreta majoreta
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed