Pitici din "lumea larga"

Options Pitici din "lumea larga"
Subiectul anterior · Subiectul urmator
danab
Postat: Friday, May 21, 2010 8:40 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Bine ai revenit, mammitilerik! - iti spun si aici.

Eric e un baietel tare frumusel, ai de ce sa fii mandra hearts Ma bucur ca v-ati gasit linstea, ca sunteti fericiti! Speram sa ramaneti langa noi grup
ioana0023
Postat: Friday, May 21, 2010 9:35 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/24/2010
Postari: 2383
Locatia: Romania
Din partea mea va zic bine ati venit si bine ati revenit!
mammatilerik
Postat: Friday, May 21, 2010 7:02 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/25/2006
Postari: 258
Locatia: Norvegia
Multumim!
Asa zice si mama: totul raul spre bine :-)Din pacate tipu' tot imi mai face probleme si mai ameninta cu procese noi:-) dar deja sunt 'calita'.

Va pupam si va felicit si eu pt copilasii frumosi si pt forumul care s-a marit considerabil de cand am intrat ultima data.computerlove
AdrianaC
Postat: Friday, May 21, 2010 7:16 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17753
Locatia: Bucuresti
Mami, Erik este un flacau pe cinste, frumos foc ! Ce mare s-a facut !!!

Ma bucur ca ai rezolvat problema, chiar daca poate a trebuit sa treci prin perioade foarte grele !

Cu cine sta el acum, merge la gradi sau a venit mama ta acolo? Tu esti tot in Norvegia?
mammatilerik
Postat: Friday, May 21, 2010 7:34 PM

Da, suntem tot in Norvegia.Sunt legata de oras pt ca Erik se duce la taicasu de 2 ori pe luna in weekend (asa e legea aici).Si am si locul de munca aici.
M-as fi mutat in alt oras, dar ar fi venit dupa noi, si as fi luat-o degeaba iar de la 0 in loc necunoscut.

Erik merge la gradi in grupa mare..he he he...De la toamna va fi ultimul an, caci la 6 ani aici incep scoala:-) parca la noi era la 7, nu?

Mama vine in fiecare an.Si tata a venit de 2 ori.
Au stat mai mult cand a fost cu procesele+++, acum stau 1-2 luni.Mama a fost acum din ianurie pana in martie, am avut party de ziua mea (aici se serbeaza mai pompos cand faci cifra rotunda:-)) si poc a aterizat si mama.

Este greu singura si printre straini, dar ma descurc, nu am incotro.

Va pup.
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, May 21, 2010 7:40 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Ma bucur si eu ca ati revenit si ca am revazut minune de baiat!
Imi pare rau ca inca aveti probleme cu procesele de custodie, dar sper sa ajungi sa obtii o hotarare definitiva in favoarea ta!pupici
mammatilerik
Postat: Friday, May 21, 2010 8:13 PM

cute_babies_of_mine wrote:
Ma bucur si eu ca ati revenit si ca am revazut minune de baiat!
Imi pare rau ca inca aveti probleme cu procesele de custodie, dar sper sa ajungi sa obtii o hotarare definitiva in favoarea ta!pupici

Hotararea definitiva a venit in toamna 2008.Dar el ameninta in continuare ca va face apel din nou pt a i se mari dreptul la vedere.(Asa se pare ca este aici).Adica alti bani alta distractie.Nu va zic cat costa avocatu' aici :-)

Va pup.
TatyKS
Postat: Saturday, May 22, 2010 8:35 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
mammatilerik wrote:
Hei.
Da, au trecut ceva ani :-)

Intre timp am divortat de tip,locuiesc singura de aproape 3 ani, am trecut prin clipe tare grele, de asta de fapt nu am mai dat nici un semn de viata o perioada, am trecut prin 2 procese de custodie, Erik a ramas la mine....o sa scriu o carte intr-o zi:-) de genu' viata bate filmu'....

Erik s-a facut mare. Face 5 ani in septembrie, vorbeste fara frana (pe 2 limbi):-),este un zapacit si jumatate, incapatanat si alintat nu mai zic :-)

Uite-l pe Erik intr-o poza recenta de ziua nationala a Norvegiei.

Va pup.

Mami bine ai revenit ... wow ce a mai trecut timpul asta. Ma bucur pentru voi ca sunteti impreuna, adica tu si Erikcomputerlove si ca dupa atata suferinta ati reusit.newclap .
Felicitari frumosului Erik si tie mami ca esti o luptatoarepupici firstprize .
ioana0023
Postat: Saturday, May 22, 2010 9:40 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/24/2010
Postari: 2383
Locatia: Romania
mammatilerik wrote:

Pentru mine e prima data cand te cunosc, dar mami ai un baietel super dragalas...imi plac buclele lui mici...pupici pupici
mammatilerik
Postat: Saturday, May 22, 2010 12:04 PM

Multumim de urari. Va pupam.
delfinasa
Postat: Saturday, May 22, 2010 4:31 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Ce surpriza frumoasa sa te avem iar printre noi, mami de Erik!computerlove M-am topit toata cand l-am vazut pe fii-tu in pozalove! A crescut asa mare si este un frumos si jumatatelove, daca-l vede K o sa se indragosteasca de el sic Imi pare rau ca nu a mers mariajul cu tati lui Erik, dar sunt sigura ca ai facut cea mai buna alegere pentru voi 2 pupici!...Te asteptam sa ne mai povestesti despre voi pe la alte topicuri topai.
violetissima
Postat: Wednesday, May 26, 2010 11:24 PM
Nivel: Guest

Postari: 5
Buna seara!
Sunt Violeta, ma aflu in Spania de un an, impreuna cu copiii mei si...am nevoie de ajutorul vostru!
In primul rand va felicit pentru minunatele expuneri si creatii !!!!!!!!!!Sunteti grozave si cum bine stiam, romancele nu se fac niciodata de ras!
Ma simt asa de bine vazand ca manutele de romancute creaza cele mai frumoase lucruri. Sunt intrun mic pueblo din Spania, unde se mai pastreaza inca traditiile lucrurilor create de mana si prezentate de cate ori este o fiesta mai...importanta(stiti ca Spania este tara cu cele mai multe sarbatori!!)dar.... ca la noi.........nicaieri!
Felicitari1
flori1972
Postat: Thursday, May 27, 2010 12:44 AM

Intrat: 11/20/2009
Postari: 7636
violeta bine ai venit printre noipupici
IOANA23
Postat: Thursday, May 27, 2010 9:44 PM

BUNA MAMA LU ENRIKE,SI EU AM FOST IN NORVEGIA SI POATE CA O SA VIN DIN NOU.SOTUL MEU ESTE ACOLO,AI UN BAIETEL MINUNAT SA-TI TRAIASCA.DACA NU TE SUPERI IN CE ORAS ESTI?
violetissima
Postat: Thursday, June 3, 2010 1:15 AM

Uf!!! Nu reusesc decat la ore tarzii sa intru in forum si-mi pare asa de rau.Sunt lucruri minunate aici!
Va spuneam ca am nevoie de un pic de ajutor. Sa explic mai bine:
Locuiesc intrun orasel mic din Spania de mai mult de un an. In fiecare vara in luna august are loc o fiesta , ma rog, sarbatoare locala si vin aici multe persoane. Vara trecuta au fost peste 4000 de participanti. Ce mi se pare deosebit, este faptul ca se imbraca in costume traditionale specifice diverselor regiuni ale Spaniei.Daca reusesc sa fac rost va trimit cateva poze.Buuun! Care este problema mea, presupun ca va intrebati..Ei bine, pentru vara asta, m-am gandit ca eu si copiii mei sa participam la acest festival imbracate in costumele noastre traditionale.Suntem aici peste 10 familii din Romania,iar locuitorii sunt incantati de idee.Vedeti voi, din pacate , strainii ii cunosc pe romani cam...altfel decat suntem cu adevarat,cel putin spaniolii nu ne cunosc traditiile , istoricul....in fine, cred ca ma intelegeti.Nu sunt aici sa critic, dimpotriva, vreau, asa cum pot , sa schimb un pic din ideile preconcepute despre romani.Deci, am gasit materiale potrivite, am comandat ata pentru cusut si brodat, dar am nevoie de un pic de ajutor in ceea ce priveste costumele, mai bine zis modelele. Nu pot reprezenta decat cinci zone folclorice romanesti, pentru ca suntem cincifete..Am cautat pe internet cate ceva, dar nu ma pot decide.Si, problema cea mai mare ar fi diagramele........ motive traditionale romanesti!Nu stiu cum o sa reusesc, dar trebuie. Doua din fetele mele ma ajuta la cusut asa ca , timp cred ca am.Va rog sa ma ajutati cu ceva...idei, sfaturi, diagrame, cu ce se poate.Pentru ca vreau sa arat ca si noi avem traditii si chiar superbe!
Va multumesc mult si astep cat se poate de repede cateva solutii!
Violetacry
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed