pierdere sarcina -trombofilie

Options pierdere sarcina -trombofilie
Subiectul anterior · Subiectul urmator
nicole11
Postat: Wednesday, February 5, 2020 9:12 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/5/2020
Postari: 1
Buna ziua!
Nici nu stiu de unde sa incep .
In luna octombrie anul trecut in 2019 am ramas insarcinata eram la prima sarcina si foarte fericita.
Din pacate am pierdut sarcina la 13 spre 14 saptamani, nu am depistat cauza.
Am facut din nou analizele si iar doctorita ginecolog ma trimis sa imi fac profilul genetic al trombofiliei.
Testele mi-au iesit in felul urmator:
-factor V G1691A (Leiden) mutatie absenta
-factor V G20210A mutatie absenta
-MTHFR C677T mutatie absenta
-factor XIII V34L mutant heterozigot[/color]
-PAI-1 4G/5G heterozigot
-EPCR prezente alelele A1/A2

In urma controlului doctorul hematolog mia dat tratament cu aspenter, femibion, acid folic, vitamica C, Omega 3, magne B6 si sideral forte .
As vrea sa stiu daca mai trebuie sa iau si altceva, as vrea din tot sufletul sa raman din nou insarcinata si nu as mai vrea sa trec prin ce am trecut.

Multumesc!Boredom
Miha1989
Postat: Wednesday, February 5, 2020 9:20 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 7/17/2019
Postari: 484
Locatia: Brasov
nicole11 wrote:
Buna ziua!
Nici nu stiu de unde sa incep .
In luna octombrie anul trecut in 2019 am ramas insarcinata eram la prima sarcina si foarte fericita.
Din pacate am pierdut sarcina la 13 spre 14 saptamani, nu am depistat cauza.
Am facut din nou analizele si iar doctorita ginecolog ma trimis sa imi fac profilul genetic al trombofiliei.
Testele mi-au iesit in felul urmator:
-factor V G1691A (Leiden) mutatie absenta
-factor V G20210A mutatie absenta
-MTHFR C677T mutatie absenta
-factor XIII V34L mutant heterozigot[/color]
-PAI-1 4G/5G heterozigot
-EPCR prezente alelele A1/A2

In urma controlului doctorul hematolog mia dat tratament cu aspenter, femibion, acid folic, vitamica C, Omega 3, magne B6 si sideral forte .
As vrea sa stiu daca mai trebuie sa iau si altceva, as vrea din tot sufletul sa raman din nou insarcinata si nu as mai vrea sa trec prin ce am trecut.

Multumesc!Boredom

Buna, imi pare rau pt pierderea suferita, pentru mai multe raspunsuri posteaza la aspirante, fetele de acolo vor fi promte si vor veni cu un raspuns daca stiu, la acest link le gasesti http://forum.7p.ro/clubul-aspirantelor---78.aspx?g=posts&t=19162&m=1080871&goto#m1080871
Mihaela14
Postat: Wednesday, February 5, 2020 9:34 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2205
Mutatiile nu sunt grave Nicole, cred ca esti ok cu aspenter. Ce observ eu la tratament e ca iei acid folic si mai iei si femibion, care contine si el folati si acid folic. Cred ca iei o doza prea mare, sunt recomandate 800 micrograme de folati/acid folic in sarcina, iar in preconceptie esti ok si cu mai putin (intre 400 si 800).
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed