Picturile noastre

Options Picturile noastre
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andra_gabriela
Postat: Saturday, November 15, 2008 10:12 PM

Nivel: Membru

Intrat: 11/15/2008
Postari: 96
Locatia: Campulung Muscel
Salutare tuturor!

Am 16 animajoreta :D si imi place foarte mult sa desenez,..pictez:D...si as vrea sa arat si altora ..cateva din picturile mele...poate aflu si eu niste pareri:D

Sper sa va placa..si va rog sa imi spuneti..daca observati...orice greseala..mica sau mare...nu conteaza:D
si de asemenea mi-ar placea sa postati si voi alte picturi de-ale voastre :)

:018:

Lilly of the valley
Postat: Saturday, November 15, 2008 10:28 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Sunt frumoase!
Studiezi cumva la un liceu de profil sau ai absolvit vreun liceu pt. ca talentul tau pare a fi oarecum "educat"
Andra_gabriela
Postat: Saturday, November 15, 2008 10:33 PM

A, nu...am invatat singura...de la 5 ani desenam icoane....la scoala speciala am fost decat la 8 ani..si acolo se faceau lucrari mai simple..nu aveam ce sa invat de acolo....doar pictura pe sticla...iar pana in prezent m-am documentat din diferite carti si internet...si am desenat pana mi-au reusit..si acum ma descurc mai bine...la scoala de arte nu imi permite timpul sa ma duc...deoarece invat dupa masa ..iar cursurile nu se incadreaza in timpul meu liber din pacate..poate la anul ca voi fi clasa 11-a...voi merge la cursuri :)
shirel
Postat: Saturday, November 15, 2008 10:43 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
Ultimul desen mi-a placut mult,cred fiindca este desenat in creion.
Ai talent si pacat sa nu faci ceva cu el .Succes in continuare si mai astept si alte lucrari!newclap newclap newclap
ingerash
Postat: Saturday, November 15, 2008 11:13 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Felicitari,ai un mare talent pe care ar fi bine sa-l cultivi.Mult succes in continuare!bravo bravo bravo computerlove pupici
cute_babies_of_mine
Postat: Sunday, November 16, 2008 7:34 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Ar fi extraordinar daca ti-ai cultiva talentul! Nu e suficient sa fii talentata!
Desenele tale arata ca ai talent, dar iti mai trebuie si studiu! La al doliea desen, logic ar fi fost ca mana lui din plan apropiat sa fie mai lunga decat cea din plan indepartat (asa spune legea proportiilor). Si daca ai dorit o completare cu mana ei, sa zicem, acest lucru nu e sugerat si de corp. La al treilea desen... aseaza-te si tu in pozitia aia in fata unei oglinzi si observa mai bine linia spatelui si vezi si pana unde coboara cotul cand stai "cocosata". Iti trebuie si cizelare pentru talent!
Mult succes pe viitor!pupici pupici pupici
Mela
Postat: Sunday, November 16, 2008 11:02 AM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Andra,sunt frumoase desenele tale hearts

mult succes in continuare iti doresc si eu pupici
Andra_gabriela
Postat: Sunday, November 16, 2008 11:18 AM

Multumesc mult de tot pentru sfaturi si pentru comentarii, ma bucur ca aveti pareri bune :)
Cand o sa mai desenez ceva, o sa le mai postez aici, multumesc din nou! topai majoreta
TeosOf
Postat: Sunday, November 16, 2008 2:53 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Andra, desenezi foarte frumos si ar fi pacat sa nu cultivi mai mult acest talent. Profesorul meu spunea ca daca vrem sa "ajungem departe" trebuie sa facem cel putin 10 desene pe zi, si daca se poate pe A3. Vezi ca mai exista un forum specializat, poate ca stii. Daca vrei iti trimit adresa site-ului pe PM. Mult succestopai
Andra_gabriela
Postat: Sunday, November 16, 2008 8:36 PM

Am cautat cu disperare site-uri , dar am reusit sa il gasesc doar pe acesta...as vrea sa imi trimiteti adresa site-ului :018: iloveyou pupici
TeosOf
Postat: Sunday, November 16, 2008 9:02 PM

Ti-am trimis PM. Sper sa-ti fie de ajutor.coeur pupici
petro
Postat: Sunday, November 16, 2008 9:09 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
TeosOf wrote:
Profesorul meu spunea ca daca vrem sa "ajungem departe" trebuie sa facem cel putin 10 desene pe zi, si daca se poate pe A3.

Of, daca ar ajunge atatea doar... Cand eram in liceu aveam saptamanal de prezentat profesorului de pictura cel putn zece lucrari plus schitele de rigoare. Nimic nu aruncam. Orice foaie "mazgalita" era prezentata profesorului. In clasa a XII-a la final i-am prezentat caietul de romana si cel de filozofie. In orele respective doar desenam si notam foarte putin sau deloc. S-a amuzat, dar l-am si pus pe ganduri. Noroc ca am avut note mari la respectivele materii ca de nu imi luam o paruiala dupa ce terminam, asa absolventa cum eram sic E foarte mult de lucru. Cum se zice "99% efort si 1% talent". Multa bafta Andra! Si mult spor!
Andra_gabriela
Postat: Sunday, November 16, 2008 10:10 PM

Multumesc mult de tot! Bafta si voua in realizari! Ce bine ca va am alaturi, nu va puteti imagina campfire

Si multumesc pentru site-uri TeosOf pupici
TeosOf
Postat: Tuesday, November 25, 2008 4:04 PM

Andra, am mai gasit ceva f bun

www.drawspace.com
Andra_gabriela
Postat: Tuesday, November 25, 2008 6:02 PM

OOO, e foarte bun! Multumesc din suflet! dance yes iloveyou
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed