Perlutzele scolarilor nostri

Options Perlutzele scolarilor nostri
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ana
Postat: Wednesday, February 16, 2011 7:04 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
hohot hohot hohot
bereea
Postat: Wednesday, February 16, 2011 8:33 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22400
Karina, puna intrebarethumleft
delfinasa
Postat: Monday, April 11, 2011 11:14 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Karina se provoaca cu bunu la adunari si scaderi saptamanal ras. Ieri hoatza a inceput sa-i dea din astea cu 2 zecimale sic. Drept urmare, bunu se pregatea sa-i dea si el una. Karina grabita isi da ciorapii jos si cand ma vede ca ma uit intrebatoare la ea: "mami, la asta o sa-mi trebuie si degetele piciorului hohot (bilinguala lu' mama sic)

Intr-o dimineata, saptamana trecuta, in timp ce se imbraca de scoala imi spune un pic rusinata, cu un ton grav, iscodindu-mi bine reactia, ca ea il iubeste pe Jose sic -un baietel de la scoala, de la alta clasa de kindergarten cu care se mai joaca la pauza. Eu, abia abtinandu-ma de ras cand am vazut-o cat de serioasa e, o intreb daca doar il place sau il iubeste, ca avusesem impreuna o discutie chiar inainte cu cateva zile in care-i explicasem diferenta dintre ele si ca iubirea vine mai tarziu, cand se face mai mare. Ea, sigura pe ea " but I really love him, mommy" ras. Auch!
Ea a avut 3 prieteni pana acum, de 3 natii diferiteras: Luc, Cameron si ultima sagetare Jose (asiatic, american si latino)...sunt curioasa cat o s-o tina si care-o fi urmatorul pe lista, ca vad ca tinde sa exploreze toate rasele alcool.
bereea
Postat: Tuesday, April 12, 2011 8:06 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22400
Karina, cred ca l-ai incuita pe bunu cu adunarilehohot Cat despre iubire...cunoastem si noi cum eras
ingerash
Postat: Tuesday, April 12, 2011 5:10 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27670
Locatia: u.k.
Karinanewclap newclap newclap esti o printesa desteapta!pupici

Ionut:Mamii sa papi mult sa creasca bebele repede!ok?
Eu:cat trebuie sa mananc???
Ionut:fuge la frigider si apoi ma cheama sa vad ce este inauntru.Se uita cat se uita si apoi imi zice...hai sa mergem la magazin sa cumparam alt frigider mai mare!Cat tine de mare si sa papi de acolo,asta e mic pentru tinehohot hohot hohot hohot
Madalina la aprobat,inca a venit cu pusculita ei sa cumparam frigiderulsic hohot
delfinasa
Postat: Tuesday, April 12, 2011 5:30 PM

hohot Nu stiam ca asa mult mananca bebe din burtica...deci trebuie sa schimbam calibrul frigideruluihohot
ingerash
Postat: Tuesday, April 12, 2011 5:59 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27670
Locatia: u.k.
delfinasa wrote:
hohot Nu stiam ca asa mult mananca bebe din burtica...deci trebuie sa schimbam calibrul frigideruluihohot

Dahohot hohot hohot hohot
Anelise
Postat: Tuesday, April 12, 2011 9:20 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17306
Locatia: Ro
M-ati facut sa rad cu lacrimi hohot ... si cu frigiderul ingerasilor si cu iubitii Karinutzei! hohot Tare dragalasi mai sunt! coeur
Katrina
Postat: Tuesday, May 10, 2011 10:12 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/9/2010
Postari: 3450
Locatia: alaturi de primele mele iubiri
Vin si eu cu o perluta a lui Emi.

Emi s-a tot pregatit de-a lungul anului scolar pentru un concurs la limba romana si a carat dupa el la scoala doua culegeri si trei dictionare destul de groase si grele.
Cand a terminat cu concursul, a venit acasa si in timp ce scotea culegerile si dictionarele din ghiozdan il aud ca zice:"De azi, dragul meu, intri la dieta".Nu m-am putut abtine sa nu rad ,dar pe ascuns sa nu ma vada.

Si una proaspata de azi.

Azi a venit la mine la serviciu intr-o pauza(scoala e vecina cu cabinetul medical) sa ma anunte ceva.In sala de asteptare era o pacienta foarte,foarte slaba.Cand ajunge acasa ii zice mamei mele:
"Maia, azi am vazut o femeie la mami la serviciu ,stii nu era chiar ca tine dar era slaba rau ."
"Adica cum Emi,eu cum sunt?"
"Adica tu mai ai si vene."
alimami
Postat: Wednesday, May 11, 2011 7:46 AM

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1844
Locatia: Romanica
Mai mananca si tu, Katrina,ca imediat n-o sa mai ai nici vene..hohot
Katrina
Postat: Thursday, May 12, 2011 8:38 PM

Intrat: 3/9/2010
Postari: 3450
Locatia: alaturi de primele mele iubiri
A!dar nu eu eram aia doar cu vene ci mama mea,eu sunt bine dotata,am de toate chiar si rezerve hohot
delfinasa
Postat: Thursday, May 12, 2011 8:51 PM

hohot Tare Emi!
delfinasa
Postat: Tuesday, July 5, 2011 4:43 PM

Aseara ne pregateam sa iesim in centru sa vedem artificiile de 4 iulie. K isi pune tacticoasa pantofii ei cu putin toc si cand ma vede ca mi-am luat papuci in picioare a facut o fatza lunga demazagita: "mommy, why don't you wear tocs?" ras (mami, de ce nu-ti pui si tu tocs?...tocuri vroia sa zica, da' nu-i venea denumirea nici in engleza, nici in romana si-a iesit o combinatie ras).
delfinasa
Postat: Thursday, July 21, 2011 7:56 PM

In timp ce-i desena pe o felicitare bunicii ei si eu ii dictam litera cu litera sa scrie in romaneste "te iubesc buni", Karina gandea cu voce tare: "how come? Girls can love only boys and they love each other ONLY after they get married, like you and dada"ras (cum asa? fetele pot sa iubeasca numai baieti si se iubesc numai dupa ce se casatoresc, ca tine si tati sic).

Nu poate deloc sa-i spuna numele unei educatoare corect...ii iese numai Menalie in loc de Melanie sic.

La gradi mai scapa cuvinte romanesti si mi-a povestit despre asta in felul urmator: "when I don't know a word and I use a romanescras word, miss Lisa tells me " English, Karina, English" ras.
aurishta
Postat: Friday, July 22, 2011 8:04 AM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5513
Locatia: Bucuresti
hohot Ce scumpete!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed