Pentru ce sau pentru cine merita sa traiesti ?

Options Pentru ce sau pentru cine merita sa traiesti ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Alyna
Postat: Thursday, June 29, 2006 2:45 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Merita sa traiesc pentru copilul pe care il voi naste, pentru mine si pentru sotul meu, pentru toti cei care ma iubesc si pe care ii iubesc...pentru meseria aleasa, pentru tot binele pe care il pot face practicand medicina... si mai ales pentru ca iubesc viata!!yes
Andi&Mariuca
Postat: Tuesday, July 11, 2006 12:38 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
Miri si pe mine m-ai facut sa plang! am innecat tastatura in lacrimi!banghead banghead banghead
si eu imi doresc sa traiesc pt copilul meu si pentru sotul meu fara de care nu as putea trai...
dar... sunt multe momente in care ma puca disperarea si imi doresc sa mor!!!banghead
sa nu ma credeti dusa (psihiatrul zice ca nu sunt!oare uff ) insa ma ajunge din urma disperarea si chinul pe care il am de trait cxand mi se aduna toate... ma duce gandul si la moarte.. nu imi lipseste nimic... am tot ce isi poate dori un om si poate chiar mai mult... de multe ori stau si realizez ca la varsta mea am multe, multe pe care ai mei nu le-au avut la aceasta varsta si pe care cei mai multi de varsta mea nu le au... cred ca doar niste nopti de somn linistit imi lipsesc... si din cauza asta am ajuns asa de deprimata!
viata e frumoasa, daca stii sa ti-o faci si sa accepti lucrurile asa cum sunt, sa nu lupti impotriva valului...
Anaida
Postat: Tuesday, July 11, 2006 1:27 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/12/2006
Postari: 1855
Of, mai, mami de Andrei...tot asa rau o duci cu somnul? Sper sa te lase si pe tine puiul tau sa dormi o noapte ca lumea cat mai curand, ca pe urma o sa-ti incarci bateriile si-o sa vezi viata numai in roz!
Pentru ce merita sa traiesc? pentru tot ce e frumos in jurul meu: in primul rand copiii, sotul, cei dragi mie...merita sa traiesc si pentru un rasarit sau pentru un apus...sau pentru o floare care-mi incanta simturile...sa ne dea Dumnezeu sanatate, c-avem pentru ce trai!
Miri
Postat: Tuesday, July 11, 2006 9:52 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Mai mami de Andrei , tu ma faci pe mine sa pling cind citesc ce ai scris!plans Lasa ca trece si perioada asta si o sa vezi ca toate greutatile se uita si ramin in amintire numai clipele frumoase...
Eu am inceput sa-i dau Sarei picaturi de tei argintiu,pentru calmare in timpul somnului,iar acum nu se mai trezeste decit de 2 ori pe noapte.pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed