Pasiunea mea, lectura!

Options Pasiunea mea, lectura!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anaida
Postat: Friday, February 17, 2006 7:44 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/12/2006
Postari: 1855
Mi-a placut sa citesc de mica, adica de pe la vreo 5 ani, cand am invatat primele litere si am tinut-o tot asa pana am facut copiii. Acum nu prea am timp, ca mi-ar placea sa mai petrec cate o dup-amiaza delectandu-ma cu cate o carte.
Mi-a placut mult Ileana Vulpescu, as putea spune ca e o scriitoare croita dupa gusturile mele. Imi plac in general romanele de dragoste, dar si cele de aventura, politiste (dupa astea eram innebunita in gimnaziu, am devorat tot ce am gasit prin biblioteca parintilor). Ce nu mi-au placut in mod deosebit au fost cele de capa si spada, am citit cateva, dar nu pot sa spun ca mi-au lasat amintiri deosebite!
Voua va place sa cititi?
miraa
Postat: Friday, February 17, 2006 7:52 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/16/2006
Postari: 1390
Locatia: iasi
niciodata nu mi-a placut sa citesc decat doar cateva carti..recomandate de o prietena sau un profesor...in timpul liceului prietena mea mi-a zis ca daca nu citesc acum tot nu voi scapa...si voi citi pt bac..dar n-a fost asa...eu imi pregateam examenele la matematica,engleza,dar nu la literatura...prefer sa ma uit la un film...poate si pt faptul ca sincer nu am timp sa citesc...am sa citesc povesti lui milan,atunci chiar nu voi scapa:ras:
Kiki
Postat: Friday, February 17, 2006 7:58 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Doamne, ce-mi place! Cand eram in scoala generala, imprumutam carti de la biblioteca in fiecare zi. Se si minuna bibliotecara cum de citesc asa repede. Cum luam o carte, n-o lasam din mana pana nu o terminam. Stateam noptile, doar sa vad ce sfarsit are (nu-mi placea sa trisez citind sfarsitul).
Pasiunea s-a pastrat. Si acum cand am o mica suma disponibila carti iau. Si de pe net si din magazine. Sunt disperata dupa carti.
mirela76
Postat: Wednesday, June 27, 2007 9:33 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Ador sa citesc ,atat de mult ca am inceput sa citesc lectura italienilor ,ca sa gasesti o carte romanesca in italia e foarte dificil in zona unde locuiesc eu ,da cumpar carti de ale lor si le citesc.
alina_nicoleta
Postat: Monday, June 23, 2008 8:56 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/9/2008
Postari: 229
Locatia: romania
Si mie imi place f mult sa citesc ,numai ca acum nu prea mai am timp.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed