Pasaport pentru bebelusi

Options Pasaport pentru bebelusi
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Friday, March 6, 2009 2:14 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5123
Multumesc mamici de complimente, Articutzu meu a trecut testul, poza a fost buna ,asteptam pasaportul si apoi calatorie placuta sa-l vedem pe tataia ,doamne-ajuta sa ajung inainte de paste,nu mai zic ca sa nu aduc iar piaza rea .Am avut azi o experienta placuta cu serviciul de pasapoarte, atata organizare, disciplina ,rapiditate ,bun simt si respect fata de client .God bless Canada firstprize
Kiki
Postat: Friday, March 6, 2009 7:09 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Miha, bine ca ati rezolvat! newclap
shirel
Postat: Monday, March 9, 2009 11:29 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11685
Locatia: israel
si Oshry s-a fotografiat ieri pentru pasaport!yes yes yes Plecam in romania si avem nevoie de pasaport si noi!

Arti,coeur coeur esti un scumpel!
shirel
Postat: Sunday, May 3, 2009 5:49 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11685
Locatia: israel
Am o intrebare in legatura cu pasaportul romanesc al copiilor.Voi cele din strainatate v-ati trecut copii pe pasaportul vostru sau i-ati facut pasaport individual?eu vreau sa le fac acuma cind merg in Romania dar nu stiu daca sa le fac separat (nu am de gand sa-i trimit vreodata singuri in Romania )sau numai sa -i trec pe pasaportul meu?De ce acte sunt nevoie?
Ely
Postat: Sunday, May 3, 2009 8:03 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Shirel Karina are pasaport individual asa l-a avut de la 5 luni,acum doua saptamani i l-am schimbat .Mie imi place mai mult asa.Daca era pe pasaportul sotului si am urgent nevoie sa plec cu Karina cred ca ar fi fost mai dificil sau invers.Si parca imi da senzatia de independenta cand vad ca are si ea pasaport .
Noi le-am facut la urgenta in 2 ore a fost gata si am platit o taxa de 100 Ron de persoana.Cat despre acte intra aici.
http://www.prefecturabucuresti.ro/pasapoarte/descarcare-formulare/
hearts
Andi&Mariuca
Postat: Sunday, May 3, 2009 8:32 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
Miha, este superb Arti! bietul pui de om, ce speriat este! pupici pupici Arti, lasa ca te faci tu mare si ii faci poze lu' tanti aia!sic

si noi i-am facut lui Andrei pasaport in 2007, in vara, avea cam 1 an si 4 luni insa nu am avut probleme cu pozatul.
Anelise
Postat: Tuesday, May 11, 2010 11:07 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17306
Locatia: Ro
Saptamana care vine facem si noi pasaport la pitica! angel Va spun atunci ce se mai cere acum si cum se face! Deocamdata mi s-a explicat ca poate fi temporar (valabilitate 1 an) sau electronic (valabilitate 3 ani) si bineinteles, individual. Diferenta dintre ele ar fi de 40 ron. Chitantele de la trezorerie si cec platite pe numele ei. Plus buletinele noastre si certificatil ei de nastere in original si copie.
cute_babies_of_mine
Postat: Tuesday, May 11, 2010 12:32 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Pentru Bulgaria va trebuie pasaport? E necesar si pentru copii mai mari, cum e Tudor?
Anelise
Postat: Tuesday, May 11, 2010 12:43 PM

Din ce am tot scotocit pe net, se pare ca parintii trec cu buletinul (vorbesc de tarile membre UE), iar copilul cu pasaport. Trebuie act cu poza pentru copil, iar doar cu certificatul de nastere nu e posibil acest lucru. O sa mai sun pe cineva si-ti spun mai pe seara exact! angel pupici
Cris-DL
Postat: Tuesday, May 11, 2010 12:51 PM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Noi, anul trecut a trebuit sa-i facem si lui Luca pasaport pt. Bulgaria -avea 9 luni. Si Deei ca-i expirase. Nu cred sa se fi schimbat ceva... deci, trebuie si la bulgari pasaport pt. copii!
TeosOf
Postat: Tuesday, May 11, 2010 2:14 PM

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Copiilor, pana in 14 ani, adica cei care nu au buletin, neaparat pasaport, pt orice tara. Adultii, in UE, ori cu pasaport, ori cu buletin, CI.
TeosOf
Postat: Tuesday, May 11, 2010 2:18 PM

Liz wrote:
Saptamana care vine facem si noi pasaport la pitica! angel Va spun atunci ce se mai cere acum si cum se face! Deocamdata mi s-a explicat ca poate fi temporar (valabilitate 1 an) sau electronic (valabilitate 3 ani) si bineinteles, individual. Diferenta dintre ele ar fi de 40 ron. Chitantele de la trezorerie si cec platite pe numele ei. Plus buletinele noastre si certificatil ei de nastere in original si copie.

Si voi doi, tu cu sotul tau, trebuie sa mergeti impreuna la politie, (si cu Mirunici, bineinteles, caci acolo i se face poza) caci veti da fiecare cate o declaratie.
Anelise
Postat: Tuesday, May 11, 2010 2:22 PM

Da, asa e, Teo! pupici Si din ce am mai citit, cand se face plata pe numele copilului trebuie sa ai o copie dupa certificatul de nastere la tine pentru ca le trebuie cnp-ul si seria. angel
TeosOf
Postat: Tuesday, May 11, 2010 2:29 PM

Da, ai dreptate, Lizpupici iar ambele chitante se platesc la CEC. Stiu ei acolo, despre ce e vorba, nu mai trebuie sa completezi tu nimic, cum era inainte. I-am facut Isabellei in decembrie 2009 si mi s-a parut mult mai simplu acum. Bafta!hearts
bulinutza
Postat: Tuesday, May 11, 2010 2:59 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Si noi i-am facut Alexandrei pasaport, am si plecat cu ea in Ungaria saptamana trecuta...:018:

Noua ne-au spus cei de la pasapoarte ca este imposibil sa faca un pasaport electronic unui copil pana la 4-5 ani, fiindca i se va cere sa stea absolut nemiscat ca sa se incadreze intr-un anumit chenar pe care il au ei pe calculator, lucru imposibil la o varsta mica.

Asa ca singura posibilitate era pasaportul temporar. Intr-adevar diferenta de pret era foarte mica si valabilitatea cu 2 ani mai lunga pt cel electronic, dar la Arad n-au vrut sa ne faca.

Sunt curioasa, Lizuca, daca la voi se poate...sa vezi ce taraboi fac atunci aici...disputa1
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed