Pasaport copil 2 ani

Options Pasaport copil 2 ani
Subiectul anterior · Subiectul urmator
stele_pe_cer
Postat: Thursday, August 30, 2007 1:35 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Kiki wrote:
Pentru putin, Stele.
Sincer nu mai stiu cate poze i-am facut lui Dav, ca doua au intrat pe pasapoartele noastre si parca mi-a ramas una...Of, nu mai stiu...
Daca vrei, suna azi la ei si iti dau toate info (cand am sunat eu au fost foarte dragutzi si mi-au spus tot-tot). pupici

Kiki, nu conteaza cate poze au ei nevoie pt Matei, ca cei de la centrul foto oricum fac minim 4 si maxim cate vreiras !Eu o sa fac 4, ca nu am nevoie de mai multe!

Nu mai sun, ca deja cam stiu de ce am nevoie, plus ca maine dimi merg pe mana cuiva, ca altfel nu imi scoate nimeni pasaportul in 2 ore, maxim 3uff !
Kiki
Postat: Thursday, August 30, 2007 1:36 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Ei, succes atunci! Si calatorii placute cu Mateias!
Ely
Postat: Thursday, August 30, 2007 1:39 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Eu anul trecut i-am facut Karinei pasaport individual ,iar poza i-au facut-o acolo .Si mi-am facut si eu pasaportul si poza tot acolo mi-au facut.Le-am dat la urgenta ,parca in 2 zile a fost gata.scratch
stele_pe_cer
Postat: Thursday, August 30, 2007 2:18 PM

Kiki wrote:
Ei, succes atunci! Si calatorii placute cu Mateias!

Multumim frumospupici !

Ely, pasaportul fetei l-ati facut in Ro sau in afara?
oana_nicole
Postat: Thursday, August 30, 2007 2:23 PM

Postari: 6570
Locatia: end of the rainbow
Stele, cu multa placere. pupici

Noi am mers cu Ruxy cand am depus cererea la Directia Pasapoarte, cea din str. N. Iorga si acolo i-au facut poza. E un birou special pentru pasapoarte copii, iar acolo nu am asteptat decat vreo 5-10 minute. Foarte rezonabil ca asteptare, fata a stat in brate la tati in timpul "sedintei" foto si lumea a fost, in general, neasteptat de draguta. uff Hmmm, destul de neobisnuit la noi, nu? ras

Dar e corect, poti opta si pentru varianta cu a depune direct foto ale copilului. Am vazut ca asa ai hotarat sa procedezi. Mai ales daca ai si pe cineva acolo, sigur e gata pasaportul in cateva ore. Succes si mai ales calatorie placuta! pupici
stele_pe_cer
Postat: Thursday, August 30, 2007 2:44 PM

Multumesc, Oana, atat pt urari cat mai ales pt ajutor!
Ely
Postat: Thursday, August 30, 2007 2:59 PM

stele_pe_cer wrote:

Multumim frumospupici !

Ely, pasaportul fetei l-ati facut in Ro sau in afara?

In Bucuresti l-am facut pe strada Nicolae Iorga si te pune sa stai si pe la coada sa platesti o taxa cred ca la cec sau posta am cam uitat stiu ca se dadeau pensii la batrani ca erau multi la coada pe la Piata Romanascratch
stele_pe_cer
Postat: Thursday, August 30, 2007 3:02 PM

Ely wrote:

In Bucuresti l-am facut pe strada Nicolae Iorga si te pune sa stai si pe la coada sa platesti o taxa cred ca la cec sau posta am cam uitat stiu ca se dadeau pensii la batrani ca erau multi la coada pe la Piata Romanascratch

Taxele se platesc la CEC sau trezorerie (pt taxa de consulat) si pt cea de pasaport la CEC sau BCR.Poate maine nu e zi de pensii, sau macar sa nu stam la coada pe caldurile astea!
Ely
Postat: Thursday, August 30, 2007 3:42 PM

Sa ai bafta Stele si sa rezolvi repedepupici
stele_pe_cer
Postat: Thursday, August 30, 2007 4:23 PM

Ely wrote:
Sa ai bafta Stele si sa rezolvi repedepupici

Multumesc multpupici !

Pt plata taxelor consulara si cea de pasaport, stiti cumva daca pot plati la orice agentie CEC sau numaila cea aferenta sectorului in care locuiesc?
oana_nicole
Postat: Thursday, August 30, 2007 4:27 PM

Postari: 6570
Locatia: end of the rainbow
Se pot plati la oricare agentie CEC, Stele.
Ely
Postat: Thursday, August 30, 2007 10:00 PM

Da asa cum a zis si Oana la orice agentie CEC.La Piata Romana mi s-a parut cea mai apropiat loc unde am putut sa platesc..Stiu ca pe cei care nu aveau domiciliul in Bucuresti ii trimiteau si in alta parte ,dar nu stiu pentru ce doar am auzit ca-i zicea unui tip din fata mea sa mearga.
stele_pe_cer
Postat: Friday, August 31, 2007 2:42 PM

Cu sau fara pile, in 2 ore jumate am luat pasaportulyes !Adica nu a mai fost necesara pila.Din mai 2007 pasaportul la urgenta se elibereaza in maxim 2 ore...scrie mare acolo unde completezi formularele!

Multumesc pt indrumarisic !
Kiki
Postat: Friday, August 31, 2007 3:00 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Foarte bine! Nu stiam ca se poate elibera si in doua ore. Ai platit vreo taxa pt urgenta?
raly
Postat: Sunday, December 27, 2009 9:04 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Stiti cum se mai face pasaportul acum?Se trece copilul(i)pe pasaportul parintilor sau li se face si lor altul?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed