Orice tip de anticonceptionale au efect dupa extragerea spiralei???

Options Orice tip de anticonceptionale au efect dupa extragerea spiralei???
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mami2x
Postat: Saturday, September 22, 2007 1:37 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 9/16/2007
Postari: 408
Locatia: departe si totusi aproape
Sunt in dilema...Ajutati-ma daca stiti ceva...Am spirala de 3 ani de zile..prin Nov. ar trebuii sa o scot...si as opta pentru plasturi...de spirala nu vreau sa mai aud ca am avut destule de tras de pe urma ei(ciclu abundent cu durata de 10 zile!!!nervi , balonari, dureri premenstrualeplans .....)
Intrebarea e...oare dupa ce ai avut odata spirala/sterilet mai are efect plasturele sau pilulele?oare

P.S. Scuze daca am deschis o tema deja discutata, sau am postat-o gresit, dar nu am gasit nimic care sa ma lamureasca...deh..sunt inca doar un "piticut".angel
Mami2x
Postat: Saturday, September 22, 2007 1:39 PM

Aaaa am uitat sa mentionez ca ...stam pe ganduri de inca un bb asa ca as vrea o metoda care "la nevoie"love sa o pot inlatura eu fara ajutor medicalpupici
Miri
Postat: Saturday, October 13, 2007 10:38 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Mami, eu acum am vazut postarea ta, asa ca raspund cu intrziere.pupici
Referitor la metoda anticonceptionala folosita dupa extragerea spiralei, aceasta va trebui sa o stabilesti impreuna cu medicul tau ginecolog, mai ales ca aveti inj plan un nou bb.
Succes si asteptam vesti bune!thumleft
Mami2x
Postat: Sunday, October 14, 2007 10:09 AM

Miri, asa ma gandesc si eu, sa vad ce-mi recomanda..Ma intreb daca au efect antibaby sau plasturii cu hormoni(oare asa se numesc?) dupa o spirala oare Nu stiu de ce n-ar avea, dar am auzit ca...s-ar putea sa nu aiba..stiu eu de ce?...la cate auzi, nu stii ce sa mai crezi. Oricum ma duc luna asta, cel tarziu in Nov.(TOT AMAN, CA NU-MI PLACE LA GINE'sic )sa vad ce ma sfatuieste.
Multumesc pentru raspuns. pupici
Miri
Postat: Sunday, October 14, 2007 9:51 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Cu multa placere!pupici
Asteptam sa ne spui ce ti-a zis ginecologul tau !
MNiko
Postat: Sunday, October 14, 2007 9:56 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Si eu mi-am propus sa ajung la medic sa discut pe acceasi tema, desi inca mai am vreo 7 ani in care pot sta linistita daco vreau. Insa m-ar interesa indicatiile medicului referitor la o noua sarcina dupa scoaterea unui sterilt. Cat de curand sau cat ar trebui sa astept pana sa incerc.
Mami2x
Postat: Tuesday, October 30, 2007 2:53 PM

MNiko wrote:
Si eu mi-am propus sa ajung la medic sa discut pe acceasi tema, desi inca mai am vreo 7 ani in care pot sta linistita daco vreau. Insa m-ar interesa indicatiile medicului referitor la o noua sarcina dupa scoaterea unui sterilt. Cat de curand sau cat ar trebui sa astept pana sa incerc.

Acu' vad ca ai postat aiciras Si eu trebuie sa ajung luna asta URGENT dar tot aman...Al meu nu mai e "valabil" de la sfarsitul lui noiembrie, a fost pe 3 ani.
Vreti bebe 2? angel pupici
Ely
Postat: Tuesday, October 30, 2007 3:15 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Si pe mine ma intereseaza acei plasturi care am inteles ca trebuiesc schimbati dupa 5-6 zile.Am sa merg la medic sa vedem ce si um.Pilulele le-am intrerupt sunt cam 2 luni de atunci...acum sunt tare curioasa daca-mi vin musafirii oare
MNiko
Postat: Tuesday, October 30, 2007 8:02 PM

Mami2x wrote:

Acu' vad ca ai postat aiciras Si eu trebuie sa ajung luna asta URGENT dar tot aman...Al meu nu mai e "valabil" de la sfarsitul lui noiembrie, a fost pe 3 ani.
Vreti bebe 2? angel pupici

Eu vreau bebe2, nici sotul nu e impotriva ideii, numai ca nu suntem hotarati cand anume sa incercam. Sunt sigura ca el gandeste ceva de peste 2-3 ani, in timp ce eu gandesc de genul anul asta la anul.ras
Mami2x
Postat: Wednesday, October 31, 2007 7:48 AM

Ely wrote:
Si pe mine ma intereseaza acei plasturi care am inteles ca trebuiesc schimbati dupa 5-6 zile.Am sa merg la medic sa vedem ce si um.Pilulele le-am intrerupt sunt cam 2 luni de atunci...acum sunt tare curioasa daca-mi vin musafirii oare

Cumnata mea are si ii schimba saptamanal, parcaoare . Cand il scoate pe ultimul ii vine CM. Pana acum nu a avut probleme, dar ea nu a avut sterilet inainte ci implanon- asa se numeste aici- un "betisor" introdus sub piele...costa multisor (ea a dat 500)si a trebuit sa-l scoata dupa un an ca nu il suporta..Si eu vreau plasturi...Vrei sa vina musafirii sau mai bine nu?ras
Miha...poate ii facem deodata hohot noi bb3(desi slabe sanse, ca tati se razgandeste zilnicuff ) voi bb2ras
MNiko
Postat: Wednesday, October 31, 2007 11:45 AM

Mami2x wrote:

Miha...poate ii facem deodata hohot noi bb3(desi slabe sanse, ca tati se razgandeste zilnicuff ) voi bb2ras

Am citit azi dimineata pe la alt topic de faza cu razganditul. Lasa ca se razgandeste iar. SI poate ne tinem de mana la urmatoarea sarcina. Uite cum imi fac eu planuri si sotul habar nu are.
Mami2x
Postat: Wednesday, October 31, 2007 1:07 PM

MNiko wrote:

Am citit azi dimineata pe la alt topic de faza cu razganditul. Lasa ca se razgandeste iar. SI poate ne tinem de mana la urmatoarea sarcina. Uite cum imi fac eu planuri si sotul habar nu are.

hohot Suntem doua de-un leuras Si eu tot planuiam...fara sa stie.Acuma stie si tot aia e...odata aproba odata nono nu nervi Sa vad odata steriletul asta scos si apoi dance alcool pupici
Fluturas
Postat: Wednesday, October 31, 2007 1:46 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
mai fetelor,imi vine sa rad cand aud ca trebuie sa va convingeti sotul.al meu numai un da asteapta,pentru ca el e acela care imi tot spune "hai sa mai facem un bebe" si eu aia care "sa mai creasca karina"ras ras
MNiko
Postat: Wednesday, October 31, 2007 1:50 PM

butterfly wrote:
mai fetelor,imi vine sa rad cand aud ca trebuie sa va convingeti sotul.al meu numai un da asteapta,pentru ca el e acela care imi tot spune "hai sa mai facem un bebe" si eu aia care "sa mai creasca karina"ras ras

Din punctul meu de vedere esti fericita ca ai un sot care isi doreste multi copii. Deocamdata eu trebuie sa ma conving si pe mine sa fac pasul asta mai curand, dar inca balanta atarna in partea cealalta.
oanalaurisa
Postat: Wednesday, October 31, 2007 2:02 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
Dragele mele,
sunteti tare haioase cu bb2 si bb3!

hohot Dati bataie si dupa aia fie ce-o fi, faceti si voi ca romanii in istorie, puneti omul in fata faptului implinit! Si apoi urmariti reactia: e asa: yes sau asa banghead ?
Glumesc!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed