operatia la glanda tiroida si sarcina

Options operatia la glanda tiroida si sarcina
Subiectul anterior · Subiectul urmator
adasb
Postat: Tuesday, June 29, 2010 11:55 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna ziua! anul acesta doream sa raman insarcinata si am zis sa imi fac niste analize la glanda tiroida mai ales ca ma stiam cu astfel de probleme. Am fost internata la Cluj mi s-au facut toate analizele (cele de sange, scintigrafia, punctie) iar in urma rezultatele dr endocrinolog a tras concluzia ca trebuie sa ma operez. O singura teama am...ca nu mai pot ramane insarcinata (sper ca nu ma afecteaza cu nimic)
alexandrabogdan
Postat: Tuesday, June 29, 2010 2:25 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
poti ramane insarcinata linistita dupa ce rezolvi problemele cu tiroida. musai trebuie rezolvate. ai hipertiroidie? boala Basedow? eu am fost operata in urma cu multi ani de boala Basedow, la ceva vreme dupa am facut hipotiroidie si cu asta defilez in continuare. am ramas insarcinata, am pierdut prima sarcina din cauza ca tiroida mi-o luase razna dar a 2-a sarcina am dus-o la bun sfarsit, dar cu medicatie si tiroida verificata saptamanal in primele 3 luni de sarcina. a fost un stres....dar dc vrei copil sanatos e obligatoriu. nici nu te gandi sa faci un bebe pana nu rezolvi tiroida. multa sanatate si sa ne tii la curent
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed