online banking

Options online banking
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Wednesday, April 20, 2011 12:04 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Fetelor, voi folositi online banking?Vreau sa-mi iau si eu la bankpost, nu stiu daca e cea mai buna alegere...la prima vedere pare ok, iti dau un dispozitiv sa-l atasez la computer si cam atat.Stiti ceva mai mult?Functioneaza bine?eu folosesc aici la conturile nostre doar online banking, rar dam pe la banca si tare e binedar nu stiu cum e acasa ...sa nu ma trezesc ca-mi pica reteaua cand mi-e lumea mai draga.oare
Anelise
Postat: Wednesday, April 20, 2011 6:39 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Eu am banking si de vreo 2,3 ani nu mai stiu cum e sa stai la o coada sa platesti o factura. angel ... Da, Mihaela, iti da un dispozitiv cu un user si o parola (cod pin) si intri pe cont de acasa pentru plati. Mie mi se pare o idee super! thumright E adevarat ca pentru fiecare plata percep si un comision, dar eu care nu stau in oras, cu cat dau pe benzina si timp pierdut ... Recomand! pupici
t-mihaela
Postat: Wednesday, April 20, 2011 6:46 AM

Tu scutesti banii de benzina si eu pe aia de avion hohot Mersi mult Liz, inseamna ca functioneaza yes La bancpost cer 30 $ pe dispozitiv si am inteles ca nu se ia comision pe tranzactie ci pe luna nu stiu cum tre sa mai citesc polologhia in special cea scrisa cu litere mici nervi
Anelise
Postat: Wednesday, April 20, 2011 7:29 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Mihaela, eu am la Bcr. pupici Sincer, nu cred ca am dat nimic pe dispozitiv, iar la fiecare plata banca imi opreste cam 1,5 ron. Mai intreaba si la alte banci! angel ... Sotul are la Raiffeisen. Il intreb si pe el cum e si revin mai pe seara. thumright
t-mihaela
Postat: Wednesday, April 20, 2011 7:31 AM

Chiar asa ,o sa mai fac ceva cercetari.pupici
Ange blanc
Postat: Wednesday, April 20, 2011 8:23 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/11/2010
Postari: 4221
Locatia: Belgique
Eu am un digipass de la ING. Cand fac de acasa transfer bancar, nu mi se percepe nici un comision. Platesc 1 euro/luna pentru el, un fel de administrare. Nici la platile cu cardul nu se percepe comision. Comision mi se retine doar cand ridic numerar de la bancomat.
delfinasa
Postat: Wednesday, April 20, 2011 6:40 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
In tara se plateste online bankingul, nu-i ca aici free si fara nici un dispozitiv special pentru asta. Intereseaza-te la mai multe banci si vezi care ofera conditii mai avantajoase.

Irinuta, m-am dezobisnuit de cum e bankingul in tara si mi se pare tare aiurea sa platesti comision cand scoti bani de la atm-urile bancii talealcool .
ingerash
Postat: Wednesday, April 20, 2011 10:26 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Delfinasa,asa este si pe aici...nu platim comision.Tare ciudat,depui bani in cont,ori salariu,scoti si iti mai opreste si comision....of,oare cand se va schimba ceva???angel
mirela74chris
Postat: Thursday, April 21, 2011 10:29 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Eu am dispozitiv la Ing si nu platim decat 3 euro pe an administrarea.Nu am platit nimic pe dispozitiv.E foarte comod si practic.Comision nu se ia la transferuri.
miriam
Postat: Thursday, April 21, 2011 10:29 AM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4986
Locatia: bh
poate nu a fost irinuta asa de explicita, dar eu stiu ca nici in Romania nu retine comision banca la care ai cardul, doar daca scoti din bancomatul altei banci...
t-mihaela
Postat: Thursday, April 21, 2011 5:23 PM

Fetelor, multumesc mult de informatii sunt foarte utilepupici ,o sa incerc la ING sa vad ce pakete au .Am capul facut tandari deja nervi
t-mihaela
Postat: Thursday, April 28, 2011 7:21 AM

Fetelor, cum arata smekeria aia de conectat la calculator?e mare, e greu ca tre sa mi-l trimita aici sa nu puna caramizi in paket alcool
giulia_mamik
Postat: Thursday, April 28, 2011 7:31 AM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Mihaela,nu e mare deloc.E cam de marimea carduluiras .Stii cum arata minicalculatoarele alea de buzunar?Asa e si asta.

Eu am avut de la Raiffeisen.Nu plateam nimic.Intra in comisionul ala de administrare a contului.Dar l-am inapoiat .Il tineam degeaba.Bani stiu cand primesc exact.Si de platit online,nu o fac inca.
gagaritz
Postat: Thursday, April 28, 2011 9:30 AM

Intrat: 11/8/2009
Postari: 1017
Locatia: tara de cacao !
eu am la BT ,dar am direct la calculator fara digi pas cum aveti voi ,mi-au dat o parola si un cod cu care accesez saitul lor si vad totul in contul meu ,ce plati au fost ,ce intrari care cum ce ,etc ,ulterior am schimbat parola cum am vrut eu , platesc 1 leu pe luna ,iar cu cei care au ei contracte fac platile on line fara sa platesc nimik ,(akta ,gaz ,electrica ,romtelecom ,etc )
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed