Oniomania = Boala cumparaturilor

Options Oniomania = Boala cumparaturilor
Subiectul anterior · Subiectul urmator
spezam
Postat: Thursday, November 23, 2006 12:53 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/21/2006
Postari: 243
Locatia: Bucuresti
Vreau epilator!!!!!!!Super performant!!!!!!!Dar nu stiu ce marca!!!!!plans plans
stele_pe_cer
Postat: Thursday, November 23, 2006 3:25 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
spezam wrote:
Vreau epilator!!!!!!!Super performant!!!!!!!Dar nu stiu ce marca!!!!!plans plans

Philips, excelent dar nu mai "excelent" decat ceara.Dupa parerea mea, singura care isi face treaba 100% ramane ceara!

Eu vreau perdea, covor nou in camera noastra, covor nou in balcon si pe hol, si geamuri noi la cabina de dus!Stiu ca nu e mulhohot .....tocmai d'aia ma am si late doleanteras !
taki
Postat: Thursday, November 23, 2006 3:46 PM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
spezam wrote:

De la Braun pe baza de gheata...cica nu te doare pt ca atunci cand il folosesti, gheata iti amorteste locul, stiu de la o prietena care este foarte incantata de el.

spezam
Postat: Wednesday, January 3, 2007 1:32 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/21/2006
Postari: 243
Locatia: Bucuresti
taki wrote:

De la Braun pe baza de gheata...cica nu te doare pt ca atunci cand il folosesti, gheata iti amorteste locul, stiu de la o prietena care este foarte incantata de el.

Multumesc pt raspunsurile voatre. Mi-am cumparat un Philips de care sunt intr-adevar multumita. ISngura problema e ca speram sa ma pot face inghinal cu el, dar chiar nu am putut!plans
delfinasa
Postat: Wednesday, January 3, 2007 6:16 AM

Postari: 6852
Locatia: pe-aici
S-ar putea sa incep sa ma-ncadrez si eu ca bolnava cu shoppingulras...aici sunt sale-uri mereu, unele mai convenabile, altele nu chiar, dar cum sunt mare strangatoare de cupoane, daca merg si gasesc ceva ce mi-ar trebui si am si cupon in ziua de reduceri, pazeaaaa cyclops...sigur gasesc ceva convenabil sa cumpar si-mi si trebuie, ca na, la casa mare sunt si nevoi mari...desi sotul meu nu gandeste asa...dupa el, ar sta fara perdele in casa, fara mobila, fara tablouri, fara o statueta sau un alt obiect de decor, ca astea sunt dupa el prostii care mananca multi bani si nu sunt neaparat necesare...dar cand are el nevoie de ceva si ma-ntreaba avem? si-i zic nu!, sare ca ars ca de ce nu avem, sa cumpar ca, uite, avem nevoieras...asa ca eu cumpar mereu cate ceva pentru casa, pentru noi, fara sa ma consult cu el, ca mai mult m-as enerva...pe urma cand vede ce util e lucrul respectiv sau ce bine arata camera cu el ma lauda, ii place si lui...spor la cumparaturi, fetelor! (cu cardurile pline, bineinteles sic ras)
mihaela75
Postat: Wednesday, January 3, 2007 6:57 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
am patit-o si eu"La ce-ti trebuie ciocan de snitele?Si ce-s alea snitele?"nervi Si cand am facut snitele era in stare sa manance si degetele.Cum le-ai facut?- Cu ciocanul din magazin pe care nu l-am cumparatbox2 -Pai sa iei ca-i bun.Si asa-mi venea sa-i trag una peste ceafa.banghead De acuma daca am nevoie de ceva nu-i mai cer parerea il pun in cos si ma distrez cum face ochii cat cepele si-i sta pe limba "la ce-ti trebuie?"hohot
sousourel
Postat: Wednesday, January 3, 2007 12:43 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
mihaela75 wrote:
am patit-o si eu"La ce-ti trebuie ciocan de snitele?Si ce-s alea snitele?"nervi Si cand am facut snitele era in stare sa manance si degetele.Cum le-ai facut?- Cu ciocanul din magazin pe care nu l-am cumparatbox2 -Pai sa iei ca-i bun.Si asa-mi venea sa-i trag una peste ceafa.banghead De acuma daca am nevoie de ceva nu-i mai cer parerea il pun in cos si ma distrez cum face ochii cat cepele si-i sta pe limba "la ce-ti trebuie?"hohot

hohot hohot hohot ...pai el n-a mai papat snitele? eee..spor la prajit atunci...hohot hohot

Referitor la ceea ce spunea Delfinasa...al meu e la fel. Voiam mocheta pe hol inainte de sarbatori...el-"la ce ti-e buna, si asa punem gresie la vara"....daaaa si cand a vazut cat de bine arata...ce mai, iti vine sa boxing uneori.
Kiki
Postat: Wednesday, January 3, 2007 12:48 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Mai fetelor, eu cred ca femeile sufera de boala cumparaturilor si barbatii au boala pe cumparaturi...uff
kali
Postat: Wednesday, January 3, 2007 12:50 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
hohot hohot
Kiki wrote:
Mai fetelor, eu cred ca femeile sufera de boala cumparaturilor si barbatii au boala pe cumparaturi...uff

Bine spus, dar al meu nuthumright Am mana liberadance
g_nicoleta2000
Postat: Wednesday, January 3, 2007 1:37 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
kali wrote:
hohot hohot

Bine spus, dar al meu nuthumright Am mana liberadance

Si eu yes la noi se mai intampla si invers, eu trebuie sa-l mai trag de manecadisputa dar nu in privinta cumparaturilor pentru casa ci din cauza sculelor. Are juma' de magazin Bosh si parca tot iar mai trebui cevaangry
Maria & Mario
Postat: Wednesday, January 3, 2007 1:56 PM

Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Sunteti dureeeeereeee ! Si la noi e tot cam asa. Nu intreb, pur si simplu iau si pun in cos sau ..... vin acasa cu achizitia ..... si incepe : ce e asta ? pentru ce e ? da' e bun ? studiu de piata pret calitate ai facut ? Si eu lesin de ras, ignorandu-l. Bine, la chestii mai costisitoare prefer sa il anunt dinainte...... sau sa il plimb la cumparaturi sa achite el...... ca noi ne luam haine muuuulte de banii aia ! hohot , cosmetice, incaltaminte. Mai ales cu reducerile...... doar ca anul asta surprinzator, nu au ramas stocuri la reduceri la multe din lucrurile pe care le-am .... urmarit ! scratch Dar .... tot e bineeeeee ! yes
delfinasa
Postat: Wednesday, January 3, 2007 3:05 PM

Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Noi dure? Ei sunt...anticumparaturiras...pe Dan al meu sa nu-l plimbi prin magazine ca se enerveaza daca nu stiu dinainte exact ce am de cumparat sau nu am lista facuta sa merg la tinta, ori ma uit la altceva...de obicei eu fac toate cumparaturile de mancare, cadouri, lucruri de casa si personale, inclusiv pt el (noroc ca daca nu se potrivesc le pot schimba sau returna), el e prezent doar la cumparaturi de electronice, scule la care el hotaraste ca eu oricum nu ma pricep, iar la obiectele mari pt casa gen mobila, e prezent, isi da cu parerea, dar in final, daca eu nu ma hotarasc, nu cumparam nimic sic...am mult mai mult spor la cumparaturi fara el, il sun sa-i cer parerea doar daca costa mult sau ar trebui sa fie prezent, in rest, eu decid ce trebuie si daca e bun pretul, calitatea si daca merita investitia, el...admira cand vine acasa achizitiile neveste-sii si de cele mai multe ori nu returnez decat daca nu-mi mai convin mie sau gasesc pret mai bun pt acelasi lucru in perioada de returnareras.
Ely
Postat: Wednesday, January 3, 2007 4:09 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
delfinasa wrote:
Noi dure? Ei sunt...anticumparaturiras...pe Dan al meu sa nu-l plimbi prin magazine ca se enerveaza daca nu stiu dinainte exact ce am de cumparat sau nu am lista facuta sa merg la tinta, ori ma uit la altceva...de obicei eu fac toate cumparaturile de mancare, cadouri, lucruri de casa si personale, inclusiv pt el (noroc ca daca nu se potrivesc le pot schimba sau returna), el e prezent doar la cumparaturi de electronice, scule la care el hotaraste ca eu oricum nu ma pricep, iar la obiectele mari pt casa gen mobila, e prezent, isi da cu parerea, dar in final, daca eu nu ma hotarasc, nu cumparam nimic sic...am mult mai mult spor la cumparaturi fara el, il sun sa-i cer parerea doar daca costa mult sau ar trebui sa fie prezent, in rest, eu decid ce trebuie si daca e bun pretul, calitatea si daca merita investitia, el...admira cand vine acasa achizitiile neveste-sii si de cele mai multe ori nu returnez decat daca nu-mi mai convin mie sau gasesc pret mai bun pt acelasi lucru in perioada de returnareras.

Delfinasa parca ai veorbit de sotul meu nu de la tau ,tot ce ai spus ne-ai descris pe noi,numai ca aici nu am incercat sa returnez ras
Maria & Mario
Postat: Wednesday, January 3, 2007 5:57 PM

Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
delfinasa wrote:
Noi dure?

hohot \Durere ! hohot

Si in rest ...... suntem in aceeasi barca ! hohot
carla
Postat: Friday, January 30, 2009 9:44 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
N-ati mai intrat pe aici de 2 ani dar vad ca v-ati apucat de cumparaturi iar!Vina o au reducerile de sezon,nu?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed