Olita sau mari sperante cu un pui mic!

Options Olita sau mari sperante cu un pui mic!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
g_nicoleta2000
Postat: Sunday, July 2, 2006 11:56 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Waw, bravo Sara. Adevarul ca si Miri este consecventa si se tine de pus regulat la olita.
Eu sunt tare lenesa, nu m-am apucat de asa practica dar saptamanal promit ca am sa ma apuc" de luni" oare
Ramane de vazut care "Luni"
Miri
Postat: Sunday, July 2, 2006 4:09 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Multumesc de aprecieripupici
Sarei chiar a inceput sa-i placa pe olitahohot

Miri attached the following image(s):
29-06-06_1227.jpg

miraa
Postat: Sunday, July 2, 2006 4:37 PM

Intrat: 2/16/2006
Postari: 1390
Locatia: iasi
bravo sara....am sa-i iau si eu lui mi o olita...cautam ceva prin magazine cu coarneras ca ii place sa se agate de ceva...si cand voi gasi ne apucam si noi...sa vedem si noi care "luni"sic
Miri
Postat: Sunday, July 2, 2006 7:24 PM

Succes lui Mi ,cind va fi sa fie "luni"!sic
delfinasa
Postat: Monday, July 3, 2006 5:58 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Sara, bravo, scumpitza mica! Inveti repede, scolarito! yes
Aseara mi-am zis ca dimineata o pun si eu pe olita sa faca kk, ca de obicei dimineata cand se trezeste asta faceras si azi dimineata bineinteles ca am lenevit in pat cand fii-mea se trezise si cand m-am dezmeticit si eu banghead ca trebuie s-o pun pe olita ea deja facuse in pampersras ...restul zilei nu prea am stat de ea ca am avut musafiri, dar promit ca macar in timpul saptamanii sa nu mai lenevesc in pat cand se trezeste si sa o pun pe olita si in scurt timp sper sa avem si noi rezultate.ras
delfinasa
Postat: Monday, July 3, 2006 3:28 PM

yes yes yes Daca ma tin de treaba eu, Karina se tine si ea bravo...ia uitati ce figuri are in timp ce face ceva la olita si apoi dupa ce-a facutras ras ras

delfinasa attached the following image(s):
img_0017.jpg img_0018.jpg

Kiki
Postat: Monday, July 3, 2006 4:01 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Ce haioasa e! hohot
mama_Sonyei
Postat: Monday, July 3, 2006 4:47 PM

Intrat: 2/24/2006
Postari: 1062
Locatia: Romania
Ei bine, dupa ce Sonya a stat pe olita vreo 2-3 luni, dupa ce am pus-o pe wc a vrut doar acolo... Pe la 1 an si 8 luni a inceput sa se ceara ("pipi") si am trecut de la body-urile pe care nu le putea desface la bluzite si chilotei - se ducea singura la baie si se aseza pe olita (nu a mai fost chip sa o pun la wc banghead ) , problema era ca nu spunea ca a terminat - se ridica si pleca de acolo... au mai existat in primele doua saptamani de cand am scos definitiv pampersul de peste zi de pe noi - ba facea alaturi de olita, ba nu reusea sa-si dea chiloteii jos si facea prin ei la olita, ba facea afara, la joaca... Mai avem inca pampersul de noapte, uneori se trezeste si vine la mine sa ma trezeasca si sa ma duca la baie sa o dezbrac (noaptea avem inca body - ca altfel doarme cu spatele gol), alteori nu are nevoie peste noapte si alte ori umple pampersul... Mai folosim un pampers la 3-4 zile - suntem pe drumul cel bun yes
leut
Postat: Monday, July 3, 2006 7:30 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Bravo Karina! Iubita, dar e frumoasa esti tu si ce fericire se citeste pe fata ta!
Bravo Delfinasa...noi nu avem inca olita dar cumparam! yes
cute_babies_of_mine
Postat: Monday, July 3, 2006 7:44 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Sara, de cand nu am mai intrat pe forum, tu ai invatat o gramada de lucruri! Dar asta e fantastic! Bravo, mami! Eu il mai las pe Tudor sa mai copilareasca...
Karina, incet, incet, te obisnuiesti tu cu olita!
Sonya, inca putin si scapa mami de cumparat pampersi!
Miri
Postat: Monday, July 3, 2006 9:47 PM

Bravo,Karinuta!yes Si bravi si mami,ca te-ai tinut de promisiune!sic

Eu am noroc ca Sara face kk de doua ori pe zi si nu dimineata,la trezire,cind si noi mai lenevim in pat!Dar pe la ora zece,brusc vrea sa fie luata din premergator si incepe sa se screama ...normal ca o pun pe olita si ea face kk!ras Iar cind se trezeste din cele doua mici somnice de peste zi,iar o pun pe olita si face de pp de fiecare data!
Pot sa va spun ca mai folosim doar doi pampersi ziua si unul noaptea!pupici
Iar tati ne-a adus 6 baxuri de pampersi 4-9kg.si inca 6 baxuri 8-14kghohot
sousourel
Postat: Monday, July 3, 2006 11:22 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
yes yes yes
Felicitari Sara, Karina ... dar nu sunteti singure ras si Victor face de doua zile la olita si chiar ne place. Urmeaza si dovada, numai sa descarc pozele "compromitatoare" pt care cred ca nu-mi va multumi feciorul peste vreo 15-20 de ani sic
delfinasa
Postat: Thursday, July 6, 2006 4:25 AM

Mai Victoras, stiam eu ca tii isonul si pe-aiciras Bravo, tine-o tot asa si sa scapati de pampersi cat mai repede! bravo

Vai, fetelor, ce fericita sunt ca fii-mea sta pe olita si-i placeyes...i-am adus deja cateva carticele in baia ei si cat sta pe olita le si rasfoieste, e caraghioasa rau...ieri si azi nu a mai facut kk in pampers deloc, dimineata sa ma vedeti fuga-fuga chiauna cu fata-n brate s-o pun pe olita, iar ea nu sta degeaba, imediat trece la actiune ras sic.
Am insa o intrebare: la inceput se pune bebe pe olita numai cand vedeti ca se pregateste sa faca kk sau si de-a lungul zilei la 1-2 ore, cam cand credem noi ca ar face si pp? oare
fdianamaria
Postat: Thursday, July 6, 2006 6:13 AM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Delfinaso, ai o fetita superba (si cand sta pe olita....e teribila !!!)
Leut, cum n-ai olita?????

Eu ma gandeam ca sunt cea mai intarziata de aici...am inceput sa-l pun pe Glad de cateva zile, dar poate nu intelege la ce foloseste, ca nici nu are chef sa stea pe ea prea mult, iar de facut ceva, nici gand !!! O sa mai am rabdare...sau il voi pune la un moment dat direct pe wc.

Ce trebuie sa-i fac, sa fac, sa-i zic...sa faca si el ceva in olita??? Cum de stau la voi asa cuminti??? Care-i secretul???
Miri
Postat: Thursday, July 6, 2006 10:57 AM

Delfinasaeu o pun pe Sara pe olita de fiecare data cind se trezeste si cind ii schimb pampersul,iar pentru kk ,atunci cind se screme.ca sigur face ceva!ras
Diana,trebuie sa ai rabdare,Sara in prima saptamina nici nu a vrut sa se uite la olita,dar sa mai si stea pe ea.Am lasat-o mereu in cimpul ei vizual,sa se obisnuiasca cu ea ,apoi am pus-o pe olita si treptat am marit periada de stat pe ea.Iar in momentul in care nu mai doreste sa stea,o iau de acolo,chiar daca nu a facut nimic.Caci se mai intimpla si asta!sic Mult succes!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed