Oftalmologul...

Options Oftalmologul...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Cris Rusu
Postat: Thursday, January 11, 2007 6:08 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/14/2006
Postari: 1445
Locatia: Micul Paris romanesc, de cosmar...
Am fost cu Robert la Spital la Grigore Alexandrescu, unde i-au depistat o rinita alergica aparuta in urma operatiei de polipi de acum doi ani. Pe langa asta, el are un tic: clipeste de multe ori strans, ca si cum ar avea ceva in ochi, sau nu ar vedea bine. El poarta ochelari, dar doctorita la care am fost a zis ca acel tic are 2 posibile cauze: a) neconcordanta intre dioptria reala-dioptria retetei-dioptria ochelarului si b) lubrifierea insuficienta a globului ocular.
As vrea sa ma duc cu el la un oftalmolog, dar nu stiu pe nimeni care sa fie bun. Nu vreau sa fie nici cineva foarte scump, caci luna ianuarie este grea de tot pentru noi dpdv financiar, dar, pana la urma, sanatatea copilului primeaza... Ma puteti indruma si pe mine la un oftalmolog bun? Va rooooog!
Si poate mai stiti si preturi? ras
Oricum, nu vreau sa aud de Optinova...
Multumesc muuult!
mihaela75
Postat: Thursday, January 11, 2007 6:15 PM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Si Diana mea avea ticul asta pe la 4-5 ani.Nu era problema cu ochii ci asa un tic nervos.vezi poate si la tine e la fel si purtatul ochelarilor sa fie doar o coincidentaoare
Cris-DL
Postat: Thursday, January 11, 2007 6:16 PM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Cris, soacra mea merge la un oftalmolog f bun, de ani de zile, a facut si operatie .... undeva in Floreasca pe langa piata, este o cladire mare, o clinica ..... consultatia este 50 ron, atat a dat ultima oara (prin octombrie) pupici in alta parte nu stiu, poate mai stiu fetele
Cris Rusu
Postat: Thursday, January 11, 2007 6:19 PM

Intrat: 10/14/2006
Postari: 1445
Locatia: Micul Paris romanesc, de cosmar...
mihaela75 wrote:
Si Diana mea avea ticul asta pe la 4-5 ani.Nu era problema cu ochii ci asa un tic nervos.vezi poate si la tine e la fel si purtatul ochelarilor sa fie doar o coincidentaoare

El il are de pe la 2,6 ani...si cu cat oboseste, cu atat e mai des si mai accentuat...

crys22tyna wrote:
Cris, soacra mea merge la un oftalmolog f bun, de ani de zile, a facut si operatie .... undeva in Floreasca pe langa piata, este o cladire mare, o clinica ..... consultatia este 50 ron, atat a dat ultima oara (prin octombrie) in alta parte nu stiu, poate mai stiu fetele

Saru'mana, Cris... Mai astept opinii, ca mai am timp pana saptamana viitoare, spre sfarsit, si daca nu gasesc ceva mai...ieftinache, totusi, ras ma duc acolo...
creata_su
Postat: Thursday, July 26, 2007 7:50 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
mihaela75 wrote:
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed