Ochisorii

Options Ochisorii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria & Mario
Postat: Friday, September 28, 2007 12:02 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Multumim de grija Si de cuvintele de incurajare !
Dimineata se prezentau OK ochisorii. Nu am mai sters-o cu nimik. Sa vedem cum va fi dupa ce o iau de la gradi. Aici nu am rivanol, nu am ser fiziologic , Kanamicina ..... uff
Sa vedem ce urmeaza. Continuam cu antibiotic si antitermic maine inclusiv ! Asta noapte a dormit ceva mai linistita , cu un singur acces dur de tuse , pe la 2 jumatate. Mai bine asa . S-a mutat tusea de noapte cu expectoratii la mine, ca am facut de straja patriei si asta noapte, a patra noapte la rand ! nervi Am plecat la servik. Pupici si multumim de ganduri ! pupici pupici pupici
leut
Postat: Friday, September 28, 2007 2:06 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Ma bucur ca Mariuca se simte mai bine! pupici
Stelute, imi inchipui ca daca la copii sunt bune, ma refer la comprese, nu are de ca sa nu fie bune si la noi. Stii, recomand folosirea lor pentru ca Alex dupa ce dormea cu ele pe ochi se trezea cu ei desumflati...Macar sa fie tinute un sfert de ora...oricum se foia si nu ramaneau mai mult. Asa ca poti incerca. Am intrebat-o pe dr. daca pot sa le folosesc mereu si mi-a spus :oricat... Oricum, pana nu-i tec chestile alea la ochisori, nu renunt la curatarea ochisorilor cu rivanol...
sousourel
Postat: Friday, September 28, 2007 8:57 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Maria & mami wrote:
Multumim de grija Si de cuvintele de incurajare !
Dimineata se prezentau OK ochisorii. Nu am mai sters-o cu nimik. Sa vedem cum va fi dupa ce o iau de la gradi. Aici nu am rivanol, nu am ser fiziologic , Kanamicina ..... uff
Sa vedem ce urmeaza. Continuam cu antibiotic si antitermic maine inclusiv ! Asta noapte a dormit ceva mai linistita , cu un singur acces dur de tuse , pe la 2 jumatate. Mai bine asa . S-a mutat tusea de noapte cu expectoratii la mine, ca am facut de straja patriei si asta noapte, a patra noapte la rand ! nervi Am plecat la servik. Pupici si multumim de ganduri ! pupici pupici pupici

Multa sanatate fetiteipupici pupici pupici Acum imi dau seama ca de cate ori am un acces de alergie (nas infundat, stranut, etc) automat mi se inrosesc ochii, se umfla, se fac mici....dar nu e contagios....probabil au legatura ochii cu nasulscratch ? EU iau antihistaminic si se calmeaza toate inclusiv ochii.
Cristy
Postat: Friday, September 28, 2007 9:08 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
sousourel wrote:

Acum imi dau seama ca de cate ori am un acees de alergie (nas infundat, stranut, etc) automat mi se inrosesc ochii, se umfla, se fac mici....dar nu e contagios....probabil au legatura ochii cu nasulscratch ?

Exact acelasi lucru a avut si Shachar... si nimeni nu ne credea fool

Oana si Mariuca multa sanatate in continuare....pupici pupici pupici
sousourel
Postat: Friday, September 28, 2007 9:09 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Cristy wrote:

Exact acelasi lucru a avut si Shachar... si nimeni nu ne credea fool

Pai da,arata cam ciudat si daca manifesta si fotofobie e de-a dreptul enervant...va doresc sa nu se mai repetepupici
Maria & Mario
Postat: Friday, May 15, 2009 1:02 PM

Si ma prezint la apel cu Vladutz acum, cu aceeasi problema ! Ochisor lipit de dimineata , cu puchinashi abundentzi . Am curatat cu comprese sterile si apa fiarta si astept health visitor sa vina sa il vada ea ! uff cry
Fluturas
Postat: Friday, May 15, 2009 1:17 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
are de acum sau de cand s-a nascut?.intreb pentru ca am avut asa cu karina de cand s-a nascut si pana pe la 4 luni.tot mergeam la doctor cu ea,ei imi spuneau ca e normal,ca pana la 3 luni nu intervin,ca isi revine singura.eu ma enervam pentru ca si eu aveam cand eram micuta si mi-a spus mama ca a trebuit sa imi desfunde canalele si daca nu desfundeau,puteam sa nu mai vad cu ochiul.pana la urma si-a revenit cu ser fiziologic si masaj in fiecare zi.
nu e grav,important este cand il stergi prima data ochiul bolnav si pe urma cel sanatos.ii poti face masaj in fiecare zi si in plus vezi ce zice si health visitor-ul asta
Maria & Mario
Postat: Friday, May 15, 2009 1:23 PM

Nu a avut nimic pana astazi dimineata ! Am iesit ieri o fuga afara , sa ii facem foto de pasaport si a fost vant .... Nu stiu . Offff !
Fluturas , computerlove
kali
Postat: Friday, May 15, 2009 1:46 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
A batut vantul? Asa patesc eu cu Eric atunci cand iesim afara pe vant- trece in 2-3 zile- curatat cu ser fiziologic si laptic de la tzitzi.ras
Fluturas
Postat: Friday, May 15, 2009 2:15 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
cum spune kali,poti incerca si cu lapte de tzitzi,stiu ca asta e cel mai bun leac.uitasem de el,ca doar eu nu am avut.sa speram ca e ceva trecator
AlexandraL
Postat: Friday, May 15, 2009 2:30 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
Eu am avut problema asta cu Ioan pana pe la 8-9 luni. Mi s-a spus ca daca nu trece pana la un an, vor interveni chirurgical.

Sanatate, Vladut!
koko2008
Postat: Tuesday, December 28, 2010 1:18 PM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Si eu la apel cu Eve.Dimineata ochi lipit.Sters cu ser fiziologic. uff Tot iese din el si se strange intr un colt .Nasul e mereu plin.Tuseste pana vomita...plans Avem augumentin si ambroxol.La ochi e suficient sa i sterg cu ser sau sa i dau cu ceva?
danab
Postat: Wednesday, December 29, 2010 8:02 AM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Koko, imi pare rau de mititica. Poate niste aerosoli cu acc si celelalte care se dau in cazul asta sa aiba efecte mai rapide asupra racelii. Prin aerosoli se curata mai usor de mucozitati. Ochisorii curg ori de la gripa ori de la vreo infectie locala. Trebuie sa o vada un medic sa-ti spuna exact cu ce sa o stergi, ochii fiind foarte sensibili.
Ceaiul de musetel sa nu-l folosesti (poate irita si mai tare).
Ana
Postat: Wednesday, December 29, 2010 8:07 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Multa sanatate micuto Eve,eu stiam ca o poti spala cu serangel dar mai bine fuguta la medic!computerlove
koko2008
Postat: Wednesday, December 29, 2010 8:45 AM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Cu se spalam.Acum nu mai curge ochisorul,e doar umflat putin.Cat despre medic...nu raspunde la telefon uff cred ca i concediu...offff.Oricum e mai bine mititica. computerlove A dormit bine.N a tusit in somn.Doar dimineata ,cred ca s au adunat secretii.Suntem pe baricade.computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed