O Minune Dumnezeiasca!!!!!!!!!

Options O Minune Dumnezeiasca!!!!!!!!!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dya16
Postat: Tuesday, December 28, 2010 9:59 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna si La multi ani!! sunt noua pe forum! am gasit intamplator situl 7pitici, si nu am iezitat sa imi fac cont! sunt o proaspata mamaica a unei fetite, care sa nascut cu o greutate foarte mica-1250 gr!! MULTUMESC DOMNULUI ca e sanatoasa,si a ajuns dupa 3 luni la 3500 gr! e o frumoasa fata mea si o desteapta,ca si toti bebeii dealtfel!!sa nascut prematur.........., cand imi amintesc ma doare sufletul!! darasta e !! a maifost cineva in situatia noastra? va imbratisez cu drag!!newclap newclap newclap
monique
Postat: Wednesday, December 29, 2010 7:35 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Intr-adevar este o mare minune si o mare bucurie faptul ca acum ai o fetita mare si sanatoasa! Sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii!
Cat despre experientele celorlalte mamici, daca ai sa frunzaresti forumul ai sa gasesti o multime de informatii si experiente traite de fete! Iti doresc spor!
danab
Postat: Wednesday, December 29, 2010 7:58 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Bine ai venit Dya! Sa va aduca multe bucurii minunea voastra.
Eu am o cunostinta care a nascut prematur fetita, avea putin peste 600 g la vreo 6 luni de sarcina. Acum e mare, are 6 ani si nu e nici o diferenta intre ea si prietenele de aceeasi varsta.
grup
Ana
Postat: Wednesday, December 29, 2010 8:03 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Ma iau fiorii cand citesc ca s-au nascut copii atat de mici in greutate si au supravetuit,normal ca e o minune Dumnezeiasca!!angel

Bine ai venit la noi Dya si sa aveti sanatate din plin si o viata frumoasa!!computerlove computerlove
dya16
Postat: Wednesday, December 29, 2010 11:00 AM

DA!!!!!!!1 Va multumesc din suflet pentru primire si cuvintele frumoase!! a fost un chin mititica ,o lupta , si pentru ea si pt mine!! am stat 2 luni , eu cu gazda , ea la incubator , ajunsesem sa fac foamea pe acolo , ca la doctori si asistente ....., trebuie "atenie" ca sa se ocupe de copil mai bine!! bafta mea a fost ca am gasit oameni care m-au ajutat ,in special financiar ,ca cam asta era baza , si nu in ultimul rand moral, plangeam pe la toate colturile,nu mai eram om.......!! apoi am ajuns sa ne vindem si verighetele de cununie , ca nu suntem prea bogati, dar nu-mi pare rau de nimica!! puiutu meu merita totul !dc va povestesc toate astea ....,poate mai sunt in sit maea mamici ,care au nascut copii atat de micuti, sa lupte alaturi de puiuti lor , ca va asigur ca sunt adevarati luptatori!! poate uneori nu avem noi puterea asa de mare de a rabda durerea cum o fac ei!! multe am de povestit........., dar cam asta este miezul intamplari prin care am trecut!! o zi buna si pupici ! si, uitam sa va intreb ceva: unde pot gasi lucruri pt bebe mai ieftine , mai tare ma intereseaza un carut ,ca vine primavara si tre sa iesim si noi la plimbare nu?
pup
ingerash
Postat: Wednesday, December 29, 2010 11:09 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Da,intr-adevar o minuneangel Dumnezeu va ocrotit pe tine si printesa tacomputerlove
isabella
Postat: Sunday, January 2, 2011 4:09 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 12/11/2010
Postari: 279
dya , ma bucur sa aud ca bebitza e bine .
Nepotelele mele gemene s-au nascut la 6 luni si 3 saptamani , au avut in jur de 1 kg . A fost un chin pentru parinti si in special pentru mamica pentru ca , asa cum spui si tu ,pe langa imensa durere pe care a simtit-o zilnic vazandu-si fetitele zbatandu-se intre viata si moarte , a trebuit sa suporte si mizeria umana ( aici ma refer la cadrele medicale ) . Nu mai vb de conditiile groaznice din spital . La fel ca si tine , a stat si ea 2 luni in spital . Dupa iesirea din spital , fetitele au ramas cu frica de oricine se apropia si era imbracat in haine albe , incepeau sa planga , saracutele . Sunt sigura ca au suferit enorm pe perioada cat au stat in spital , mi-e mila doar cand imi amintesc dar acum sunt doua minuni superbe , au implinit 4 anisori in octombrie .
Multa sanatate fetitei si Dumnezeu sa fie alaturi de ea in continuare !
monica irimia
Postat: Sunday, January 2, 2011 4:44 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1943
Cu adevarat e o minune Dumnezeiasca. Dya, sa fiti sanatosi si sa-i faceti un fratior.
raly
Postat: Sunday, January 2, 2011 7:10 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Dya,nu te speria,o sa treaca!Si eu personal sunt nascuta la 6 luni si 10 zile,am avut 1100 gr,si am scazut la 900 gr,am stat in spital 4 luni si uite-ma ca am implinit 32 de ani,sunt teafara si sanatoasa si "ca tancul".Si in plus pe vremea aceea nu era sistemul asa de dotat ca acum.Sunt sigura ca o sa iasa cu bine!hearts
Artemis
Postat: Monday, January 3, 2011 10:30 PM

"La multi ani!" Dya, nu fii speriata. Copiii mei toti s-au nascut prematur. Daca supravietuiesc, nu conteaza nici greutatea si nici scorul cu care s-au nascut. Pot deveni oameni perfect sanatosi. Crestere mare si frumoasa!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed