Nu pot deschide gura complet

Options Nu pot deschide gura complet
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anaidc81
Postat: Wednesday, October 19, 2011 3:07 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
buna ziua, am o problema , acum 2 sapt mi-au fost polizate 2 masele si am stat vreo 2 ore cu, gura deschisa, de atunci nu imi mai pot deschide gura complet in fata sa pot musca, la inceput 1 cm, acum parca vreo 2 cm pot, daca deschid pe diagonala(partea opusa lucrarii) atunci pot deschide bine. eu tot fac exercitii, dar imi este frica sa fortez prea tare, sa fie febra musculara sau de la anestezie? mentionez faptul ca anestezii am primit multe si nu am avut probleme niciodata.
Va multumesc
t-mihaela
Postat: Wednesday, October 19, 2011 4:23 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5128
Stomatologii accepta sa-ti faca si 10 masele deodata ca ei iau banii dar tu tre sa stii sa nu faci mai mult de o lucrare pe sedinta.Nimeni nu poate sta 2 ore cu gura casca .Poate ai facut o intindere de muschi ceva nu am pricep la anatomia fetei dar ia-l de mot pe stomatolog,el e vinovatul,nu s eface asa ceva, sa tii pacientul 2 ore cu gura deskisa.
praslea_cel_voinic
Postat: Thursday, October 20, 2011 2:40 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2348
Locatia: Far, far away...
Daca e la mandibula cred ca e de la anestezie... Ce a facut mama draga sa slefuiasca 2 ore la 2 masele???? Ceva mai multe detalii? Sanatate multa!
bereea
Postat: Thursday, October 20, 2011 9:59 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22574
eu am stat cu gura deschisa asta vara 2 ore, iar sotul meu a stat si 4 ore si totusi nu ni s-a intamplat asa ceva (in conditiile in care eu am probleme cu maxilarele si o deschidere mica a gurii).
ai intrebat medicul dentist de ce ti s-a intamplat asa?
Anaidc81
Postat: Thursday, October 20, 2011 2:16 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Am intrebat,a zis ca probabil ca e o intindere de muschi,am fost si la alt medic,chirurg-stomatolog (care face operatii maxilare....) s-a uitat si el la mine si a verificat madibula si ce a mai trebuit a zis ca o sa imi revin,o sa isi de-a drumul muschiul sa stau linistita.In legatura cu stomatologul meu,el chiar si-a facut treaba bine,poate ca eu saptamana aia am abuzat si am plecat prea des....vrea sa fac bebe si ma grabesc sa imi termin dantura.
Multumesc
praslea_cel_voinic
Postat: Friday, October 21, 2011 1:42 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2348
Locatia: Far, far away...
No, eu nu inteleg nimic din ce ai scris din ultima postare...poate oi fi eu prea obosita alcool Important e ca ai aflat cumva raspunsul. Sanatate!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed