noua pe aici

Options noua pe aici
Subiectul anterior · Subiectul urmator
elena
Postat: Tuesday, November 14, 2006 1:54 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
am vazut cateva mamaici ce au postat probleme in legatura cu copii deficienti sau cu spuem noi cu cerinte speciale. Si vroiam sa ajut cu ce pot. mentionez ca lucrez momentan cu copii cu down si daca au mamaicile dorinta sa intrebe ceva le stau la dispozitie.
Anaida
Postat: Tuesday, November 14, 2006 8:56 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/12/2006
Postari: 1855
Bine ai venit printre noi, Elena!
Am lucrat si eu acum vreo 4 ani cu un baietel bolnav de sindromul Down. Parintii voiau sa-l dea la scoala (avea 9 ani), intr-o clasa de copii fara probleme, de aceea voiau sa-l fac sa se adapteze mai usor. Nu am cunostinte in psihologia copilului cu deficiente, de aceea m-am limitat la a-l familiariza cu instrumentele de lucru, cateva cantecele, poezii, povesti. Din pacate nu am reusit mare lucru si dupa 3 luni am renuntat sa mai lucrez cu el. Plecam de acolo cu niste dureri groaznice de cap. E cumplit pentru parinti sa aiba un astfel de copil. E foarte greu si pt cineva care a lucrat numai cu copii normali sa faca fata unei astfel de situatii.
Chiar m-ar interesa sa aflu metode educationale in ceea ce-i priveste pe copiii cu handicap. Sunt convinsa ca in meseria mea voi avea nevoie de ele.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed