Nolicin în primele saptamâni de sarcina

Options Nolicin în primele saptamâni de sarcina
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Yuli932
Postat: Wednesday, April 3, 2019 5:13 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/3/2019
Postari: 2
În data de 14 februarie mi-a venit ultima menstruatie, iar în perioada 14 - 16 martie am urmat tratament cu Nolicin 1 cp/12 ore. Medicul de familie spune ca este posibil ca antibioticul sa fi afectat fatul ?i exista riscul unei malforma?ii. Ce parere ave?i?
M2m2m2
Postat: Wednesday, April 3, 2019 8:46 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/30/2018
Postari: 1081
Locatia: Arad
Yuli932 wrote:
În data de 14 februarie mi-a venit ultima menstruatie, iar în perioada 14 - 16 martie am urmat tratament cu Nolicin 1 cp/12 ore. Medicul de familie spune ca este posibil ca antibioticul sa fi afectat fatul ?i exista riscul unei malforma?ii. Ce parere ave?i?

2 zile ai luat ???
Yuli932
Postat: Thursday, April 4, 2019 7:26 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/3/2019
Postari: 2
3 zile
Alle.p
Postat: Thursday, April 4, 2019 8:07 AM

Intrat: 5/13/2018
Postari: 1434
Locatia: Petrila
Sunt femei care nu au ?tiut perioade lungi ca sunt insarcinate ?i au consumat medicamente contraindicate în sarcina. Sa nu mai vorbim de cele care fumeaza sau consuma alcool. Cu toate astea, Dumnezeu le-a dat copii sanato?i.
Sarcina usoara, si daca totul decurge bine, probabil vei vedea la prima morfologie starea de sanatate ?i dezvoltare a micutlui.
carlita
Postat: Thursday, April 4, 2019 11:15 AM

Intrat: 2/9/2016
Postari: 2945
Sunt antibiotice care pot fi luate in sarcina, nu stiu daca Nolicinul se incadreaza in grupa aia, dar banuiesc ca nu l-ai luat de capul tau; e clar ca ai avut o infectie, care poate fi mai periculoasa netratata pt fat. Si, de obicei, la varste mici ale sarcinii, e ori alba, ori neagra, adica, daca e o problema, se opreste din evolutie. Deja trebuie sa ai 6 sapt si cateva zile... ai auzit inimioara?
Intra in clubul burticilor si te mai sfatuiesti cu fetele de acolo.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed