nasuc infundat

Options nasuc infundat
Subiectul anterior · Subiectul urmator
diana25
Postat: Tuesday, September 2, 2008 1:43 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
ma numesc dia am un bebe de 1 anisor este tot timpu infundat la nasuc o fi polipi sau nu ma puteti ajutacry
Alyna
Postat: Tuesday, September 2, 2008 1:51 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
diana25 wrote:
ma numesc dia am un bebe de 1 anisor este tot timpu infundat la nasuc o fi polipi sau nu ma puteti ajutacry

Bine ai venit pe forum,dianafloare2 floare2 Eu sunt de parere ca ar trebui sa-i faci lui bebe un control la orl,ca doar asa se poate pune un diagnostic corect si precis.In plus,ar trebui sa-i faci un exudat nazal(din ambele nari,pe tampoane diferite)si in functie de rezultat,o antibiograma.Chiar daca sunt polipi,eu iti recomand din suflet sa nu ii operezi asa devreme.Bebe e prea mic.Zic asta pentru ca si mie mi-a recomandat un profesor universitar sa-l operez pe la 1 an si cateva luni si nu am fost de acord.Acum e bine,si-a revenit cu nasucul.Ii mai pun din cand in cand(cand are secretii suparatoare) Colargol,pinosol sau Vibrocil si ii trece repede.Poti sa folosesti uleiuri volatile speciale pentru afectiunile tractului respirator.Dar cel mai sigur e un consult.Pupici si sanatatefloare3
diana25
Postat: Wednesday, September 3, 2008 8:52 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
multumesc de raspuns alyna o sa iau in considerare sfatul tau,si eu mai am o fetita de 5 ani si cind avea 2 ani medicu mia recomandat sa o operez de polipi ,dar mia fost frica si am aminat pina a crescut si problema sa rezolvat singura pina la urma.astept sa ma-i scricomputerlove pupiciipupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed