Muzica melodii si cantece pentru copii

Options Muzica melodii si cantece pentru copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Sunday, November 4, 2007 12:44 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17672
Locatia: Bucuresti
Copilasii vostri asculta muzica? Daca da, cam ce melodii prefera au si ce fel de cantece le puneti? Stiti unde se pot asculta online sau de unde se pot descarca cantece gratis pentru cei mici ?
MNiko
Postat: Sunday, November 4, 2007 7:19 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Cristina, da asculta muzica si ii place. Asculta ce ascultam si noi, dar cel mai des ii pun cutiutele muzicale. Le au si la cresa si acolo ii invata diferite lucruri pe aceste cantecele, iar Cristina a inceput si sa le cante.

Cantecele pt copii in format mp3
Lilly of the valley
Postat: Sunday, November 4, 2007 8:46 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Leea are in preferintze Cutiutza muzicala si cam ce e la moda pe canalele de muzica, Cleopatra Stratan si orice muzica ce antreneaza la dans. thumright
Jasmine
Postat: Sunday, November 4, 2007 12:53 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/24/2007
Postari: 208
Locatia: Bucuresti
Cea mai buna muzica pentru copii, dupa studiile facute, este Mozart, "Mecanismul din spatele "efectului Mozart" ramane invaluit in mister, dar cercetatorii banuiesc ca, atunci cand copiii isi exerseaza neuronii ascultand muzica clasica, " isi excita structura intrinseca a creierului si il utilizeaza intr-o masura mai mare in sarcini mai complexe."

Eu i-am pus Mozart de cand s-a nascut si cantecele in engleza de la diverse coruri de copii.
g_nicoleta2000
Postat: Sunday, November 4, 2007 3:28 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Jasmine wrote:
Cea mai buna muzica pentru copii, dupa studiile facute, este Mozart, "Mecanismul din spatele "efectului Mozart" ramane invaluit in mister, dar cercetatorii banuiesc ca, atunci cand copiii isi exerseaza neuronii ascultand muzica clasica, " isi excita structura intrinseca a creierului si il utilizeaza intr-o masura mai mare in sarcini mai complexe."

Eu i-am pus Mozart de cand s-a nascut si cantecele in engleza de la diverse coruri de copii.

Si noua ne place mult de tot Baby Mozart, il ascultam de cand ne-am nascut si uite ca tare ne mai lauda doamna de muzica. Apoi Anotimpurile lui Vivaldi mi se par extraordinare, cand are cate o criza de isterie asta o calmeaza incredibil de repede, totul este sa nu fiu si eu nervoasa ca nu mai nimeresc play-ul Cd-ului.
De cand repeta pentru serbare s-a indragostiti de colinde, numai asta cantam.
Avem si noi cantecele in engleza care ne plac: "Today is my birthday!", Everybody want's to be a cat si Arpegiile din pisicile aristocrate. Pe astea le stim binisor sa le reproducem dar nu vream sub nici o forma sa folosim cuvintele in vorbire.
danab
Postat: Sunday, November 4, 2007 5:47 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Si Miru e fan Cutiuta muzicala si chiar stie cele mai multe din cantecele si le canta si singura, are si cantecele in engleza cantate de copii sau coloana sonora de la mai multe desene animate - le-a invatat si pe acestea. Ei ii place mult muzica, si imi cere ca si poezioarele sa i le cant, asa ca mami a devenit si compozitoare ras alcool
Am neglijat sa-i pun muzica clasica, dar nu e tarziu.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed