MonicaL

Profil: MonicaL
Despre
Utilizator: MonicaL
Nivel: Membru
Nume real: Monica
Locatia sighetu marmatiei
Ocupatie: functionar public
Interese: educatia copilului , cultura , frumusete , sport , prietenii , sfaturii si multe altele
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Thursday, September 13, 2007
Ultima vizita: Monday, April 1, 2013 7:23 PM
Numarul de postari: 27
[0.00% din toate postarile / 0.01 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: ENDOMETRIOZA
Postat: Monday, December 29, 2008 4:56 PM
Va salut cu mult drag pe toate si ma bucur sa va regasesc dupa o lunga absenta........
De curand am aflat ca sufar de o afectiune numita "endometrioza" cry cry cry ................
Am citit cam tot ce am gasit despre aceasta afectiune, am discutat si cu medicul dar totusi am niste temeri legate de aceasta boala.
Am un copil dar i-mi mai doresc si altii bebic
Am fost diagnosticata in urma unei interventii chirurgicale - chistectomie -iar acum pentru cel putin un an nu am voie sa raman insarcinata iar aceasta endometrioza cu cat avanseaza cu atat sunt mai mari "sansele" sa provoace sterilitatecry cry cry
Este cineva care sa se fi confruntat cu aceasta problema sau cunoasteti cazuri asemanatoare?
S-a tratat cineva de aceasta afectiune, desi, din cate am inteles eu, nu prea se trateaza ci mai mult este controlata evolutia bolii?
Subiect: Chisturile ovariene
Postat: Monday, March 3, 2008 5:47 PM
Sa dea domnul sa ma numar si eu cat de curand printre fericitele care asteapta sa devina ( din nou) mamicibottle bath dar deocamdata astept.......bounce
Subiect: situatii jenante
Postat: Monday, March 3, 2008 1:38 AM
Eu acu i-mi aduc aminte de fiul unei colege care desi se afla intr-o colectivitate foarte numeroasa i-si tinea manuta la cocoselscratch . Bunica pentru a il detrmina sa scoata manuta zice : Draga nu mai baga manuta la cocose ca nu e frumos, nu e igienic , pfff ce pute!
Raspuns - Da tu de unde sti ca pute l-ai mirosit!? hohot hohot hohot
Subiect: Trauma produsa de incest
Postat: Monday, March 3, 2008 1:25 AM
Cred ca nu exista suficiente cuvinte pentru a descrie trauma si suferinta celor care traiesc o astfel de experienta si mai cred ca aceste persoane sunt afectate intr-un mod ireversibil si aproape irecuperabil. Nu cred ca o persoana abuzata va uita vreodata prin ce a trecut, poate doar va ignora sau ascunde ,undeva adanc in suflet durerea , rusinea, suferinta......
Stiu cu certitudine ca societatea , mai ales cea romaneasca , nu face aproape nimic pentru a preveni aceste monstruozitati ..............
Subiect: De ce au si copiii cosmaruri?
Postat: Monday, March 3, 2008 1:15 AM
Micuta mea are cosmaruri de obicei cand este bolnava iar acest lucru ne ingreuneaza si mai mult situatia deoarece, pe langa ca are simptomele normale ale unui bolnav ( morocanici, plangacios, febra, durere , etc), nu vrea nici sa se culce de frica ca va visa urat,cry iar tu nu poti decat sa speri ca nu va fi asa si e tare dureros sa stii ca nu ai nici o putere sa faci ceva
Subiect: De ce copilul nu vrea sa povesteasca nimic din ce face la gradinita?
Postat: Monday, March 3, 2008 1:02 AM
La mine devine din ce in ce mai aiurea ( alta exprimare nu i-mi vine acum)banghead .
Desi are 4 ani , este in grupa mijlocie , in fiecare zi mergem la gradi dupa indelungi negocieri si targueli plans . Odata ajunse tragem un plans zdravan .............. si gata.
Acum vine ora 12 si mergem sa luam copilul si surpriza ,totul e perfect o.k. . Nu este un copil mai integrat ca si ea. La plecare promitem ca maine vom veni din nou , o pupam pe doamna ii spunem cat de mult o iubim si ce bine a fost.
Acasa povestim cum a fost ,ce am invatat, cantam cantecelele , spunem poeziile , vorbim de copii,deci super bine..............dar surpriza toanerele a doua zi incepem din nouwhat what what
Subiect: Cum ati ramas insarcinate?
Postat: Monday, March 3, 2008 12:46 AM
Eu la primul copil am reusit din prima in sensul ca in martie am renuntat la prezervativ iar in aprilie eram insarcinatadance thumleft
Acum i-mi doresc din nou sa vina barza la noi si sunt emotionata in sensul ca in aceasta perioada am avut unele probleme ginecologice si ma gandesc sa nu fi fost afectata, dar.............sper si ma rog sa reusesc la fel de repede ca la primul copil!!!!!bounce
Subiect: Chisturile ovariene
Postat: Monday, March 3, 2008 12:40 AM
Dragelor am urmat un tratament cu anticonceptionale combinat cu extract de mladite de mugur de zmeur si afin iar acum ma simt minunatras .
De cateva luni am intrerupt tratamentul pentru ca i-mi mai doresc un bebe. Acum ma rog sa ma ajute Dumnezeu sa raman insarcinata iar din cate am discutat cu medicul in timpul sarcini dispar complet aceste chistulete care m-au speriat asa de tare. banghead banghead banghead
Va multumesc pentru sfaturi si pentru ca existatiangel cool
Subiect: Simptome pentru glicemia scazuta sau mica
Postat: Tuesday, December 18, 2007 8:15 PM
I-ti multumesc din suflet pentru informatiile date cool . Eu sunt mai " lovita" banghead ca nu am reusit sa gasesc prea multe informati despre acest subiect desi am cautat ore... ore... ore fool . Acum mi-am facut analizele si astept sa vad ce ieseuff
Subiect: Produse Quelle
Postat: Tuesday, December 18, 2007 8:05 PM
Eu am comandat de la ei de foarte, foarte multe ori produse dintre cele mai variate ( lenjerie de pat , cuvertura de pat , lenjerie intime , pantaloni , rochie , hainute copii..........) si sunt foarte multumita de calitate , pret si de seriozitatea pe care o are aceasta firma in relatia cu clientii sai love . Pot zice ca sunt surprinzator de seriosi pentru Romaniaras