Miros de medicamente

Options Miros de medicamente
Subiectul anterior · Subiectul urmator
koko2008
Postat: Thursday, July 29, 2010 5:33 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5441
Locatia: romania
Am o mare dilema. Ce se intampla. Acum 3 zile am sesizat ca gaza mea miroase a medicamente. Ea dormea si mi s a parut prea invelita. Asa ca i am dat paturica la o parte si am simtit miros de medicamente . Dimineata la fel. Si de atunci cand doarme asa miroase. Acum abea s a trezit si am pupat o pe gatut si miroase a medicamente. Ce o fi?
delfinasa
Postat: Thursday, July 29, 2010 5:44 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Koko, nu cumva mirosul pe care-l sesizezi la ea cand doarme este de la transpiratie? Copiii transpira mult cand dorm si transpiratia lor are un miros mai aparte decat cea a unui adult; poate de asta il poti asemana cu cel de medicamente.
koko2008
Postat: Thursday, July 29, 2010 5:45 PM

delfinasa wrote:
Koko, nu cumva mirosul pe care-l sesizezi la ea cand doarme este de la transpiratie? Copiii transpira mult cand dorm si transpiratia lor are un miros mai aparte decat cea a unui adult; poate de asta il poti asemana cu cel de medicamente.

Asa m am gandit si eu...dar pana acum nu mirosea asa uff
bulibuli
Postat: Thursday, July 29, 2010 6:01 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
ia antibiotice in perioada asta?
Mela
Postat: Thursday, July 29, 2010 7:25 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Koko,de cum am citit postarea m-am gandit si eu,la fel ca Delfinasa,la transpiratie.
cu Lara am problema asta,asa ii miroase doar parul cand transpira,intepator,aduce a medicamente.
koko2008
Postat: Thursday, July 29, 2010 8:26 PM

bulibuli wrote:
ia antibiotice in perioada asta?

Nu. Chiar cand lua nu mirosea asa.
Ea transpira noaptea , mereu ma duc la ea dupa ce adoarme dar v am zis de 3 zile miroase asa. Si la somnul de pranz ...
delfinasa
Postat: Thursday, July 29, 2010 8:31 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Mai verific-o inca cateva zile si daca nu-i trece, vedeti un doctor. Dar eu tind sa cred ca e transpiratia ei. S-ar putea din cauza dietei sa aiba mirosul asta oare.
bulibuli
Postat: Friday, July 30, 2010 6:14 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
intr-adevar, depinde ce mananca, sunt si alimente sau unele antibiotice care contin substante ce se elimina in urina si transpiratie si ii pot da un miros.
zuzyrozy
Postat: Monday, December 13, 2010 6:12 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
confeti confeti confeti confeti confeti si eu pe la 6 ani avem miros de medicamente dar intr-o bunazi mi-a trecut
mikaela
Postat: Monday, December 13, 2010 7:54 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Koko, in cazul in care Eve nu ia medicamente sau suplimente si vitamine, e posibil sa fie de la haine/lenjeria de pat. Uneori materialele isi schimba mirosul daca sunt bagate la inalbire cu diferite solutii ca hipocloritul sau ACE. Ai inalbit recent lenjeria de pat sau hainute? Sau poate ai spalat in camera cu asa ceva? Ipoteza asta e valabila in cazul in care mirosul nu e permanent (daca schimba hainele sau face baie si nu sta in camera ei si observi ca nu mai miroase asa). Daca mirosul se mentine pe o perioada mai lunga de timp, un medic poate fi consultat. Sa ne spui si noua ce-ai observat si care ar fi motivul.
Pupici micutei computerlove
dari
Postat: Monday, December 13, 2010 9:39 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 12/27/2009
Postari: 3468
Locatia: Arad
Si eu m-am panicat cand am simtit ca si Darius si-a schimbat mirosul transpiratiei,apoi am urmarit ce ii dau sa manance si intr-un tarziu mi-am dat seama ca doar in perioada cand ii dau Calciu Kids(adica 10 zile pe luna) are acel miros,am sa il urmaresc si luna aceasta ca fiu sigura 100% ca aceasta este cauza.
ManuelaOliviana
Postat: Wednesday, February 21, 2018 11:01 AM

Nivel: Membru

Intrat: 2/21/2018
Postari: 1
koko2008 wrote:
Am o mare dilema. Ce se intampla. Acum 3 zile am sesizat ca gaza mea miroase a medicamente. Ea dormea si mi s a parut prea invelita. Asa ca i am dat paturica la o parte si am simtit miros de medicamente . Dimineata la fel. Si de atunci cand doarme asa miroase. Acum abea s a trezit si am pupat o pe gatut si miroase a medicamente. Ce o fi?

Buna,
am si eu aceeasi problema cu fetita mea de 2 ani. Ati depistat de la ce anume este transpiratia asta cu miros de antibiotice?
Eu i-am dat cateva zile Liv52 pentru a reface ficatul dupa antibiotic ... posibil sa fie de la el? Ati mai patit asa?

Mentionez ca acum doua saptamani a facut antibiotic pe vena, dar atunci nu avea miros de antibiotic cand transpira.

Posibil sa fie din cauza ca se elimina antibioticul din organism cu ajutorul Hepatoprotectorului?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed