Miopia

Options Miopia
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lady Dilly :x
Postat: Monday, March 7, 2011 8:29 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Doar atat ai putut sa zici? sic
In primul rand , ce ti se pare urat prin expresia 'stai calma'?
Cred ca am vorbit civilizat, am primit educatie acasa.
In al 2 lea rand, eu cred ca stiu mai bine limba romana decat tine si neamurile tale la un loc.(acum poti sa ma faci nesimtita si sa-mi atragi atentia, raspunsul tau nu mi-a placut deloc.)
Si nu in cele din urma... nu 'sunt de plans' , chiar din cauza calculatorului se observa diferentele dintre mine de restul. De unde stii tu ce fac eu la calculator? Am intalnit fel si fel de oameni...am vorbit mult ,.. eram altfel inainte de a sta mult la calculator. Ei, vezi tu, si calculatorul asta face bine.

Si nu as sta mult la calculator daca nu as fi inconjurata si curve si retardati mintal , altfel nu ma pot exprima, pentru ca vreau sa intelegi situatia inainte sa mai comentezi.

(Nu te mai crede superioara...nu-ti prinde bine .)tunete
bereea
Postat: Monday, March 7, 2011 8:43 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
Se vede ca esti educata, bravoo!
Postat: Monday, March 7, 2011 8:46 AM

-
bereea
Postat: Monday, March 7, 2011 8:48 AM

Chiar ai luat-o de bunahohot
Postat: Monday, March 7, 2011 8:50 AM

-
Postat: Monday, March 7, 2011 8:52 AM

DISCUTIE INCHEIATA ( intre mine si Bereea . Nu am ce discuta cu tine )
danab
Postat: Monday, March 7, 2011 9:25 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Nu vreau sa continui discutia de mai sus, dar as vrea sa-i fac o precizare drei laddy dilly:X - forumul nostru are niste reguli, printre care si limita de varsta de 18 ani pentru membrii (asta din cauza ca la unele topicuri sunt informatii neadecvate minorilor).
Apreciez ca ai atitudine, sunt sigura ca te descurci mai bine decat multi copii de 13 ani, dar trebuie sa accepti ca nu ai cei 18 ani necesari inscrierii si activarii pe acest forum. Revin-o peste 5 ani, te rog!

Cat despre lentile, ca asta vroiam sa raspund, desi la aparat se vede miopie/hipermetropie de o anumita valoare, lentilele vor avea mereu cu 0,25-0,5 mai putin, pt ca se ia in calcul si distanta dintre lentile si retina. Folosirea unor lentile cu aceeasi valoare ca si defectul constatat prin control la aparat va provoca mai mult rau, fortand ochiul.

Si sa ii raspund si micutei membre, miopia poate sa apara la orice varsta.
Eu am ochelari de la 13 ani.
Postat: Monday, March 7, 2011 9:30 AM

Peste 5 anilove
Tu chiar esti o persoana de apreciat .
Nu ca...altele .
Spre fericirea unora nu am de gand sa stau prea mult aici , vad ca nu sunt bine primita , daca eram baiat mai intelegeam... .
Dar totusi sunt fata, peste vreo 10,11,12.. ani o sa am si eu un copil,sper bounce
Oricum o sa ma mai uit din cand in cand ca vizitator, caci precum am spus, sunt cateva teme interesante...
Pana atunci mai cutreier pe aici pe acest cont , imi pare nespus de rau pentru cei care 'nu se bucura'
bulibuli
Postat: Monday, March 7, 2011 10:01 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Lady Dilly :x wrote:
eu cred ca stiu mai bine limba romana decat tine si neamurile tale la un loc

Stii tu ceva-ceva.. dar sa nu exageram, totusi... Cuvantul-cheie aici e "cred" thumright - foarte corect folosit in aceasta propozitie!
To eu
Postat: Monday, March 7, 2011 10:15 AM

Ce ai gasit tu gresit in postarile mele?
Oricum nu ma intereseaza comentariile voastre, doar nu-mi sunteti prieteni, nu stiti nimic despre mine...
Raportati voi, raportati! Putin imi pasa...nici nu stiti cat sufarbounce plans hohot
'Cont suspendat pe un an ' Nu puteati face fatza, nu-i asa?
In legatura cu ce zicea Bereea , cum ca am limba ascutita , ia spune-mi... stii drepturile omului? NU PREA CRED!
Mai treci pe la scoala si fa niste cultura civica, nu ti-ar prinde rau ras hainoroc
bulinutza
Postat: Monday, March 7, 2011 1:47 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Ooooffff...Doamne....

closedtopic closedtopic closedtopic closedtopic closedtopic closedtopic closedtopic closedtopic closedtopic closedtopic closedtopic
tofan_cristina
Postat: Wednesday, March 16, 2011 11:44 AM

Care ma poate ajuta si pe mine cu un sfat. Am un baietel de 11 luni si 2 saptamani. am fost la oftamolog si dupa o consultatie mai amanuntita i s-a gasit +1,25 la OD si +1,75 la cel stang. Ar trebui sa-mi fac griji? Doctorul mi-a spus sa nu-mi fac griji, un alt doctor mi-a zis ca-i trebuie ochelari, ce sa cred? Sa mai merg si la alt doctor?
delfinasa
Postat: Wednesday, March 16, 2011 6:40 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Fiica-mea are dioptrii mai mici, dar i-a gasit si astigmatism, si, din ambele cauze, trebuie sa poarte ochelari in permanenta.
Din cate stiu eu, problemele netratate la timp, se agraveaza. Cu ochelari, este posibil sa-i scada dioptriile si chiar sa nu mai fie nevoie de ei dupa un timp, in timp ce necorectarea unei probleme duce logic la agravare.
giulia_mamik
Postat: Friday, March 18, 2011 6:58 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
In luna septembrie anul trecut mi s-au prescris ochelari cu dioptrii de -0,50.Hmmm,vorbind cu mai multe persoane am renuntat la ideea de ai purta.Cica s-ar invata ochiul cu ochelari si ar deveni lenes.Asa as ajunge in ani la dioptrii mai mari.Cineva din anturajul nostru a ajuns in 4 ani de la -0,50 la -2.Nu stiu ce sa cred... oricum parerile sunt impartite.Voi ce parere aveti?Sa-i port,sa nu-i port?scratch
bereea
Postat: Friday, March 18, 2011 7:41 PM

Sotul meu are ochelari cu dioptrii de -0, 50.Ii poarta la condus, la televizor si la computer pentru ca asa i-a recomandat medicul.are aceleasi dioptrii de vreo 3 ani
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed