Micutul tau nu vrea sa doarma dupa-amiaza - ce e de facut?

Options Micutul tau nu vrea sa doarma dupa-amiaza - ce e de facut?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
crista
Postat: Friday, May 2, 2008 3:04 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
alexandra cum mai e cu puiutul tau, acum doarme mai bine dupa amiaza si noaptea?
Fiu-miu n-are treaba cu somnul, dupa masa doarme 2-3 ore si noaptea de la 10,30 pana pe la 8, 9 yes
MNiko
Postat: Friday, May 2, 2008 3:36 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Bravo Davidutz, ca iti respecti orele de somn.
crista
Postat: Saturday, May 3, 2008 11:24 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
MNiko wrote:
Bravo Davidutz, ca iti respecti orele de somn.

Pt. el e foarte important, daca nu doarme la orele pe care si le-a facut singur, dupa vreo 2,3 ore pica...doarme in fund in picioare, cum apuca. hohot
adriand
Postat: Friday, May 16, 2008 6:40 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Si eu am aceeasi problema, insa cu putina insistenta reusesc sa-l conving sa se culce. De cele mai multe ori el ma adoarme pe mine :)
ingerash
Postat: Friday, May 16, 2008 7:08 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Copilasi si-au reglat somnul,dorm toata noapteayes ,Madalina mai "atipeste"o ora ziua,cel mult.Ionut nu doarme ziua.
sousourel
Postat: Wednesday, July 23, 2008 10:35 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Somnul de la pranz inseamna f mult si pentru Victor si pentru mine. Daca nu doarme la pranz, e jale tot restul zilei si de impune culcarea devreme. Din fericire, doarme cel putin 2 ore, chiar si acum, cu rare exceptii.
Kiki
Postat: Wednesday, July 23, 2008 4:59 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
sousourel wrote:
Somnul de la pranz inseamna f mult si pentru Victor si pentru mine. Daca nu doarme la pranz, e jale tot restul zilei si de impune culcarea devreme. Din fericire, doarme cel putin 2 ore, chiar si acum, cu rare exceptii.

Mai stiu unul la fel hearts
shirel
Postat: Wednesday, July 23, 2008 6:47 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
La noi nu sunt deloc probleme cu dormitul dupa amiaza ,numai ca eu citeodata ii mai stric programulbanghead banghead mergind prin oras la cumparaturi ne intoarcem pe la ora 3 si gata somnul.
Dar in afara de asta Eden merge fara probleme ,adica se miraie nu dormit ,nu dormit dar cine o aude am luat-o de manutza am pus-o in patutz pupic si pa fetito.Normal ca plinge c-am vreo 5-10 minute dar nici vorba sa intru in camera ,ei trebuie lasati sa se linisteasca singuri fiindca cred ca stiti ca si noi adormim citeodata greu si nu putem la comanda.Daca dupa un sfert de ora nu a adormit ,am intrat sa vad ce face ,o mangai
din nou ,pupic dar nu vorbesc un cuvint cu ea si am iesit di camera .Dupa 5 minute nu se mai aude nimic.Nu trebuie sa stati linga
copil sau sa-l obisnuiti sa stati pina adoarme va gasi o mie si una de motive si nu va adormi.Si trebuie sa aveti rabdare si suflet sa-l auziti cum plinge,de obicei noi suntem acelea care dupa 2 secunde fugim si nu le dam voie sa adoarma.Este foarte normal ca un copil sa plinga 10 -15 minute
inainte de a adormi,daca coboara singur din pat si vine la voi intorceti-l inapoi dar fara sa conversati cu el chiar daca faceti asta de vreo 10 ori!ras Rabdare,rabdare,rabdare si totul este OK!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed