mi-a curs un lichid din sani!!??

Options mi-a curs un lichid din sani!!??
Subiectul anterior · Subiectul urmator
crina
Postat: Thursday, March 1, 2007 12:45 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna fetelor,
Zilele astea cand m-am strans putin de sani ca sa ma obisnuiesc cu alaptatul am observat ca mi-a curs un
lichis din ambii sani.Sunt insarcinata in 37 saptamani+4 zile( deci aproape 38 de saptamani)si m-am gandit ca asta ar fi un semn ca o sa nasc in curand?
Voi ce ziceti, vi s-a intamplat asta?
Va rog sa-mi spuneti ca sa ma mai linistesc un pic, nu ca nu as vrea sa scap odata de burta asta si sa ma intalnesc cu gogoasa mea dar ..na...am si eu cateva emotii ...
merci
miraa
Postat: Thursday, March 1, 2007 12:49 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/16/2006
Postari: 1390
Locatia: iasi
crina felicitari pt bebeangel
stai linistita pt ca tot timpul sarcinii mele imi curgeau sanii.
o sa ai ff repede laptic
al meu are 1 an si 3 luni si suge si acum, dc mami areras
stele_pe_cer
Postat: Thursday, March 1, 2007 1:15 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
crina wrote:
Buna fetelor,
Zilele astea cand m-am strans putin de sani ca sa ma obisnuiesc cu alaptatul am observat ca mi-a curs un
lichis din ambii sani.Sunt insarcinata in 37 saptamani+4 zile( deci aproape 38 de saptamani)si m-am gandit ca asta ar fi un semn ca o sa nasc in curand?
Voi ce ziceti, vi s-a intamplat asta?
Va rog sa-mi spuneti ca sa ma mai linistesc un pic, nu ca nu as vrea sa scap odata de burta asta si sa ma intalnesc cu gogoasa mea dar ..na...am si eu cateva emotii ...
merci

Nu este un semn cum ca vei naste in curand, ci un semn de sarcinasic !Mie mi-au curs sanii de prin luna a 6 a parca, iar imediat dupa nastere am avut colostru si apoi laptic din belsug!Nu te speria, e normal ca in timpul sarcinii sa se instaleze secretia lactata si asta nu are nici o legatura cu momentul nasterii.
Kiki
Postat: Thursday, March 1, 2007 1:38 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Si mie mi-au curs sanii din luna a cincea...Cum zicea si Stele, e un semn de sarcina pupici
delfinasa
Postat: Thursday, March 1, 2007 2:25 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
E colostrul, Crina, stai linistita, sanii se pregatesc sa aiba bebe sa pape imediat dupa ce se va naste...este premergator laptelui, s-ar putea sa ai colostru si cateva zile dupa nastere pana-ti vine laptele, este foarte hranitor pentru bebe...si eu ca si Kiki, de pe la jumatatea sarcinii am avut, este ok...Iti tinem pumnii ca mai ai putin si te-ntalnesti cu gogosica tayes! pupici
danab
Postat: Thursday, March 1, 2007 2:59 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Crina, tu pregateste sanii cu Garmastan si frectii dupa baie, ca bebe vine tare flamand essen
crina
Postat: Friday, March 2, 2007 11:21 AM

merci fetelor, sincer eu ma gandeam ca o sa nasc in curand, nu ca n-as vrea dar parca am emotii
si nu stiu daca sunt indeajuns de pregatita pt marea intalnire, nu stiu cum ma voi descurca cu nasterea
apoi cu alaptatul, apoi daca voi fi o mama buna pt ea, daca va fi fericita, nu stiu, am o mie
de temeri si parca toate s-au adunat acuma in ultima perioada a sarcinii...
Miri
Postat: Friday, March 2, 2007 9:26 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
crina wrote:
merci fetelor, sincer eu ma gandeam ca o sa nasc in curand, nu ca n-as vrea dar parca am emotii
si nu stiu daca sunt indeajuns de pregatita pt marea intalnire, nu stiu cum ma voi descurca cu nasterea
apoi cu alaptatul, apoi daca voi fi o mama buna pt ea, daca va fi fericita, nu stiu, am o mie
de temeri si parca toate s-au adunat acuma in ultima perioada a sarcinii...

Vei fi cea mai buna mama, pentru puiul tau!Stai linistita, emotiile acestea sunt firesti, pe ultima suta de metri inainte de "marea intilnire"!
flowers flowers flowers
Succes!
crista
Postat: Sunday, March 4, 2007 8:02 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
Fii linistita Crina, totul o sa fie bine...cum ti-au scris si fetele mai sus tot ce ti se intampla e normalsic
Mult succes si tine-ne la curent angel
lucy_katerina
Postat: Monday, July 28, 2008 3:29 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/9/2008
Postari: 217
Locatia: Grecia - Syros
Fetelor, sanii mei au crescut vazand cu ochii. Suntem in sapt 29 si nu mi-a curs lichid deloc pan-acum. Oare sa fie un semn cu laptele? E posibil sa nu am lapte sau e doar ideea mea?
Monique13
Postat: Thursday, May 24, 2012 2:47 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/24/2012
Postari: 1
Locatia: Romania, Oradea
Buna feteleor, Monica ma numesc, sunt însarcinata în 5 luni ?i îmi faceam griji ca nu ?tiam ce lichid îmi curge din sân, prin intermediul vostru am descoperit. Parca îmi era jena sa întreb, ca doctorii cu cât îi întrebi mai mult, baga fe?e dealea ..., îi neplacut. Va mul?umesc! Sunte?i tari,a?a ca m-am înregistrat ?i eu printre voi!
victoria1
Postat: Thursday, May 24, 2012 3:52 PM

Bun venit Moniqueras si sarcina usoarapupici
t-mihaela
Postat: Thursday, May 24, 2012 5:08 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5123
Monique13 wrote:
Buna feteleor, Monica ma numesc, sunt însarcinata în 5 luni ?i îmi faceam griji ca nu ?tiam ce lichid îmi curge din sân, prin intermediul vostru am descoperit. Parca îmi era jena sa întreb, ca doctorii cu cât îi întrebi mai mult, baga fe?e dealea ..., îi neplacut. Va mul?umesc! Sunte?i tari,a?a ca m-am înregistrat ?i eu printre voi!

Organismul tau se pregateste sa hraneasca o noua viata.Exista pe piata tampoane speciale pentru sani ,o sa folosesti la greu in perioada de alptare banghead
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed