metode contraceptive

Options metode contraceptive
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ANDREEA&BIANCA
Postat: Thursday, November 15, 2007 7:15 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/11/2007
Postari: 818
Locatia: Bucuresti
oanalaurisa wrote:

Nu iti recomand anticonceptionale pentru cosuri,asta trebuie sa fie ultimul motiv pentru care sa le iei,iar in ce priveste sangerarile,eu de exemplu,indiferent ce anticonceptionale am folosit,nu am avut probleme de genul asta,asa ca parerea mea e ca ar trebui sa consulti un alt ginecolog,daca asta iti da anticonceptionale care-ti fac rau.
Iti pot recomanda ceva pentru cosuri daca vrei,produse dermatocosmetice pe care le scriu dermatologii pe retete,doar ca am nevoie sa-mi descrii exact cat de problematica e chestia cu cosurile.

multumesc frumos dar am auzit si eu de multe dermato-cosmetice,unele le-am si incercat dar fara rezultat,presupun ca si astea sunt in functie de problema fiecaruia,nu functioneaza orice produs la oricine.Cauza e din interior deci hormonala,degeaba apelez eu la produse cosmetice...De aia am incercat cu anticonceptionale.Cat despre problema mea,nu am multe cosuri dar sunt enervante...si de la unele mai vechi au mai ramas si ceva urme inestetice.Care se pot scoate numai cu un peeling puternic la cosmetica sau cu laser.Mersi frumos inca o data.
oanalaurisa
Postat: Thursday, November 15, 2007 9:19 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
ANDREEA&BIANCA wrote:

multumesc frumos dar am auzit si eu de multe dermato-cosmetice,unele le-am si incercat dar fara rezultat,presupun ca si astea sunt in functie de problema fiecaruia,nu functioneaza orice produs la oricine.Cauza e din interior deci hormonala,degeaba apelez eu la produse cosmetice...De aia am incercat cu anticonceptionale.Cat despre problema mea,nu am multe cosuri dar sunt enervante...si de la unele mai vechi au mai ramas si ceva urme inestetice.Care se pot scoate numai cu un peeling puternic la cosmetica sau cu laser.Mersi frumos inca o data.

Cauta un dermatolog bun atunci si incearca sa nu le scoti pe cat posibil ca sa eviti urmele .
Pupici!
Ely
Postat: Thursday, November 15, 2007 9:27 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Eu am luat Diane 35 cam 8 luni de zile si pentru protectie dar mai ales pentru acnee.Eu am avut o forma urata cat am fost insarcinata si am ramnas cu urme care tot la laser cred ca or sa treaca. .De 6 luni de zile folosesc gama Avene gel de limpezire in loc de demachiant si creme pt piele sensibila.Chiar vroiam sa o intreb pe Oanlaurisa ce parere are despre ele .Dar am sa o fac la topicul respectiv.Am renuntat la diane 35 deoarece asa cum azis si Roxanel libidou mai deloc.Asa ca am luat Valette tot la recomandarea medicului ca cica sunt mai slabe.Dar degeaba libidoul la fel,pieptul a inceput sa ma doara si vine si ceva lapte daca apas pe mameloane.Asa ca am renuntat si la astea de frica sa nu fac alte complicatii.De 2 luni nu mai iau nimic si urmez cu Avene.Apopo am fost si la un dermatolog acum 4-5 luni ,care mi-a dat o gramada de creme pe care nu le-am luat mi s-a parut complicat si m-am gandit ca eu tot Avene iau tot din categoria dermatocosmetice .pupici
taki
Postat: Sunday, December 2, 2007 3:35 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
ANDREEA&BIANCA wrote:

Nu ma supar pe tine,de ce sa ma supar?Merci de sfaturi,am incercat cu argila...

Incearca produsele Clearasil, fac minuni!firstprize
oanalaurisa
Postat: Sunday, December 2, 2007 5:01 PM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
taki wrote:

Incearca produsele Clearasil, fac minuni!firstprize

Fac minuni,dar nu la toata lumea din pacate! cry
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed