Merry89

Profil: Merry89
Despre
Utilizator: Merry89
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Thursday, December 13, 2018
Ultima vizita: Wednesday, January 29, 2020 9:33 AM
Numarul de postari: 47
[0.00% din toate postarile / 0.11 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 77
Postat: Wednesday, January 29, 2020 9:33 AM
Maria.mmh wrote:
Ma puteti ajuta cu o informatie?uff
Stiti vreuna dintre voi daca la Columna pentru prelevare proba pt spermograma si spermocultura trebuie facuta programare? Nu gasesc nimic la ei pe site si la telefon sigur raspund greu ca asa am patit si cand am facut programarea la dna. Veliscu.

Noi am facut programare.

Postat: Monday, January 27, 2020 5:29 PM
Dxc wrote:
Acum a venit! 28,78, e pozitivvvvvv. Micuta valoarea dar cred in venele meu ca va ramane lânga mine Clap va pup fetelor, multumesc mult pt sustinereAngel Gossip

Felicitari!!! Hilar

Postat: Tuesday, January 14, 2020 8:48 PM
Fetelor, la vizita din octombrie de la Columna, am primit indica?ie sa încercam o inseminare ?i dupa sa trecem la FIV. Am facut o parte dintre analize, AMH a ie?it fff mare (9), iar spermograma: 16 mil, 25% slab mobili ?i 3% forme normale (astenoteratospermie). Ieri am fost sa repet verificarea trompelor, de data asta la Columna. Trompa stânga e permeabila, cea dreapta mai pu?in permeabila. Cred ca o sa facem inseminarea luna viitoare, când am ovula?ie pe stanga (sper). A ramas sa ne trimita mail cu tratament pt stimulare. Din experienta voastra, stimularea începe în prima zi A CM sau mai trz?

Postat: Tuesday, January 14, 2020 8:24 PM
Mihaela14 wrote:
Am primit rezultatul analizelor:
HCG 255.0 mUI/mL
Sapt 1.3-2 intre 16-156 mUI/mL
Sapt 2-3 intre 101-4870 mUI/mL
Progesteron 25.35 ng/mL
Trim 1 de sarcina 11.2 -90.0 ng/mL
Cred ca sunt ok ambele, azi sunt in 15 dpo. Ce parere aveti?

Felicitari!!! Hilar sa ai sarcina u?oara!

Postat: Monday, December 2, 2019 8:25 PM
adina1109 wrote:
Fetele mele dragi, minunea mea s-a implinit.Love Love Love
Am facut 2 teste si ambele pozitive ( cel alb este ultrasensibil si cel cu roz este un test normal ). Nu pot sa cred, sunt in stare de soc , sunt primele mele teste de sarcina pozitive. Dupa mai bine de 3 ani am reusit. Hilar Hilar
Joi voi face beta cum mi-a recomandat Dna Dr si o voi anunta atunci. Pana joi continui tratamentul.
Doamne ajuta sa evolueze bine si va multumesc din suflet pentru toate incurajarile voastre .

Felicitari!!!! hainoroc

Subiect: Clubul aspirantelor - 76
Postat: Tuesday, November 12, 2019 8:51 AM
adina1109 wrote:
Fetelor gata eco, voi face luna aceasta transferul. Yupiiiii sunt foarte fericita . Voi merge din nou la eco joi si atunci voi sti cand. Momentan endometrul este de 6 , sunt in ziua 9 a cm , cam micut, in general il aveam mai mare . Probabil atatea stimulari si-au pus amprenta. Nu mi-a dat tratament, doar ca ne vedem joi. M-a intrebat cati vrem sa transferam daca 1 sau 2 si cred ca vom merge pe 2. Unul de calitate foarte buna si pe cel de ziua 6.
As fi pus niste smiley face dar nu mai merge de pe telefon. Am atatea emotii . Va pup

Bafta, Adina!!! Suntem cu tine! Clap

Postat: Friday, November 8, 2019 9:38 AM
La mul?i ani ferici?i ?i sanato?i, sarbatoritelor! Sa fi?i fericite ?i împlinite! ?i la anu', pe vremea asta, sa va strânge?i pui?orii în brate! hainoroc

Postat: Tuesday, November 5, 2019 10:35 AM
Buna, fetelor! Am fost la control la clinica Columna ?i rezultatele nu sunt tocmai roz, cum era ?i normal (bebe se lasa a?teptat de 2 ani jumate). Spermograma suna cam asa: 8 mil/ml, mobilitate tip B 25% (slab progresivi), forme normale 3% (diagnostic: astenoteratospermie). La mine, a vazut ovarul drept micropolichistic, iar pe filmul HSG facut în Craiova, de?i dr care l-a facut a zis ca trompele sunt OK, Cezara Bucur nu a vazut permeabilitate pe trompa dreapta. Ca urmare, ni s-au prescris toate analizele de sange si analiza HyCosy ?i ne-a propus sa încercam o inseminare cu stimulare ?i apoi, FIV. Pt ca ave?i mai multa experienta cu stimularile, când trebuie începute? As vrea sa fac analizele si verificarea trompelor la urmatorul CM, adica undeva la începutul lui decembrie, deci as putea sa încep stimularea abia luna urmatoare, nu?
Va îmbra?i?ez ?i sper ca pana la final de an sa avem multe liniu?e Hands

Postat: Sunday, September 22, 2019 12:38 PM
Buna, fetelor! În primul rand, felicitari celor cu teste pozitive ?i sarbatoritelor noastre! Va doresc sa ave?i parte de fericire! Lumanari
Acum, având în vedere ca pe 21 Oct mergem la Columna pt investiga?ii, ar trebui sa avem toate analizele facute sau sa ne dea doctorul de acolo o schema de analize? Voi cum a?i procedat? Ms pt raspuns! Cheek Kiss

Subiect: Clubul aspiratelor - 75 (updated)
Postat: Wednesday, August 28, 2019 1:58 PM
adina1109 wrote:

Buna merry, da cei de la Columna solicita sa se faca spermograma la ei, fiind centru ruam. Au si o lista cu analize care trebuie facute pentru dosarul de fiv si au valabilitate de 6 luni sau 1 an. Vrei sa faci fiv la ei sau doar consult de infertilitate/ tratament? Cred ca mai bine ti le recomanda medicul. Bafta

Deocamdata merg pt consult, apoi mai vedem. As vrea sa am analizele de hormoni la primul consult ca sa poata sa excluda din posibilita?ile pt care nu ramân graviduta. Trebuie sa fac ?i AMH, pe asta nu l-am facut niciodata. În rest, în afara de laparoscopie, am cam verificat tot. Pana acum, la mine nu au gasit ceva în neregula. Cu toate astea, dureri de ovare am de la ovula?ie pana la menstruatie, iar durerile de sâni, balonarea si greata ma omoara la fiecare ciclu. În plus, spottingul apare cu 3-6 zile înainte de menstruatie. În afara de o spermograma mai prostuta (30%mobilitate) , cu un timp de fluidificare de peste 180 minute, nu au gasit alte probleme medicii din ora?ul meu. Vedem ce ne recomanda cei de la Columna ca deja avem mai mult de 2 ani de când bebe se lasa a?teptat...