Menstruatia - De la ce varsta?

Options Menstruatia - De la ce varsta?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
TatyKS
Postat: Wednesday, May 29, 2013 10:36 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Ce scumpa este ... Deea este un copil minunat si Kari o iubesteiloveyou . Doamne ajuta sa fie mai dupa 11-12 anisori. computerlove .
Am avut si eu la scoala 2 fetite care au avut ciclu din clasa a III-a uff .Dar stiu ca aveau niste probleme.

Karina deja stie de menstruatie , nu aveam cum sa nu-i explic vazandu-ma ca imi cumpar tampoane ... i-am explicat ca in fiecare luna femeile pierd un lichid rosu care este toxicsic . si i-am spsu ca doar asa femeile pot avea bebei.
I-am mai spus si cum a ajuns ea la mine in burtica ... tati a pus o samanta in burtica care a crescut si a aparut ea. Intrebarea ei a fost : Cum a pus tati samanta ? hohot eu : Am inghitit-o mami .ras Vai de capul meu ... cata imaginatie trebuie sa ai.
E nedumerita cum a iesit din burta ca nu imi vede nicio operatie Lol ...

Si mai are cateva nedumeriri ... de ce se pupa oamenii mari dezbracati?hohot
Si cand o sa aiva si ea tatele? ras
kali
Postat: Wednesday, May 29, 2013 10:52 AM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14339
taty wrote:
Intrebarea ei a fost : Cum a pus tati samanta ? hohot eu : Am inghitit-o mami .ras

Big Laugh Asta e buna. Coincide cu parerea Deei cum ca bebelusii se formeaza din mancare.Hilar

Ai mei vad toti absorbantele si niciunul nu si-a exprimat interesul in vreun fel.alcool

Mey, eu nu mai tin minte exact, dar ai mei stiu ca si fetitele au niste outze - cum au baietii, ca nah... stiau de ele si se hlizeau pe ideea asta - doar ca sunt amplasate in burtica si se cheama ovare.
Outele baietilor fac seminte si cele ale fetitelor - impreuna cu samanta de la baietei pusa acolo de Doamne Doamne doaaaar daca 2 soti - soti, daaa??... - se iubesc foarte mult si isi doresc un bebe - formeaza embrionul care se transforma in fat si apoi in omulet si se naste prin cezariana.Blushing

Destul de ambiguu dar nu departe de adevar.
TatyKS
Postat: Wednesday, May 29, 2013 11:01 AM

kali wrote:

Big Laugh Asta e buna. Coincide cu parerea Deei cum ca bebelusii se formeaza din mancare.Hilar

Ai mei vad toti absorbantele si niciunul nu si-a exprimat interesul in vreun fel.alcool

Mey, eu nu mai tin minte exact, dar ai mei stiu ca si fetitele au niste outze - cum au baietii, ca nah... stiau de ele si se hlizeau pe ideea asta - doar ca sunt amplasate in burtica si se cheama ovare.
Outele baietilor fac seminte si cele ale fetitelor - impreuna cu samanta de la baietei pusa acolo de Doamne Doamne doaaaar daca 2 soti - soti, daaa??... - se iubesc foarte mult si isi doresc un bebe - formeaza embrionul care se transforma in fat si apoi in omulet si se naste prin cezariana.Blushing

Destul de ambiguu dar nu departe de adevar.

ras

Buna explicatiasic ... eu ce am scris mai sus , se intampla acum 2 ani cred ... acum a ramas pe aceeasi idee si nu a mai dezvoltat.alcool Daa doar daca se iubesc si sunt casatoriti normaaal hearts . Cand vede o faza in film cand se pupa doi, ma intreaba : mami astia sunt casatoriti? ...eu repede : da mamii :003: . La faze deochiate pune mainile la ochi si face bleaah sic ras !
Cris-DL
Postat: Wednesday, May 29, 2013 11:03 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
taty wrote:
Intrebarea ei a fost : Cum a pus tati samanta ? hohot eu : Am inghitit-o mami .ras
...

Big Laugh Big Laugh Taty,iloveyou esti tare!!

La mine a fost mai simplu cum au iesit, avand cezariana... altfel nu am explicat cum poate iesii bb...

kali wrote:

Coincide cu parerea Deei cum ca bebelusii se formeaza din mancare.Hilar

Si a explicat si din ce mancareras
Luca : fasole (pentru ca trage des partzuri)Big Laugh
Ea: ardei iute, ca n-are stare... e o frichinita...

V-am spus ca am lesinat de ras... in adevaratul sens!!

TatyKS
Postat: Wednesday, May 29, 2013 11:05 AM

Cris-DL wrote:

hohot hohot hohot ... si ai mei inseamna ca tot din fasolehohot hohot

Numai pot de ras ...
kali
Postat: Wednesday, May 29, 2013 12:46 PM

Cris-DL wrote:

Big Laugh Big Laugh Haha Haha Genial!
bereea
Postat: Wednesday, May 29, 2013 3:04 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
taty wrote:

I-am mai spus si cum a ajuns ea la mine in burtica ... tati a pus o samanta in burtica care a crescut si a aparut ea. Intrebarea ei a fost : Cum a pus tati samanta ? hohot eu : Am inghitit-o mami .ras Vai de capul meu ... cata imaginatie trebuie sa ai.

Nu s-a intrebat de unde vine samanta lui tati? cum ti-o da?

Cris, si cum a ramas cu mancarea si ramasul insarcinata?

kali
Postat: Wednesday, May 29, 2013 3:16 PM

bereea wrote:

Nu.Big Surprise Ei s-au amuzat teribil si au ramas cramponati de ideea ca si fetele au... " outze ". Cam pe acolo i-am pierdut.
... Si a urmat hlizeala...

roxinthya
Postat: Wednesday, May 29, 2013 3:26 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
fetelor ce m-am distrat!hohot hohot hohot
si fi-mea m-a intrebat de tampoane - ce sunt si la ce imi folosesc si i-am spus ca o sa ii spun mai tarziu cand va fi mai mare si va intelege mai bine.
iar referitor la discutia voastra era si un banc cu o mamica insarcinata care isi intreaba celalalt copil ce ar vrea sa aduca barza : o surioara sau un fratior si raspunsul lui a fost cam asa " Mami daca nu te doare prea tare pasarica, eu as dori un calutz de lemn"
oanamaria
Postat: Wednesday, May 29, 2013 10:50 PM

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Big Laugh Vai ce m-am distrat !
Sa va zic si eu una draguta referitoare la tampoane .Cand nu le mai folosesc le iau din baie si le pun intr-un dulap unde au acces si copiii ,implicit si Giuli care cotrobaie peste tot si a gasit tampoanele si le-a insirat ,iar Stefan imi zice ,,Mami vezi ca Giuli umbla cu pemparsii tai""de unde o fi facut el legatura asta nu stiu ,dar am ramas cu gura cascata si m-am amuzat teribil.ras
Anelise
Postat: Wednesday, May 29, 2013 10:58 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Oanamaria, am ras cu lacrimi! Big Laugh Simpatic foc! coeur
TatyKS
Postat: Thursday, May 30, 2013 8:26 AM

bereea wrote:

Cris, si cum a ramas cu mancarea si ramasul insarcinata?

Mai nu m-a intrebat si bine a facut Big Laugh ca nu stiu ce i-as zice ... rad eu rad dar sa ma vad ca m-o intreba iar alcool ... chiar nu stiu cum sa ii explic ..e cam delicata discutia.

Roxy, bun banc ras ... ea o tinea cu barza si copilul deja stia cum sta treaba Haha ... a scapat de griji mama.

Oana, pai a vazut baiatul o asemanare sic ... destepti copiii astia.Cheek Kiss

bereea
Postat: Thursday, May 30, 2013 8:45 AM

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
taty wrote:

Mai nu m-a intrebat si bine a facut Big Laugh ca nu stiu ce i-as zice ... rad eu rad dar sa ma vad ca m-o intreba iar alcool ... chiar nu stiu cum sa ii explic ..e cam delicata discutia.

Cred ca ii vei spune adevarul imbracat in romantism, specificat ca cei doi trebuie sa se iubeasca la nebunie si sa fie casatoriti...
Fiica-mea nu intelegea cum vine cu cezariana si nasterea naturala si dupa ce au intrebat de maestra (se vede ca a fost discutie in clasa)s-a hotarat sa intrebe si de ma-sa.Asa ca i-am spus ca copilul iese prin vagin, lucru ce a socat-o un pic.S-a uitat intre picioruse si mi-a zis ca rad de ea: "cum sa iasa printr-un loc asa de stramt?" E si vina mea ca i-am spus ca vaginul e pe unde face pipi (desi nu-i adevarat) pentru ca nu stiam cum sa-i explic si eram si la volan.La urmatoarea discutie ii pun atlasul anatomic in fata.
TatyKS
Postat: Thursday, May 30, 2013 9:02 AM

bereea wrote:

Cred ca ii vei spune adevarul imbracat in romantism, specificat ca cei doi trebuie sa se iubeasca la nebunie si sa fie casatoriti...
Fiica-mea nu intelegea cum vine cu cezariana si nasterea naturala si dupa ce au intrebat de maestra (se vede ca a fost discutie in clasa)s-a hotarat s aintrebe si de ma-sa.Asa ca i-am spus ca copilul ies prin vagin, lucru ce a socat-o un pic.S-a uitat intre picioruse si mi-a zis ca rad de ea: "cum sa iasa printr-un loc asa de stramt?" E si vina mea ca i-am spus ca vaginul e pe unde face pipi (desi nu-i adevarat) pentru ca nu stiam cum sa-i explic si eram si la volan.La urmatoarea discutie ii pun atlasul anatomic in fata.

Parca-i si vad fata Alexandrei ras cand i-ai spus ...
Asta cu iubirea o stie ... e innebunita sa ma vada pe mine si tati ca ne pupam si ne luam in brate computerlove . Dar cred ca atlasul de anatomie e cel mai bun pentru explicarea nasterii. La faza cum ajunge samanta ma mai gandesc Blushing .
Anelise
Postat: Thursday, May 30, 2013 9:06 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Vai, ce simpatica eee! ras DistanceKiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed